X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Kielce

Kielce - polskie drogi do niepodległości

W sierpniu 1914 roku w Krakowie, Józef Piłsudski połączył żołnierzy Polskich Drużyn Strzeleckich i Związku Strzeleckiego i utworzył Pierwszą Kompanię Kadrową. 6 sierpnia 1914 roku Kompania wymaszerowała z podkrakowskich Oleandrów i przez Miechów, Michałowice dotarła do Kielc. O działalności Józefa Piłsudskiego na ziemiach zaboru rosyjskiego opowiadali w Polskim Radiu 24: Sylwia Zacharz (Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego), dr Paweł Grzesik (Muzeum Narodowe w Kielcach), dr Marek Maciągowski (dyrektor naukowy Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej), dr Paweł Wolańczyk (Muzeum Historii Kielc).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 niepodległość odzyskanie niepodległości Józef Piłsudski Kielce

Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach. "Całkiem udane targi"

Pięć ważnych dla armii umów podpisano w trakcie Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Kontrakty przewidują dostawy między innymi: karabinów dla strzelców wyborowych, sprzętu noktowizyjnego, min przeciwpancernych oraz pojazdów rozpoznania o kryptonimie „Żmija”. Zakończona w piątek na Targach Kielce 25. edycja MSPO zgromadziła 618 wystawców z 27 państw i 67 oficjalnych delegacji z 49 krajów. Kieleckie targi podsumowywali w audycji Café Armia Juliusz Sabak z Defence24.pl i Mariusz Cielma z „Nowej techniki Wojskowej”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wojsko Antoni Macierewicz Kielce Ministerstwo Obrony Narodowej