Polskie Radio
Section05
Koronawirus w Polsce

MSWiA walczy z koronawirusem. Resort publikuje statystyki

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji informuje o działaniach podległych mu służb, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się w kraju koronawirusa. Jak podał resort, funkcjonariusze Straży Granicznej w poniedziałek odprawili łącznie 36,9 tys. osób wjeżdżających do Polski z Niemiec, Litwy, Czech i Słowacji.
Zobacz więcej na temat:  granica straż graniczna straż pożarna policja Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji służby i bezpieczeństwo koronawirus POLSKA Koronawirus w Polsce

Karnkowski: dziś widać, ile zależy od tych, których pracy często nie dostrzegamy

- Wszystko może działać, dopóki normalnie funkcjonują ludzie na dole - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia dr Krzysztof Karnkowski i wskazał rolę tych, "którzy sprzedają, karmią nas, są w stanie nas gdzieś zawieźć". Prof. Mieczysław Ryba (KUL) mówił o pracy jako służbie, która buduje więź i budzi wdzięczność Polaków.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce POLSKA choroby zakaźne zdrowie społeczeństwo Michał Rachoń

TYLKO U NAS "Apelujemy o rozsądek". Eksperci o "łańcuszkach" z informacjami o koronawirusie i ibuprofenie

Informacji o zabójczym wpływie ibuprofenu w zetknięciu z koronawirusem nie są potwierdzone - podkreślają eksperci. - Liczba przypadków zakażeń wywołanych przez koronawirusa stale rośnie, co niepokoi społeczeństwo – mówi Portalowi PolskieRadio24.pl dr hab. Ernest Kuchar, specjalista chorób zakaźnych, apelując o spokój. Do nieulegania panice wzywa także wirusolog prof. Włodzimierz Gut.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce zdrowie choroba POLSKA