Polskie Radio
Section05
Mateusz Morawiecki

Ruszył program Mieszkanie Plus. "Bezkonkurencyjna oferta"

W Białej Podlaskiej uroczyście zainaugurowano program Mieszkanie Plus. Wicepremier Mateusz Morawiecki wyraził przy tej okazji nadzieję, że dzięki projektowi młodzi ludzie będą zostawać w Polsce, a nie przenosić się za granicę. Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział natomiast, że inicjatywa ma zwrócić Polakom wolność i prawo do normalnego życia. W Polskim Radiu 24 o programie Mieszkanie Plus mówił Bartosz Turek, ekspert ds. nieruchomości.
Zobacz więcej na temat:  mieszkanie Mieszkanie Plus PiS Jarosław Kaczyński Biała Podlaska Mateusz Morawiecki

Klimat inwestycji w Polsce. "Rynek nie jest aż tak atrakcyjny"

Podczas gdy z badań przeprowadzonych przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji wynika, że Polska jest obecnie bardzo atrakcyjna dla inwestorów zagranicznych, badania GUS wskazują, że liczba inwestycji w Polsce lekko spada. O rzeczywistej sytuacji w obszarze inwestycji w Polsce rozmawiali w Pulsie Gospodarki analityk Marcin Kiepas, Paweł Jabłoński (Rzeczpospolita) i Paweł Pelc (Agencja Ratingu Społecznego).
Zobacz więcej na temat:  inwestycje inwestycje zagraniczne Główny Urząd Statystyczny raiffeisen bank Mateusz Morawiecki

Niski wzrost PKB. Zawinił zastój w inwestycjach

W III kwartale wzrost PKB w Polsce wyniósł 2,5 procent. W ocenie wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego wolniejszy wzrost Produktu Krajowego Brutto to część ogólnoeuropejskiego trendu. Prognozy na IV kwartał także nie są najlepsze. O PKB i inwestycjach mówiła w audycji Gospodarczy Temat Dnia Katarzyna Kapczyńska (Puls Biznesu).
Zobacz więcej na temat:  pkb produkcja przemysłowa Mateusz Morawiecki kolej budownictwo inwestycje