Polskie Radio
Section05
Michał Rachoń

Prof. Włodzimierz Gut: do końca epidemii jest jeszcze daleko

- Bronimy się na razie bardzo skutecznie. Jest pytanie, czy wytrzymamy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wirusolog Włodzimierz Gut o długotrwałej walce z koronawirusem. Dr Krzysztof Karnkowski zwrócił uwagę, że mimo zaleceń, aby trzymać dystans od innych ludzi, miasta ograniczają kursy komunikacji miejskiej, co sprzyja większemu zatłoczeniu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Koronawirus w Polsce Michał Rachoń

Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska: fake newsy to dziś największe zagrożenie

- Na Podlasiu ludzie są przestraszeni, a niektórzy przerażeni. Ci, którzy wychodzą do pracy, żeby nieść pomoc innym, też się boją. Szanujmy ich - powiedziała Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska (portal "Dzień Dobry Białystok"). Gościem audycji był także Zbigniew Górniak (TVP3 Opole).
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce Michał Rachoń koronawirus Maciej Kożuszek Białystok Opole POLSKA

Koronawirus w Europie. Prof. Ryba: UE zaczyna mówić Orbanem i Kaczyńskim

- Do niedawna był w Unii Europejskiej projekt skończenia z państwami narodowymi poprzez wpuszczenie ogromnej masy imigrantów. Obecnie stanowisko unijnych polityków ulega zmianie i nie widzą w tym sprzeczności - powiedział prof. Mieczysław Ryba z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. - Obserwujemy renesans państwa narodowego - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT koronawirus Michał Rachoń Unia Europejska

Karnkowski: dziś widać, ile zależy od tych, których pracy często nie dostrzegamy

- Wszystko może działać, dopóki normalnie funkcjonują ludzie na dole - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia dr Krzysztof Karnkowski i wskazał rolę tych, "którzy sprzedają, karmią nas, są w stanie nas gdzieś zawieźć". Prof. Mieczysław Ryba (KUL) mówił o pracy jako służbie, która buduje więź i budzi wdzięczność Polaków.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce POLSKA choroby zakaźne zdrowie społeczeństwo Michał Rachoń

Koronawirus w Hiszpanii. Higinio Jesus Paterna: stracono cenny czas

- Lekkomyślność jest słowem określającym działania hiszpańskiego rządu. Stan alarmowy powinien być wprowadzony miesiąc wcześniej. Nawet po jego ogłoszeniu, w niektórych miejscach, został on zlekceważony. Zaniechania są powodem obecnej sytuacji - powiedział Higinio Jesus Paterna, korespondent hiszpańskich mediów w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Hiszpania Europa koronawirus Michał Rachoń choroby płuc choroby zakaźne

"Nasze władze stanęły na wysokości zadania". Bogdan Pęk o walce z koronawirusem

- Nawet wrogowie tej koalicji rządzącej stwierdzają, że nasze władze stanęły na wysokości zadania i podjęły, jak na razie, skuteczne działania - powiedział w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator i europoseł. - Chodzi o zdrowie i życie ludzi. Inne kwestie schodzą na dalszy plan - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Michał Rachoń polityka koronawirus Koronawirus w Polsce wirus zdrowie

Koronawirus a grypa. Lekarz pulmonolog tłumaczy różnice

- Bardzo istotne jest to, żeby nie myśleć o koronawirusie w kategoriach egoistycznych. W obecnej sytuacji, to absolutnie podstawowe. Teraz jest czas przestrzegania zaleceń służb sanitarnych, czas podporządkowania się - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Adam Antczak, pulmonolog z Uniwersytetu Łódzkiego
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce koronawirus wirus wirusy choroba choroby zakaźne zdrowie Michał Rachoń wybory prezydenckie 2020

Poseł PiS o koronawirusie w Polsce: rząd wyciąga wnioski z błędów popełnionych przez inne państwa

Poseł PiS Jarosław Krajewski i Dariusz Joński, poseł KO dyskutowali w Programie 1 Polskiego Radia o zagrożeniach związanych z epidemią koronawirusa. Przedstawiciel opozycji mówił o konieczności wsparcia przedsiębiorców. - Chcemy wyciągnąć wnioski z błędów, które zostały popełnione w innych państwach - zapewniał z kolei polityk reprezentujący stronę rządową.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce POLSKA choroby zakaźne zdrowie społeczeństwo Michał Rachoń

Program Kolej Plus. Dawid Wildstein: prezydent zrobił coś, co może pomóc tysiącom ludzi

- Zdjęcie prezydenta w Końskich miało potencjał kpin i mogłoby uderzyć w Andrzeja Dudę, ale zamiast spróbować to rozegrać w ten sposób, że sprawa kolei jest ważna, to pojawiła się najbardziej prymitywna reakcja: "patrzcie, prezydent siedzi na dworcu w małej miejscowości" - powiedział w Polskim Radiu 24 Dawid Wildstein z TVP. Gośćmi audycji byli również Sławomir Jastrzębowski, publicysta i Piotr Cywiński z tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda kolejnictwo wybory prezydenckie 2020 Prawo i Sprawiedliwość Michał Rachoń Dawid Wildstein

"Jest kilka scenariuszy". Henryk Domański o ustawie abonamentowej

- Prezydent Andrzej Duda tak czy inaczej, decyzję musi podjąć. Można sobie wyobrazić stan zawieszenia, ale wszyscy będą trwali w oczekiwaniu - mówił w Polskim Radiu 24 o, ewentualnym odesłaniu ustawy abonamentowej do Trybunału Konstytucyjnego, socjolog prof. Henryk Domański (PAN). Gośćmi Polskiego Radia 24 był także prof. Grzegorz Gil (UMCS).
Zobacz więcej na temat:  Michał Rachoń Henryk Domański polityka POLSKA Szymon Hołownia migracja uchodźcy Andrzej Duda