X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Michał Rachoń

"Udział prezydenta w rekonstrukcji rządu konieczny"

Z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy w czwartek odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli premier Beata Szydło, prezes PiS Jarosław Kaczyński i marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Rozmowy dotyczyły rekonstrukcji rządu. W audycji Debata Dnia komentarz Michała Rachonia (TVP Info) i Sebastiana Gajewskiego (Centrum im. Ignacego Daszyńskiego).
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Ryszard Terlecki rekonstrukcja rządu Jarosław Kaczyński rząd Beaty Szydło Prawo i Sprawiedliwość Andrzej Duda Marek Kuchciński Michał Rachoń Sebastian Gajewski

"Pałac Kultury to symbol zniewolenia polskiego narodu"

Wraca kwestia przyszłości Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Wicepremier Piotr Gliński stwierdził, że „nie ma nic przeciwko” ewentualnemu wyburzeniu budynku, za usunięciem wysokościowca opowiada się także Mateusz Morawiecki. W Debacie Poranka komentarz Michała Rachonia z Telewizji Polskiej i Gazety Polskiej, a także Sebastiana Gajewskiego z Centrum im. I. Daszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Pałac Kultury i Nauki komunizm PRL Warszawa historia PRL stalinizm Michał Rachoń

„Przyczyną problemów Nowoczesnej nie jest Schetyna”

- Pół roku po wyborach parlamentarnych mówiło się, że to do Nowoczesnej orbitować będą posłowie PO. Nastąpił jednak szereg wydarzeń - m.in. wyjazd szefa tego ugrupowania Ryszarda Petru na Maderę w czasie gdy twierdził, że w Polsce zagrożona jest demokracja - i zaczął się zjazd sondażowy. Partii nie pomagają kolejne lapsusy językowe lidera. To, co dzieje się w tej chwili wokół wyborów na prezydenta Warszawy, jest naturalną konsekwencją – powiedział w Debacie Poranka Michał Rachoń z TVP Info. Gościem Polskiego Radia 24 był także Sebastian Gajewski z Centrum Daszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Lubnauer Nowoczesna Platforma Obywatelska Michał Rachoń Rafał Trzaskowski Warszawa wybory samorządowe Grzegorz Schetyna

Spór o asesorów sądowych. Komentarze publicystów

Sprzeciw Krajowej Rady Sądownictwa wobec wszystkich 265 asesorów nie jest oparty na okolicznościach, które w świetle przepisów mogą stanowić podstawę takiej decyzji – napisali we wspólnym stanowisku asesorzy z listy resortu sprawiedliwości. Chcemy wykonywać służbę w sposób bezstronny, z dala od sporów politycznych – dodali. W Debacie Poranka o sporze na linii KRS-resort sprawiedliwości mówili publicyści: Michał Rachoń, Piotr Nisztor i Tomasz Walczak.
Zobacz więcej na temat:  reforma sądownictwa Piotr Nisztor Michał Rachoń Krajowa Rada Sądownictwa asesorzy Waldemar Żurek

Nowy premier? "Zwycięskiego składu się nie zmienia"

Premier Beata Szydło zapowiedziała, że w ciągu najbliższych kilkunastu dni, przekaże opinii publicznej swoje decyzje o zmianach w Radzie Ministrów. "Wszelkie zmiany wprowadzane w rządzie, służą usprawnieniu funkcjonowania Rady Ministrów i skutecznemu realizowaniu programu PiS" - powiedział z kolei rzecznik rządu Rafał Bochenek. O rekonstrukcji rządu mówili w audycji Debata Poranka Michał Rachoń (TVP INFO) i Sebastian Gajewski (Centrum im. Daszyńskiego).
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło rekonstrukcja rządu rząd Beaty Szydło Michał Rachoń