Polskie Radio
Section05

Rosja

Pielgrzymka Papieża Franciszka do trzech krajów bałtyckich

Papież Franciszek rozpoczyna czterodniową pielgrzymkę na Litwę, Łotwę oraz do Estonii. Będzie to jego 25 podróż poza granicami Włoch. Przypada w 100-lecie odzyskania niepodległości przez trzy odwiedzane kraje i 25 lat po wizycie w nich Jana Pawła II.  W Polskim Radiu 24 o planach papieskiej wizyty mówił o. Stanisław Tasiemski z Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 papież Franciszek Litwa Łotwa Estonia Jan Paweł II

Chodorkowski: to rosyjscy zabójcy zabili reporterów w Afryce

Michaił Chodorkowski twierdzi, że rosyjskich dziennikarzy zamordowali w Republice Środkowoafrykańskiej zawodowi zabójcy. Rosyjski oligarcha i były więzień polityczny finansował tak zwane Centrum Kierowania Śledztwami, dla którego pracowali zamordowani reporterzy. W lipcu nieznani sprawcy torturowali, a później zastrzelili: reportera Orchana Dżemala, dokumentalistę Aleksandra Rastorgujewa i operatora Kiriłła Radczenkę.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT bezpieczeństwo Europa

Lazar: słowa polskiego prezydenta wybrzmiały w pełni

Polska i USA zobowiązują się do rozważenia wariantów wzmocnienia militarnej roli USA w Polsce oraz będą koordynować działania przeciw projektom energetycznym zagrażającym wspólnemu bezpieczeństwu, w tym Nord Stream 2 - głosi polsko-amerykańska deklaracji podpisana we wtorek w Waszyngtonie. Przebieg wizyty prezdenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie komentował w Polskiem Radiu 24 Zbigniew Lazar, specjalista ds. wizerunku i reputacji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Duda Donald Trump Biały Dom USA bezpieczeństwo energetyczne Nord Stream 2