X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Rzecznik Praw Obywatelskich

Prezydent: uznałem, że wykonanie orzeczenia TSUE potrzebne

- Decyzję o podpisaniu noweli ustawy o Sądzie Najwyższym podjąłem kierując się zapisami konstytucji. Podobnie jak Sejm i Senat uznałem, że wykonanie orzeczenia TSUE jest potrzebne, niezależnie od dyskusji, czy mogło być ono wydane i czy wykracza poza traktatowe kompetencje Trybunału - powiedział prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Trybunał Konstytucyjny Rzecznik Praw Obywatelskich Sąd Najwyższy

Będą zmiany dotyczące holowania aut. Ekspert wyjaśnia

- Do Rzecznika Praw Obywatelskich wpływało wiele skarg dotyczących holowania samochodów pozostawionych w niewłaściwych miejscach. TK stwierdził niezgodność obecnie obowiązujących regulacji z prawem, dzięki czemu za 9 miesięcy zostaną wprowadzone zmiany – powiedział w audycji "W samo południe" Piotr Mierzejewski, dyrektor Zespołu Prawa Administracyjnego i Gospodarczego w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rzecznik Praw Obywatelskich Trybunał Konstytucyjny Adam Bodnar Krzysztof Grzesiowski

"Nie weryfikowaliśmy wersji 95-letniego powstańca"

21 sierpnia Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich opublikowało na swojej witrynie internetowej list o 95-letnim powstańcu warszawskim. "Mam 95 lat i jestem jednym z ostatnich powstańców warszawskich. Pod koniec życia za przelaną krew dla Polski, za pracę zawodową i społeczną zostałem nagrodzony dezubekizacją". Jak dowiedział się portal tvp.info, biuro RPO nie zweryfikowało żadnej informacji podanej przez mężczyznę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar Powstanie Warszawskie

Adam Bodnar: prezydent mógł zawetować trzy ustawy

- Ustawa, która nie została zawetowana przez prezydenta także rodzi pewne niebezpieczeństwo. Jest to bowiem przede wszystkim ustawa kadrowa, która zmierza do zmiany prezesów sądów, a w konsekwencji także przewodniczących wydziału, rzeczników prasowych, sędziów wizytatorów – powiedział w audycji 24 Pytania Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Gość odniósł się w ten sposób do reformy sądownictwa proponowanej przez PiS.
Zobacz więcej na temat:  Adam Bodnar Rzecznik Praw Obywatelskich reforma sądownictwa prezydent Andrzej Duda krs Sąd Najwyższy POLSKA

RPO do dymisji? "Będzie próba odwołania Adama Bodnara"

Prawo i Sprawiedliwość uważa, że Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar powinien podać się do dymisji za wypowiedź na temat Holokaustu. Zdaniem Kukiz'15 - PiS powinien złożyć w Sejmie wniosek o odwołanie Bodnara. Platforma Obywatelska podkreśla, że słowa RPO nie powinny były paść, ale zauważa, że za nie przeprosił. O przyszłości Adama Bodnara mówili w audycji Wróżenie z Faktów Anna Sarzyńska ("wSieci") i Marcin Celiński ("Liberte!").
Zobacz więcej na temat:  RPO Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar Holokaust POLSKA Łukasz Warzecha Marcin Celiński PiS

Ministerstwo Rodziny chce doprecyzować przepisy o opiece naprzemiennej

Do Rzecznika Praw Obywatelskich wpływają skargi oraz wnioski obywateli dotyczące formy sprawowania pieczy, zwanej opieką czy pieczą naprzemienną, nad małoletnim dzieckiem przez rodziców po rozpadzie ich związku. O doprecyzowaniu przepisów o opiece naprzemiennej mówił w Polskim Radiu 24 mec. Jerzy Grycz, prawo rodzinne.
Zobacz więcej na temat:  rodzina rozwód Rzecznik Praw Obywatelskich dzieci piecza opieka nad dzieckiem

Jest projekt dot. wypowiedzenia konwencji antyprzemocowej?

Do pełnomocnika rządu ds. równego traktowania wpłynął projekt wniosku o wypowiedzenie konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej - poinformował Rzecznik Praw Obywatelskich. - Rząd nie podjął żadnego postanowienia i aktualnie nie pracuje nad wypowiedzeniem konwencji - przekazał rzecznik ministra sprawiedliwości Sebastian Kaleta.
Zobacz więcej na temat:  Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar POLSKA

"Reforma KRS sprzeczna ze standardami europejskimi"

Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje zmiany w sposobie wyboru sędziów Krajowej Rady Sądownictwa. Piętnastu jej członków wybierać miałby Sejm. – Normy konstytucyjne, które gwarantują niezależność KRS trzeba niezwykle szanować. Żadna zmiana ustawowa nie powinna powodować, że tworzymy nieuprawniony nacisk polityczny na wymiar sprawiedliwości  – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.
Zobacz więcej na temat:  Adam Bodnar Trybunał Konstytucyjny krs Rzecznik Praw Obywatelskich Ministerstwo Sprawiedliwości Adam Mazguła