Polskie Radio
Section05
SZTUKA

Teatr Studio w czasie pandemii. Dominika Biernat: umocniła się nasza wspólnota

- Warunki zewnętrzne totalnie wywróciły pojmowanie teatru i tego, czym on jest. Niesamowity był ten krótki powrót po zamknięciu. To połączenie z widzem było pełne tęsknoty, atmosfery niesamowitości i wspólnego czekania na siebie. Każdy spektakl był niezwykłym świętem. To było piękne - powiedziała w Polskim Radiu 24 Dominika Biernat, aktorka. Gościem audycji była również Natalia Korczakowska z Teatru "Studio".
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo KULTURA SZTUKA TEATR pandemia Katarzyna Cygler

Najtrudniejsza rola. O terapeutycznej mocy teatru

Pewien zmagający się uzależnieniem mężczyzna przysiągł sobie, że jeśli nic nie wydarzy się w jego życiu, popełni samobójstwo. Nazajutrz przyszła do niego policja i mężczyzna dostał zdecydowaną propozycję powrotu do zdrowia w Ośrodku Leczenia Odwykowego "Szansa" w Pławniowicach. Zgodził się. Na zajęciach teatralnych przypadła mu tytułowa rola "Skąpca" Moliera, nad którą praca zmieniła jego życie. To tylko jedna z historii aktorów "Teatru Rocznego". 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Anna Popek KULTURA SZTUKA

"Woda to życie". Paweł Młodkowski w PR24 o swojej książce fotograficznej

- Woda w krajobrazie, woda w ogóle w naszym życiu ma ogromne znaczenie. Nawet kiedy nie zajmowałem się tematem wody, tylko krajobrazem, to pokazywałem ziemię, którą ta woda kształtuje: poprzez procesy erozyjne, poprzez nawadnianie terenu - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Młodkowski, fotograf związany z National Geographic Polska, który właśnie wydał swój album fotograficzny "Woda".
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Polskie Radio 24 fotografia SZTUKA KSIĄŻKA