Polskie Radio
Section05

Sejm

Wicemarszałek Sejmu o przedłużeniu stanu wyjątkowego: trzeba przeciwdziałać celowym przerzutom ludzi do Polski

Rząd na wtorkowym posiedzeniu zajmie się sprawą przedłużenia stanu wyjątkowego na granicy polsko-białoruskiej. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki powiedział, że sytuacja na wschodniej granicy jest coraz poważniejsza. - I to nakazuje przedłużyć stan wyjątkowy - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ryszard Terlecki Prawo i Sprawiedliwość stan nadzwyczajny granica

Śmierć migranta w pobliżu granicy. Wykluczono dwie możliwe przyczyny

- Mamy informację, że przyczyną śmierci imigranta nie był zawał serca, nie było nią także wyziębienie. Nie znamy przyczyn, czekamy na toksykologię i histopatologię - powiedział wiceminister MSWiA Maciej Wąsik podczas posiedzenia sejmowej komisji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Maciej Wąsik Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji MSWiA straż graniczna obcokrajowcy granica imigranci w Europie imigracja migracja

Marszałek Sejmu na XXI Dolnośląskim Święcie Miodu i Wina. "Polski parlament włącza się w akcję ochrony pszczół"

- Polski Sejm jest drugim na świecie parlamentem, który posiada własną pasiekę - powiedziała w Przemkowie na Dolnym Śląsku marszałek Sejmu Elżbieta Witek. - To jest najlepszy dowód na to, że włączamy się w akcję ochrony pszczół, bo pszczoły są bardzo potrzebne - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pszczoły Elżbieta Witek regiony dolnośląskie miód

"Schetyna stworzył politycznego Frankensteina". Jacek Protasiewicz o Koalicji Obywatelskiej

Poseł KP-PSL Jacek Protasiewicz uważa, że w najbliższych wyborach do Sejmu opozycja powinna stworzyć dwa bloki - centroprawicowy oraz lewicowo-liberalny. Krytykuje też formułę Koalicji Obywatelskiej. - Grzegorz Schetyna stworzył politycznego Frankensteina - ocenia Protasiewicz w wywiadzie dla "polskatimes.pl".
Zobacz więcej na temat:  koalicja obywatelska opozycja PSL-Koalicja Polska wybory POLSKA polityka

Paweł Kowal: posłowie nie powinni się bawić, kiedy trwają obrady Sejmu. To może kogoś zgorszyć

- Lepiej, żeby parlamentarzyści nie bawili się wtedy, kiedy trwają obrady Sejmu, bo to może po prostu kogoś zgorszyć. I to wszystko w sprawie urodzin Roberta Mazurka - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej. Gośćmi audycji byli także: Włodzimierz Bernacki (PiS), Jarosław Sachajko (Kukiz'15) i Andrzej Szejna (Lewica). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka

SONDAŻ Rośnie poparcie dla PiS, znaczny spadek dla ruchu Hołowni. Sprawdź nowy sondaż

Gdyby wybory były w najbliższą niedzielę, na PiS głosowałoby 35 proc. badanych zamierzających wziąć w nich udział, na KO - 24 proc., na Polskę 2050 - 15 proc., na Konfederację - 9 proc., na Lewicę - 7 proc., na PSL - 4 proc. - wynika z sondażu IPSOS dla OKO.press i "Gazety Wyborczej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sondaż Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska Szymon Hołownia Konfederacja lewica PSL

Biskupski: posłowie dostali podwyżki, a zamiast pracować w Sejmie, poszli na urodziny

- Jedyna rzecz, która w tej sprawie mnie oburza, to fakt, że posłowie, którzy miesiąc temu dostali 40 proc. podwyżkę uposażeń, zlekceważyli swoje obowiązki i "zerwali się" z posiedzenia Sejmu, żeby napić się wina, wódki czy zjeść coś dobrego. To dotyczy przedstawicieli wszystkich najważniejszych sił politycznych, poza Konfederacją, która chyba w tym nie uczestniczyła - powiedział w Polskim Radiu 24 Hubert Biskupski z "Super Expressu". Gościem audycji był także publicysta i politolog Paweł Krulikowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka