Polskie Radio
Section05
Elżbieta Zielińska

PR24 Niemcy idą w zaparte w kwestii pomocy migrantom. Poseł PiS: to wygląda jak akcja dywersyjna

- Jeżeli Niemcy decydują, że będą przywozić imigrantów, to niech ich zabiorą do Niemiec, a nie zostawiają Włochom. To wygląda jak zwykła akcja dywersyjna, a nie poważna polityka migracyjna - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł PiS Elżbieta Zielińska krytykując postawę Berlina w sporze z Rzymem wokół nielegalnych imigrantów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Elżbieta Zielińska imigranci w Europie imigracja kryzys migracyjny 2023 Jerzy Jachowicz polityka Niemcy

PR24 Elżbieta Zielińska i Paulina Matysiak gośćmi Adriana Klarenbacha

15 października odbędą się w Polsce wybory parlamentarne, Polacy wyznaczą 460 posłów i 100 senatorów. Do 14 października trwa więc kampania wyborcza. O wyborach, kampanii wyborczej i swoich programach, a także o opiece okołoporodowej i potrzebach służby zdrowia, dyskutowały w Polskim Radiu 24 Elżbieta Zielińska z PiS i Paulina Matysiak z Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  Adrian Klarenbach Paulina Matysiak Elżbieta Zielińska

PR24 "Przyjazne osiedle". Poseł PiS: to strzał w dziesiątkę, trafia do każdego

- Program "Przyjazne osiedle" jest strzałem w dziesiątkę, ponieważ on trafia do osób starszych, bo te osoby zamieszkują bardzo często takie bloki, ale również do osób młodych, bo ze względu na cenę bardzo często te bloki z wielkiej płyty są wybierane i te mieszkania są kupowane dosyć chętnie - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł PiS Elżbieta Zielińska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jerzy Jachowicz Elżbieta Zielińska budownictwo mieszkania POLSKA polityka PiS

"To plucie w twarz naszym przodkom". Poseł PiS o słowach prof. Engelking

- Stwierdzenie, że Żydzi nie mogli liczyć w czasie wojny na Polaków, jest w zasadzie zrównywaniem Polaków z niemieckimi oprawcami. To jest skandaliczne. W Polsce terror hitlerowski był wyjątkowo brutalny (…). To jakby wymazywać całą pomoc, niesioną powstańcom getta - mówiła w Polskim Radiu 24 Elżbieta Zielińska (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Holokaust Izrael Żydzi Adrian Klarenbach Elżbieta Zielińska

Inflacja wyhamowuje? Poseł PiS: są pierwsze sygnały, że może szybciej przezwyciężymy kryzys

Jak zapowiadają eksperci inflacja nieco wyhamowuje. Niebawem GUS poda oficjalne dane. Jak mówiła w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Elżbieta Zielińska to są pierwsze sygnały, które wskazują, że być może szybciej pokonamy kryzys gospodarczy niż oczekiwano. - Oczywiście cały czas trzymamy rękę na pulsie - oceniła poseł.
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Ogórek POLSKA społeczeństwo inflacja Elżbieta Zielińska

290 mln dolarów od USA na obronność dla Polski. Zielińska: to sygnał, że jesteśmy pewnym sojusznikiem

- Tak duża pomoc dla Polski to jest sygnał, że nasz kraj, który najbardziej wspiera Ukrainę od samego początku wojny, jest pewnym sojusznikiem - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia poseł Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Zielińska. Stany Zjednoczone w ramach projektu Foreign Military Financing przekażą 290 milionów dolarów na rzecz wsparcia militarnego Polski.  
Zobacz więcej na temat:  polityka Jerzy Jachowicz Elżbieta Zielińska USA Stany Zjednoczone NATO Rosja

PR24 Katastrofa ekologiczna na Odrze. Elżbieta Zielińska: trzeba postępować rozważnie i nie wzbudzać paniki

Od ponad dwóch tygodni służby bezpieczeństwa oczyszczają Odrę. Tymczasem opinia publiczna zarzucana jest fake newsami na temat zanieczyszczenia rzeki rtęcią. Sytuację kryzysową związaną z katastrofą ekologiczną omówili w Polskim Radiu 24 Elżbieta Zielińska z Prawa i Sprawiedliwości oraz Jarosław Sachajko z Kukiz'15.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Stanisław Janecki Elżbieta Zielińska Jarosław Sachajko POLSKA Odra rzeka środowisko ochrona środowiska katastrofa ekologiczna służby i bezpieczeństwo fake news społeczeństwo

Debata Jedynki. Kampania wyborcza coraz bliżej

 - To nie jest dobre dla Polski, jeśli ugrupowanie rządzące nie jest kontrolowane przez opozycję, jeśli opozycja zajmuje się sama sobą - mówił na antenie radiowej Jedynki Jan Dziedziczak, poseł Prawa i Sprawiedliwości. W "Debacie Jedynki" brał również udział Marek Sawicki (PSL), Elżbieta Zielińska (UPR) i Sebastian Wierzbicki (SLD).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Elżbieta Zielińska Marek Sawicki Jan Dziedziczak Adrian Klarenbach Wybory parlamentarne 2019 Prawo i Sprawiedliwość Polskie Stronnictwo Ludowe Sojusz Lewicy Demokratycznej koalicja obywatelska

Elżbieta Zielińska: z PSL żadnych zmian systemowych nie zrobimy

- Wraz z kolegami nie zgadzaliśmy się z decyzją Pawła Kukiza, aby pójść do wyborów pod szyldem Polskiego Stronnictwa Ludowego. To nie jest tylko nasze zdanie, ale także działaczy, którzy odchodzą teraz ze struktur Kukiz’15 – mówiła w Polskim Radiu 24 Elżbieta Zielińska (Koło poselskie Unia Polityki Realnej).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Elżbieta Zielińska Kukiz'15 Krzysztof Grzybowski Paweł Kukiz Władysław Kosiniak-Kamysz Polskie Stronnictwo Ludowe

Unia Polityki Realnej. Nowe koło poselskie posłów Kukiz'15

Czterech posłów Kukiz'15 złożyło rezygnację z członkostwa w klubie i poinformowało o utworzeniu nowego koła poselskiego o nazwie Unia Polityki Realnej. - Mamy nadzieję, że będziemy mogli nadal w Sejmie działać i nasza polityczna przyszłość będzie budowała się wokół tego projektu - powiedzieli. Prezesem UPR będzie Bartosz Jóźwiak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kukiz'15 unia polityki realnej Elżbieta Zielińska polityka

Konwencja PiS w Katowicach i rada programowa PSL. Komentarze

Kampania wyborcza przed jesienną elekcją parlamentarną nabiera tempa. Odbyła się już konwencja PiS w Katowicach, a PSL na radzie programowej zdecydowało, że nie dołączy do jednej szerokiej koalicji opozycyjnej. Bieżące wydarzenia w Polskim Radiu 24 skomentowali politycy głównych ugrupowań.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Katarzyna Gójska Karol Karski PiS Prawo i Sprawiedliwość Marcin Święcicki Platforma Obywatelska Elżbieta Zielińska Kukiz'15 Władysław Bartoszewski PSL Polskie Stronnictwo Ludowe Adam Bielan Porozumienie Jarosława Gowina konwencja PiS

E. Zielińska: istnieje nachalna propaganda środowisk LGBT

– Wobec działalności środowisk LGBT nie można powiedzieć nawet słowa krytyki, bo inaczej jest się od razu atakowanym i pokazywanym palcem – powiedziała Elżbieta Zielińska z ruchu Kukiz’15. W Polskim Radiu 24 odniosła się do sprawy jednego z pracowników sieci IKEA, który został zwolniony za cytowanie Biblii.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 homoseksualizm ikea Kukiz'15 Elżbieta Zielińska polityka wybory w Polsce wybory parlamentarne

Jan Dziedziczak: Sławomir Broniarz jest politykiem

- Na debacie przy okrągłym stole o kształcie systemu oświaty nie ma przedstawicieli ZNP i Koalicji Europejskiej. To pokazuje, że w strajku nauczycieli wcale nie chodziło o dobro systemu edukacji - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Dziedziczak, poseł PiS. Gościem Adriana Klarenbacha była również posłanka Kukiz'15 Elżbieta Zielińska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adrian Klarenbach Jan Dziedziczak PiS Prawo i Sprawiedliwość Elżbieta Zielińska Kukiz'15 szkoła edukacja nauczyciel

Ryszard Czarnecki: rząd chce rozmawiać z nauczycielami

- Rząd ma dobrą wolę, rozmawiał i chce rozmawiać. Szkoda, że na kilkanaście tur negocjacji pomiędzy Ministerstwem Edukacji a związkami zawodowymi, prezes Broniarz pojawił się raz. To świadczy o tym, że nie chciał załagodzić konfliktu – mówił w Polskim Radiu 24 Ryszard Czarnecki (PiS). O proteście nauczycieli dyskutowali w PR24 także: Elżbieta Zielińska (Kukiz’15), Czesław Mroczek (PO), Czesław Siekierski (PSL).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Elżbieta Zielińska Czesław Mroczek Ryszard Czarnecki edukacja Związek Nauczycielstwa Polskiego

7x24. Konwencja PiS w Katowicach. Komentarze polityków

Podczas konwencji PiS w Katowicach Jarosław Kaczyński oświadczył, że jego partia nie zgodzi się na małżeństwa jednopłciowe i adopcję przez nie dzieci. Zaprezentowano też śląską listę kandydatów w wyborach do PE. W Polskim Radiu 24 to wydarzenie komentowali przedstawiciele głównych ugrupowań politycznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA konwencja PiS w Katowicach PiS Prawo i Sprawiedliwość debata Joanna Lichocka Jan Filip Libicki Polskie Stronnictwo Ludowe Elżbieta Zielińska Kukiz'15 Grzegorz Napieralski Koalicja Europejska Platforma Obywatelska Zbigniew Gryglas Porozumienie Jarosława Gowina kancelaria prezydenta

"7x24". Skutki konferencji bliskowschodniej w Warszawie. Komentarze polityków

Jakie korzyści odniesie Polska po zorganizowaniu szczytu nt. Bliskiego Wschodu? Na temat skutków tego wydarzenia w audycji Katarzyny Gójskiej rozmawiali: Ryszard Czarnecki (PiS), Elżbieta Zielińska (Kukiz15), Marcin Święcicki (Platforma Obywatelska), Paulina Piechna-Więckiewicz (Wiosna Biedronia), Zbigniew Gryglas (Porozumienie) i Jan Filip Libicki (PSL).
Zobacz więcej na temat:  polityka konferencja bliskowschodnia Ryszard Czarnecki Marcin Święcicki Jan Filip Libicki Elżbieta Zielińska Zbigniew Gryglas Paulina Piechna-Więckiewicz Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Polskie Stronnictwo Ludowe Kukiz'15 Porozumienie Jarosława Gowina partia Wiosna