Polskie Radio
Section05

POLSKA

Dodatki motywacyjne dla żołnierzy i funkcjonariuszy. Wąsik: dobre rozwiązanie, widać pierwsze efekty

Jak stwierdził wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik, zauważalne są już pierwsze efekty zapowiedzi dodatku antyemerytalnego i rozmów ze związkami zawodowymi w służbach mundurowych. - Wydaje się, że katastroficzne przepowiednie o pięciocyfrowych liczbach osób chcących przejść na emeryturę są daleko przesadzone - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo emerytura społeczeństwo Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik

WYWIAD Zmiany w Kodeksie pracy. Minister Maląg: ułatwią łączenie życia zawodowego z rodzinnym

- Projekt nowelizacji Kodeksu pracy przewiduje cały szereg rozwiązań, których celem jest zapewnienie rodzicom małych dzieci większej stabilizacji zawodowej - powiedziała w rozmowie z Polską Agencją Prasową minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  Marlena Maląg społeczeństwo rodzina rynek pracy urlop wychowawczy Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Opony w samochodach elektrycznych

Samochody elektryczne wymagają więcej troski i opieki niż auta spalinowe. Wyposażone są w elektronikę i systemy, które w starszych benzyniakach pozostawały w sferze marzeń. Okazuje się, że elektryki powinny także jeździć na specjalnie wzmacnianych gumach. Jak wybrać opony do samochodu elektrycznego?
Zobacz więcej na temat:  kierowcy kierowca Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody poradnik samochód opony opona Polskie Radio bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze drogi Polskie Radio

Msza w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. "Wierzymy, że życie wieczne jest największym dobrem"

W archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie modlono się - jak co miesiąc - w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej z 2010 roku i ojczyzny. Ksiądz profesor Andrzej Filaber, konsultor Komisji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP, mówił w homilii, że modlimy się o zbawienie ofiar katastrofy smoleńskiej, niezależnie od ich przekonań politycznych.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa smoleńska Smoleńsk

"Ustalenia przełożą się na programy i przepisy". Premier i minister rolnictwa po spotkaniu ze związkami rolników

Bieżące sprawy ważne dla polskich rolników były omawiane podczas wtorkowego spotkania premiera Mateusza Morawieckiego oraz wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka z przedstawicielami rolniczych związków. W rozmowach uczestniczyli reprezentanci: NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność", OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych, Związku Zawodowego Rolników Ojczyzna, Związku Zawodowego Rolnictwa Samoobrona i Związku Zawodowego Korona.
Zobacz więcej na temat:  rolnictwo związki zawodowe rolnicy wieś prawo Mateusz Morawiecki Henryk Kowalczyk polityka

PROGNOZA POGODY Pogoda: w środę przydadzą się parasole. Możliwe gęste mgły

W nocy z wtorku na środę najwięcej opadów spodziewanych jest na południu i wschodzie kraju. Będzie to głównie deszcz, ale, jak przekazał synoptyk IMGW Michał Folwarski, w rejonie Karpat i Pogórza Karpackiego popada deszcz ze śniegiem i sam śnieg. W środę nadal będzie ciepło. Oprócz rejonu Karpat i Pogórza Karpackiego deszcz ze śniegiem możliwy jest także przejściowo na krańcach północno-wschodnich Polski.
Zobacz więcej na temat:  IMGW prognoza pogody deszcz pogoda społeczeństwo

Najpierw TVP, teraz "GPC". Tusk znowu śle pozwy. Sakiewicz: trudno określić to inaczej niż jako cenzurę

Po pozwie skierowanym przeciwko dziennikarzom TVP Info za dokument "Nasz człowiek w Warszawie" Donald Tusk idzie dalej i teraz pozywa "Gazetę Polską". Tym razem chodzi o okładkę, która nie spodobała się liderowi PO. - Jeśli po niemal każdym tekście o Donaldzie Tusku znajdujemy w skrzynce pozew, trudno określić to inaczej, niż jako cenzurę - skomentował dla portalu niezalezna.pl redaktor naczelny "GP" i "GPC" Tomasz Sakiewicz.
Zobacz więcej na temat:  polityka Donald Tusk Gazeta Polska media publiczne TVP Tomasz Sakiewicz