Polskie Radio
Section05

Stefan Foltzer

Z gotówką na wakacje. Czasem można tak zaoszczędzić

Gotówka czy tylko karta na wakacje w Europie? Takie pytanie często zadajemy sobie, pakując walizki na wyjazd. Fałszywe banknoty i ukryte opłaty - korespondenci Polskiego Radia radzą, jak się najlepiej finansowo zabezpieczyć na zagraniczny wyjazd i na co trzeba zwrócić uwagę przy płatnościach.
Zobacz więcej na temat:  wakacje GOSPODARKA finanse gotówka płatności bezgotówkowe Piotr Kowalczuk Piotr Piętka Francja Włochy turystyka urlop Bałkany Węgry Grecja Polskie Radio 24 ŚWIAT

PROSTO Z PARYŻA Gwiazdor ofiarą nudnej gry Francuzów? Może zacząć na ławce

Już o godzinie 21 w Monachium rozpocznie się półfinałowy mecz piłkarskich mistrzostw Europy, w którym Hiszpania zagra z Francją. Patrząc na dotychczasową grę obu drużyn na Euro 2024, faworytami wydają się Hiszpanie. Nad Sekwaną wierzą jednak, że ich drużyna może się przeciwstawić rywalom. O szczegółach - z Paryża Stefan Foltzer.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2024 reprezentacja Francji reprezentacja Hiszpanii

Wieczór wyborczy w Jedynce. Jak zagłosowała Francja?

Wynikom II tury wyborów parlamentarnych poświęcony był wieczór wyborczy w Jedynce, na który zaprosili prowadzący Jacek Czarnecki i Magdalena Skajewska. Rezultaty wyborów we Francji komentowali w audycji specjalnej w Programie 1 wyjątkowi goście. Połączyliśmy się również ze Stefanem Foltzerem, korespondentem Polskiego Radia w Paryżu. Z kolei Karol Surówka przedstawił na żywo powyborcze przemówienia i komentarze. 
Zobacz więcej na temat:  Francja Jacek Czarnecki Magdalena Skajewska Ludwika Włodek Małgorzata Molęda-Zdziech Kacper Kita

PROSTO Z PARYŻA Francuzi chcą poprawy gry. "Czas rozpalić serca"

W piątkowy wieczór w Hamburgu dwie drużyny uważane przed turniejem za faworytów piłkarskich mistrzostw Europy powalczą o awans do ćwierćfinału. Francuska prasa przed meczem przyznaje, że zarówno "Les Bleus", jak i Portugalczycy to drużyny o wielkim potencjale, które jednak nie pokazują tego w Niemczech. O szczegółach - Stefan Foltzer.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2024 reprezentacja Francji reprezentacja Portugalii Kylian Mbappe cristiano ronaldo

PROSTO Z PARYŻA Macron reaguje na wygraną Le Pen. Ogłosi nowe wybory

Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział, że ogłosi przedterminowe wybory parlamentarne. To reakcja na sondażowe wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego, zgodnie z którymi nacjonalistyczna partia Zjednoczenie Narodowe - RN - uzyskała rekordowy wynik - ponad 32 procent głosów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Francja Emmanuel Macron Marine Le Pen polityka wybory we Francji wybory parlamentarne Zgromadzenie Narodowe Paryż

NASZ WYWIAD Pożar Notre-Dame. "Odbudowa w pięć lat była nie do pomyślenia"

Mija pięć lat, odkąd spłonął zabytkowy dach paryskiej katedry Notre-Dame. Po tragedii, jaka wstrząsnęła nie tylko Francją, ale całym światem, w zbiórkę pieniędzy na rzecz odbudowy kościoła włączył się sam prezydent Emmanuel Macron. Teraz prace renowacyjne dobiegają końca i w połowie grudnia katedra ma znów być otwarta dla odwiedzających i pielgrzymów. - Jest to świadectwo wiary, do którego jesteśmy wezwani - mówił w rozmowie z Polskim Radiem rektor Notre-Dame de Paris ks. Olivier Ribadeau Dumas. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Francja Paryż Notre Dame pożar katedry Notre Dame