Polskie Radio
Section05

videoMozaika

Czesław Mozil: Każdy ma prawo interpretować piosenki po swojemu

Czesław Mozil w wieku pięciu lat wyjechał razem z rodzicami do Danii. Mieszkał tam do 28. roku życia. Ukończył Duńską Królewską Akademię Muzyczną w klasie akordeonu. Był współwłaścicielem baru w Kopenhadze. Wrócił do Polski, by tu tworzyć. Jego muzyka to połączenie wielu gatunków, w tym rocka, muzyki kabaretowej, szeroko pojętej muzyki alternatywnej.
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem 2019 Czesław Mozil Jolanta Fajkowska

Komentarz dnia: Marsz Równości, wyrok ws. Lecha Wałęsy

O Marszu Równości w Białymstoku, a także o wyroku Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, który podtrzymał wcześniejszą decyzję w sprawie o ochronę dóbr osobistych, którą Jarosław Kaczyński wytoczył Lechowi Wałęsie oraz przeprosinach za twierdzenie, że prezes PiS jest odpowiedzialny za katastrofę smoleńską, rozmawiali: Tomasz Truskawa ("Stowarzyszenie Wolnego Słowa") i Marcin Bąk ("Telewizja Republika").
Zobacz więcej na temat:  Paweł Lisicki Jarosław Kaczyński Lech Wałęsa LGBT Nasz komentarz

Agata Trzebuchowska: od początku chciałam być reżyserką

- Zawsze podkreślałam, że "Ida" to była bardzo piękna i inspirująca przygoda, ale przygoda jednorazowa. Po drodze musiałam jeszcze dokończyć studia, więc ta decyzja o przekierowaniu się na drugą stronę kamery trochę czasu mi zajęła - mówiła w Dwójce odtwórczyni tytułowej roli w pamiętnym filmie Pawła Pawlikowskiego, która wybrała dla siebie inną drogę niż aktorstwo.
Zobacz więcej na temat:  reżyser Agnieszka Podsiadlik FILM KULTURA kino

W.T. Bartoszewski: PSL nie wejdzie w koalicję z PiS

- Dużo działaczy PSL było gotowych na koalicję z PO, ale na pewnych zasadach, których nie dało się wynegocjować. Mogę natomiast powiedzieć, że PSL nie będzie koalicjantem PiS po wyborach - powiedział na antenie Jedynki Władysław Teofil Bartoszewski z Polskiego Stronnictwa Ludowego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Katarzyna Gójska Władysław Bartoszewski PSL SLD Platforma Obywatelska koalicja Kukiz'15 Paweł Kukiz Władysław Kosiniak-Kamysz

Andrzej Rogoyski: Puck był trochę z boku, a to jest fantastyczne miejsce

- To jest miasto, które było trochę omijane, jeśli chodzi o wędrówki Polaków po terenach nadmorskich. Puck był trochę z boku, a to jest fantastyczne miejsce z piękną starówką, ze znakomicie zorganizowaną strefu wypoczynku - powiedział prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski, tłumacząc dlaczego w tym roku "Lato z Radiem Festiwal" zawitało nad morzem właśnie do tego miasta. - Zachęcam, żeby tu przyjeżdzać nie tylko dlatego, że my tu jesteśmy - dodał prezes.
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem Lato z Radiem 2019 W POLSKIM RADIU Festiwal Lata z Radiem puck Andrzej Rogoyski

W. Czarzasty: Grzegorz Schetyna przestał wierzyć w zwycięstwo

- Mieliśmy świetną ekipę, świetny team. Zrezygnowanie z tego to absolutna abdykacja z pozycji lidera opozycji - powiedział na antenie Jedynki przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty. Jego ugrupowanie nie wystartuje w wyborach wraz z PO Grzegorza Schetyny.
Zobacz więcej na temat:  Włodzimierz Czarzasty Sojusz Lewicy Demokratycznej Koalicja Europejska Katarzyna Gójska wybory parlamentarne PSL polityka POLSKA Grzegorz Schetyna