Polskie Radio
Section05

Wielka Brytania

TYLKO U NAS Komisje ds. wpływów Rosji działały też w państwach zachodnich. Jakie były efekty ich prac?

Kreml wydał 300 mln dolarów od 2014 r., by wpływać na polityków i władze w ponad 20 państwach - głosiły przed rokiem odtajnione informacje wywiadu. To miał być wierzchołek góry lodowej. Działania ze strony rosyjskiego satrapy spowodowały, że Niemcy, Wielka Brytania, Francja i Stany Zjednoczone postanowiły powołać komisje, których głównym zadaniem było wykrycie i rozliczenie działań Rosji wobec polityków. Jak wyglądały ich prace?
Zobacz więcej na temat:  wywiad Niemcy USA Francja Europa ŚWIAT Rosja

Prezydent Duda w Londynie: wspieranie Ukrainy absolutnie nie traci sensu

- Podczas "The Wall Street Journal’s CEO Council Summit" w Londynie zapraszałem do inwestowania w Polsce, mówiłem też o naszym udziale w odbudowie Ukrainy - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda. Jak mówił, świat "nie może dać się zmęczyć Rosji, nie może się znużyć, musi pomagać, wspierać", bo "to wsparcie absolutnie nie traci sensu".
Zobacz więcej na temat:  prezydent Andrzej Duda Londyn Ukraina wojna na Ukrainie ŚWIAT Europa

Prezydent Duda kontynuuje wizytę w Londynie. Rozmowy z liderami świata biznesu i polityki

Odbudowa Ukrainy po zakończeniu wojny oraz kwestie dotyczące przyciągania inwestorów do Polski. To najważniejsze zagadnienia, jakie poruszy w środę w Londynie prezydent Andrzej Duda. Przywódca Polski jest w stolicy Wielkiej Brytanii od wtorku. Drugi dzień poświęci na rozmowy ekonomiczne z liderami świata biznesu i polityki.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Londyn Polonia kancelaria prezydenta