Polskie Radio
Section05

POLSKA

Paweł Sałek o wizycie Joe Bidena w Polsce: wzmocnienie obronności i pozycji naszego kraju na arenie międzynarodowej

- Stosunki pomiędzy prezydentami Andrzejem Dudą i Joe Bidenem, jak również administracją polską i amerykańską, są bardzo dobre, aktywne, tak jak wymagają tego okoliczności. Dobrze, że tak jest, bo nam tego bezpieczeństwa potrzeba, jesteśmy krajem wiodącym w układzie Europy Środkowo-Wschodniej, który decyduje o wielu kwestiach dotyczących bezpieczeństwa i gospodarki - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Sałek (Kancelaria Prezydenta).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania Paweł Sałek Joe Biden USA Andrzej Duda polityka

Marcin Przydacz o wizycie Joe Bidena: pokazuje rolę, jaką Polska odgrywa w światowej architekturze

- To w pewnym sensie historyczna wizyta. Nigdy nie zdarzyło się, aby prezydent USA dwukrotnie w ciągu roku odwiedził Polskę. To pokazuje rolę, jaką Polska odgrywa w światowej architekturze polityczno-międzynarodowej - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Przydacz, szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  USA Rosja Ukraina Joe Biden wojna 2023 polityka Andrzej Duda relacje polsko-amerykańskie Marcin Przydacz

Program "Maluch plus". Do kiedy można składać oferty do nowej edycji? Minister Maląg przypomina

Do 19 lutego można składać oferty do nowej edycji programu "Maluch plus". Dofinansowanie na utworzenie miejsc opieki nad dziećmi do trzech lat mogą otrzymać gminy, a także podmioty prywatne, fundacje, stowarzyszenia i osoby fizyczne - przypomina minister rodzinny Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA dzieci Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Maluch plus społeczeństwo

Prezydent Warszawy popiera postulaty C40 Cities. Minister klimatu: za organizacją stoi fundacja Sorosa

- W Warszawie strach się bać mieszkać, gdy słucha się pana prezydenta, który popiera postulaty C40 Cities - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia minister klimatu i środowiska Anna Moskwa komentując najnowsze propozycje tej organizacji. - Spojrzałam na źródła finansowania tego podmiotu i wiele z tych badań i analiz jest finansowanych przez Open Society Foundations, George Soros - dodała.
Zobacz więcej na temat:  regiony mazowieckie Warszawa ekologia

PR24 Warszawiacy przestaną jeść mięso? Minister rolnictwa: te działania są nieodpowiedzialne i sprzeczne z naturą

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk ocenił, że plany organizacji C40 Cities, do której należy Warszawa, są nieodpowiedzialne. Plan, który pod pretekstem działań proekologicznych chce eliminacji spożycia mięsa i nabiału, gość Polskiego Radia 24 uznał za sprzeczny z naturą.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Henryk Kowalczyk Dorota Kania Warszawa ochrona środowiska społeczeństwo mięso

Miłość kierowców zawodowych. Jak kochamy na odległość?

Bliskość - największy lęk i największe pragnienie. Jak kochamy na odległość? Dlaczego sprawia nam to taki problem? O tym rozmawialiśmy w "Nocnej Zmianie"! Zachęcamy do odsłuchania nocnej audycji!
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio społeczeństwo kierowca kierowcy psychologia polskie radio kierowców online polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ polskie radio kierowcy radio kierowców online radio kierowców jedynka radio kierowcow 24 radio kierowcow

Ważne informacje dla podatników. Twój e-PIT na portalu podatki.gov.pl nie uwzględnia ulg i odliczeń

Wstępnie przygotowany przez Ministerstwo Finansów Twój e-PIT na portalu podatki.gov.pl, który zawiera informacje o przychodach z PIT-11 przesłane przez pracodawców i innych płatników PIT, nie uwzględnia ulg i odliczeń przysługujących danemu podatnikowi - poinformowali eksperci e-pity.pl.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pit Podatki 2022 Ministerstwo Finansów fiskus ulga podatkowa społeczeństwo

PIT za 2022 rok. Rozpoczął się okres rozliczeń. Sprawdź, jak złożyć zeznanie podatkowe

Rozpoczął się okres rozliczeń PIT za 2022 rok, który potrwa do 2 maja. Jak podaje Ministerstwo Finansów, w usłudze Twój e-PIT na podatników czekają zeznania przygotowane przez administrację skarbową. Przedsiębiorcy będą mogli wysłać PIT poprzez system e-Deklaracje.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pit Podatki 2022 Ministerstwo Finansów fiskus ulga podatkowa społeczeństwo infografika

"Został ostatni kontrakt Orlenu, ale czekamy na sankcje". Anna Moskwa o imporcie paliw z Rosji

- Czekamy na europejskie sankcje na import ropy, tak by można było bez zaburzania konkurencyjności i kar, które są w kontrakcie zapisane, wypowiedzieć ostatnią umowę Orlenu - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. - Jesteśmy na to gotowi i na to czekamy, z nadzieją, że na kolejnej Radzie Europejskiej taka decyzja będzie - powiedziała. 
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Jankowski polityka Anna Moskwa ropa naftowa PKN Orlen sankcje Unii Europejskiej Rosja

Sikorski brał pieniądze od obcego rządu. Wicepremier Kowalczyk: to sprzedawanie interesu narodowego

- Branie pieniędzy od obcych państw, kiedy się jest polskim deputowanym do Europarlamentu, to jest absolutnie skandaliczne. To jest niemożliwe. To sprzedawanie siebie, czy swojego interesu narodowego - mówił w Polskim Radiu 24 wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk, komentując informacje na temat współpracy Radosława Sikorskiego ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Henryk Kowalczyk Dorota Kania Radosław Sikorski polityka

Beatyfikacja rodziny Ulmów. Kuria w Przemyślu zaprasza wszystkich wiernych

- Zaproszenie zostanie wystosowane do wszystkich wiernych w kraju, więc myślę, że każdy, kto będzie chciał fizycznie wziąć udział w uroczystości, będzie miał taką możliwość - powiedział kanclerz kurii metropolitalnej w Przemyślu ks. Bartosz Rajnowski zapowiadając mszę św. beatyfikacyjną rodziny Ulmów. - Bezpłatne bilety wstępu będą rozprowadzane za pośrednictwem wszystkich diecezji w kraju - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  regiony podkarpackie chrześcijaństwo Kościół katolicki Ulmowie sprawiedliwi wśród narodów świata