Polskie Radio
Section05
Piotr Apel

Poseł Kukiz'15 o budowie CPK: inwestycja na miarę Gdyni

- Taka duża inwestycja to jest zawsze dobry pomysł, pod warunkiem jednak, że będzie dobrze zrobiony. Diabeł tkwi w szczegółach. Jesli zbudujemy tylko duże lotnisko i nie skomunikujemy go odpowiednio, to ono będzie porzypominało tego słomianego misia z filmu Barei - mówił w "Sygnałach dnia" poseł Kuikiz'15 Piotr Apel.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA centralny port komunikacyjny Kukiz'15 Rozmowy Jedynki Sygnały Dnia Katarzyna Gójska Piotr Apel

"W aferze VAT-owskiej powinno być więcej aresztowań"

- Wydaje się, że dziura VAT-owska została zasypana, ale jest pytanie czy to nie jest mały plasterek na ranę, tylko porządny korek, który łata wiadro, z którego wyciekają pieniądze. Ciągle uważam, że jest za mało aresztowań. Jeśli miliardy złotych wyciekały z Polski, to na pewno nie jest za to odpowiedzialnych 30-40 osób – mówił w audycji 24 Pytania poseł Kukiz’15 Piotr Apel.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kukiz'15 Piotr Apel wybory samorządowe podatek VAT dzika reprywatyzacja

"Wyższe ceny paliw oznaczają podwyżki wszystkich towarów"

– Niemal w tym samym czasie, gdy obniżono uposażenia posłów, zdecydowano o podniesieniu cen benzyny, nawet o 20 groszy – powiedział Piotr Apel, poseł Kukiz’15. W audycji „Jeden na Jednego” odniósł się w ten sposób do zmian w wynagrodzeniach parlamentarzystów, a także skomentował inne ważne wydarzenia z polskiej sceny politycznej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Apel Kukiz'15 Sejm Prawo i Sprawiedliwość zarobki ceny paliw paliwa

7x24: Politycy o walce wyborczej w Warszawie

Prezentacja kandydatów Prawa i Sprawiedliwości na prezydentów największych miast w kraju, przesłuchanie Donalda Tuska w procesie Tomasza Arabskiego, a także sprawa przegłosowania przez amerykański Senat ustawy 447. To najważniejsze tematy 7x24, czyli debaty politycznej Polskiego Radia 24 i Telewizji Republika. Gośćmi programu byli Joanna Lichocka (PiS), Joanna Augustynowska (PO), Kornelia Wróblewska (Nowoczesna), Piotr Apel (Kukiz’15), Mirosław Maliszewski (PSL) i Adam Andruszkiewicz (WiS).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Katarzyna Gójska Joanna Lichocka Piotr Apel Adam Andruszkiewicz wybory samorządowe Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Nowoczesna Polskie Stronnictwo Ludowe Kukiz'15 POLSKA

"Mamy problem z korporacjami, które wyprowadzają podatki"

- Redystrybucję środków powinno się zacząć od sprawdzenia, jak wygląda ten wkład do wspólnego kotła. Mamy problem z dużymi korporacjami, które w żaden sposób nie są dotykane podatkami. Zgodnie z prawem potrafią wyprowadzić te podatki poza granice Polski (…) to powoduje, że utrzymanie całego państwa spoczywa na średnich i małych przedsiębiorcach - mówił w Jedynce Piotr Apel, poseł Kukiz'15. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Apel Prawo i Sprawiedliwość Mateusz Morawiecki vat Stanisław Gawłowski sądownictwo

Powstanie w getcie. "Głos rozpaczy i desperacji"

W czwartek, w 75. rocznicę wybuchu powstania w getcie po raz szósty odbędzie się akcja „Żonkile”, a w południe z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy uroczystość przy Pomniku Bohaterów Getta. Na wieczór zaplanowano specjalny koncert. O rocznicy powstania w getcie warszawskim mówili w Polskim Radiu 24 poseł Kukiz’15 Piotr Apel i historyk Piotr Dmitrowicz.
Zobacz więcej na temat:  getto warszawskie Żydzi II wojna światowa Niemcy powstanie w getcie Holokaust Piotr Dmitrowicz Piotr Apel

„Polska Fundacja Narodowa nie udowodniła racji swojego bytu”

– Mam pretensje o to, że Prawo i Sprawiedliwość, które zbudowało narzędzie do budowania polskiej narracji historycznej, nie wykorzystuje go – mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Piotr Apel. Poseł Kukiz’15 w ten sposób ocenił funkcjonowanie Polskiej Fundacji Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Apel Kukiz'15 Polska Fundacja Narodowa Witold Pilecki IPN Holokaust historia Polski II wojna światowa

Bezpieczeństwo wewnętrzne Polski. Działania antyterrorystyczne

- Terroryzm jest plagą współczesnego świata. Nie ma takiego punktu na mapie świata, który byłby wolny od zagrożenia terroryzmem – może z wyjątkiem Korei Płn. gdzie jest terroryzm państwowy – powiedział w Debacie Polskiego Radia 24 ekspert ds. bezpieczeństwa dr Łukasz Kister. O bezpieczeństwie wewnętrznym Polski, w tym m.in. przygotowaniu Polski do działań antyterrorystycznych, mówili także poseł Kukiz’15 Piotr Apel i były funkcjonariusz służb specjalnych płk Piotr Wroński.
Zobacz więcej na temat:  bezpieczeństwo Piotr Apel Kukiz'15 Jerzy Jachowicz terroryzm Łukasz Kister