Polskie Radio
Section05

Piotr Gociek

Szczepienia przeciw COVID-19. Piotr Zgorzelski: powinny być obligatoryjne

Lewica złożyła projekt ustawy, który zakłada m.in. wprowadzenie obowiązku szczepień. Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski, który był gościem Programu 1 Polskiego Radia, nie ma wątpliwości. - Moim zdaniem szczepienia powinny być obligatoryjne - zaznaczył, podając na antenie twarde statystyki.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Zgorzelski Polskie Stronnictwo Ludowe PSL Koronawirus w Polsce COVID-19 szczepienia szczepionka społeczeństwo Sygnały Dnia POLSKA

PR24 "Reportaż z własnej traumy". Orbitowski o książce "Memorial drive"

- To historia jest prosta, ale opowiedziana w sposób niesłychanie przykuwający uwagę - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek o książce "Memorial drive" autorstwa Natashy Trethewey. - Nie wyobrażam sobie osoby z resztką wrażliwości, która by przeszła obok tej krótkiej, poruszającej książki, obojętnie - wskazał Łukasz Orbitowski. - Przyszły mi do głowy dwa sformułowania: jedno to "reportaż z własnej traumy", a drugi, bardziej trafny to "świadectwo" - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Łukasz Orbitowski KULTURA literatura książki

Z autostrad znikają szlabany. Jak zapłacimy za przejazd A2 i A4?

Od 1 grudnia znikają szlabany na państwowych odcinkach płatnych autostrad A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław-Sośnica. - Ruch będzie odbywał się bez konieczności zatrzymywania się - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Magdalena Rzeczkowska, wiceminister finansów i szefowa Krajowej Administracji Skarbowej. W jaki sposób zapłacimy za przejazd tymi autostradami?
Zobacz więcej na temat:  autostrada a4 autostrada a2 autostrada Ministerstwo Finansów Daniel Wydrych

"Z poezją jest trochę jak z jazzem". Piotr Gociek o tomie wierszy "Widzenie Eneasza"

- Ludzie, którzy mówią, że nie lubią jazzu, po prostu nie trafili jeszcze na ten rodzaj jazzu, który lubią. Ta muzyka ma wiele obliczy. Dlatego apeluję do czytelników, aby dali pisarzom i sobie szansę, by sprawdzili, czy smakuje im to danie - mówił w Polskim Radiu pisarz i publicysta Piotr Gociek. Ukazał się właśnie jego autorski wybór wierszy "Widzenie Eneasza".
Zobacz więcej na temat:  poezja KULTURA literatura

Orbitowski o książce "Chciałem być piosenkarzem"

- Mimo sympatii do tego dzieła, która może jest spowodowana sympatią do samej postaci Krzysztofa Krawczyka, odnoszę wrażenie, że obcuję z biografią z fabryki biografii. Bierzemy trochę artykułów prasowych, rozmawiamy z paroma znajomymi i dodajemy odrobinę wpisów internautów mniej lub bardziej znanych, mieszamy i oto jest opowieść o człowieku - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Orbitowski.  
Zobacz więcej na temat:  KSIĄŻKA literatura Łukasz Orbitowski KULTURA Polskie Radio 24 Krzysztof Krawczyk czytelnictwo biografia

"Za pierwszym razem odbiłem się od tej książki". Gociek o "Czerwonych tarczach" Iwaszkiewicza

- Trzeba mieć pewien aparat poznawczy oraz inaczej nastawioną wrażliwość, żeby pewne rzeczy "pożreć". Czytałem tę książkę z wielkim zainteresowaniem, aczkolwiek mam zastrzeżenia - mówił Piotr Gociek, który razem z Łukaszem Orbitowskim zrecenzował powieść "Czerwone tarcze" Jarosława Iwaszkiewicza. 
Zobacz więcej na temat:  KSIĄŻKA KULTURA Jarosław Iwaszkiewicz literatura Łukasz Orbitowski POLSKA Polskie Radio 24