X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Stambuł

Po zamachu w Stambule. ISIS zmienia taktykę

– Ostanie ataki terrorystyczne pokazują, że zamachowcy zmieniają schemat działania. Ich celem nie jest już śmierć podczas zamachu, nie wysadzają się w powietrze – mówił w Świecie w Południe Adam Balcer z WiseEuropa. Nadal trwają poszukiwania sprawcy ataku, do którego doszło w noc sylwestrową w jednym z nocnych klubów w Stambule.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adam Balcer Państwo Islamskie Berlin terroryzm Michał Żakowski zamach Turcja Stambuł

Turcja: sytuacja po noworocznym zamachu

Turecka policja zatrzymała osiem osób, które mają mieć związek z noworocznym zamachem w Stambule. Wśród zatrzymanych nie ma samego zamachowca. Do ataku przyznało się w Internecie tak zwane Państwo Islamskie. Zamach miałby być odwetem za zaangażowanie Turcji w wojnie domowej w Syrii. O sytuacji po ataku mówił Krzysztof Strachota z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Turcja zamach terroryzm Stambuł Państwo Islamskie Syria

"Erdogan nie kontroluje sytuacji i się pogubił"

Nowy rok na świecie rozpoczął nocny zamach na nocny klub w Stambule. Zabitych zostało 39 osób, a co najmniej 69 rannych. Napastnik otworzył ogień w jednym z najpopularniejszych klubów w mieście, w którym bawili się także cudzoziemcy. O sytuacji w Turcji mówili w audycji Świat W Powiększeniu Agnieszka Bryc (Uniwersytet Mikołaja Kopernika) i Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Turcja Recep Tayyip Erdogan Bliski Wschód Stambuł polityka zamach zamachy w Europie terroryzm Bogumił Husejnow Donald Trump Syria Kurdowie Agnieszka Bryc Państwo Islamskie

Turcja zmieni swoje granice? "To dość możliwe"

– Wygląda na to, że strona polityczna idzie w kierunku tego, by przesunąć granice tureckie – tak, by południowo-wschodni kraniec Turcji oddać w ręce Kurdów. Jedynym sposobem na uporanie się z problemem kurdyjskim jest nadanie temu regionowi specjalnego statusu – mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Pietrzak, turkolog, Polka mieszkająca w Stambule.
Zobacz więcej na temat:  Turcja Kurdowie zamach terroryzm Partia Pracujących Kurdystanu Stambuł