Polskie Radio
Section05

Wiadomości z kraju

Agnieszka Kamińska: płyta winylowa w limitowanym nakładzie to wyjątkowy upominek dla słuchaczy

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska przekazała płytę podpisaną numerem jeden na akcję charytatywną Programu 1 Polskiego Radia "Choinki Jedynki". - 50 lat Lata z Radiem zobowiązuje. Uznaliśmy, że tę okazję należy odpowiednio uczcić. Ta płyta winylowa to wyjątkowy upominek dla naszych słuchaczy - przyznała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio Agnieszka Kamińska W POLSKIM RADIU media radio

Wiceminister zdrowia: myślę, że czwarta fala pandemii jest nieuchronna, choć nie w takiej skali jak poprzednie

- Myślę, że czwarta fala pandemii jest nieuchronna, choć już nie w takiej skali jak poprzednie. Wszystko zależy od tego, ile osób się zaszczepi - ocenił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Podkreślił, że na razie sytuacja jest stabilna i nie ma planów wprowadzania obowiązkowych szczepień. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska był pytany w Programie 1 Polskiego Radia, czy uważa, że czwarta fala pandemii jest nieuchronna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Waldemar Kraska zdrowie pandemia

Angela Merkel w Białym Domu. Nord Stream 2 wśród tematów rozmów

Prezydent USA Joe Biden spotka się dziś w Białym Domu z Kanclerz Niemiec Angela Merkel. Wizyta ma podkreślić przywrócenie dobrych stosunków pomiędzy oboma krajami. Wśród tematów rozmów znajdą się między innymi relacje z Chinami i Rosją, stosunki handlowe oraz budowa gazociągu Nord Stream 2.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ŚWIAT Ameryka Ameryka Północna USA Stany Zjednoczone Niemcy Nord Stream 2 Angela Merkel