Polskie Radio
Section05
innowacyjność

"Polski Produkt Przyszłości". Na twórców najlepszych innowacji czeka 600 tys. zł

Do 1 grudnia trwa nabór do XXV edycji konkursu "Polski Produkt Przyszłości" organizowanego przez Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Celem konkursu jest wyłonienie najbardziej innowacyjnych wyrobów i technologii opracowanych w Polsce. Na uczestników czekają nagrody o łącznej wartości aż 600 tys. zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma PARP NCBR konkurs innowacyjność innowacje

ART. SPONSOROWANY Wsparcie w rozwoju innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań dla przedsiębiorców

Efektywne zarządzanie firmą stanowi wyzwanie dla każdego przedsiębiorcy niezależnie od skali prowadzonej działalności. Wysoka inflacja, zaburzone łańcuchy dostaw i niestabilna sytuacja geopolityczna negatywnie odbijają się na ich działalności. Przedsiębiorcy mogą odpowiadać na te zagrożenia działaniami rozwojowymi i inwestycyjnymi. Finansowanie tych działań nie zawsze jest możliwe ze środków własnych. W związku z tym poszukują wsparcia ze źródeł zewnętrznych. Już niebawem będą mogli liczyć na pomoc ze strony Banku Gospodarstwa Krajowego.
Zobacz więcej na temat:  BGK ekonomia POLSKA innowacyjna gospodarka innowacyjność kredyt przedsiębiorstwo

Mikro innowacje w szkole, czyli wszystko zaczyna się od nauczyciela

Prawny ustrój szkoły ma na nią duży wpływ, jeszcze większy – ludzie, którzy mają z nią styczność na co dzień. Najważniejsi, jeśli chodzi o innowacje w placówkach edukacyjnych są nauczyciele, dyrektorzy, uczniowie i rodzice, a także ich umiejętności, cele, ambicje i nadzieje. Zmiany, często bardzo interesujące, pozytywne i nowoczesne dzieją się już tu i teraz. Gotowe innowacje są do wdrożenia na wyciągnięcie ręki już w istniejącym systemie.
Zobacz więcej na temat:  szkoła edukacja innowacyjność radio dla dzieci radio dla rodziców nowe technologie

Rząd chce pobudzać wzrost inwestycji i produktywność firm. Przyjęto odpowiednią uchwałę w tej sprawie

Rząd przyjął uchwałę w sprawie "Strategii produktywności 2030", która ma być wykorzystywana do pobudzenia wzrost inwestycji i produktywności przedsiębiorstw. Zakłada ona m.in. wsparcie cyfrowej i zielonej transformacji polskich firm - poinformowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inwestycje innowacyjna gospodarka innowacyjność eksport firma firmy produkcyjne

Nowoczesna szkoła przyjazna uczniom?

Szkoła Podstawowa nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy w Gdańsku to jedna z innowacyjnych szkół, w której widać wiele zmian. Jedną z nich jest przeformatowanie przestrzeni edukacyjnych w zgodzie z zasadami proksemiki. Wśród takich przestrzeni znalazła się warsztatownia, która została wyposażona w specjalne stoły i liczne narzędzia. To właśnie tam odbywają się różnorodne zajęcia techniczne. W ramach uczniowskiego klubu sportowego funkcjonuje z kolei ścianka wspinaczkowa.
Zobacz więcej na temat:  szkoła edukacja innowacyjność Strefa Rodzica Podcast Strefa rodzica radio dla rodziców radio bez reklam

85 mld zł na zwiększenie produktywności i efektywności gospodarki. Ambitne cele rządu

Zastrzyk finansowy zwiększający produktywność i efektywność polskiej gospodarki do 2030 r. wyniesie 85 mld zł - poinformował we wtorek wiceszef MRiT Mariusz Golecki. Zapowiedział, że projekt Strategii produktywności 2030 powinien trafić na Radę Ministrów do końca lutego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA cyfryzacja Polski Ład innowacyjność innowacyjna gospodarka sztuczna inteligencja robotyzacja

Kolejne projekty inwestycyjne w naszym kraju. Firmy zagraniczne reinwestują zyski

- Głównym źródłem bezpośrednich zagranicznych inwestycji napływających w 2022 r. do Polski będą reinwestowane zyski - ocenia minister rozwoju i technologii Piotr Nowak i dodaje, że "spodziewamy się dalszego napływu do Polski najbardziej zaawansowanych firm z najbardziej perspektywicznych branż".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inwestycje zagraniczne elektromobilność motoryzacja innowacyjność

"Wierzę, że wejdziemy do czołówki najbardziej innowacyjnych armii świata". Szef MON o modernizacji wojska

- Zwiększenie innowacyjności, ściślejsza koordynacja prac między wojskiem, nauką i przemysłem przyczyni się do przyspieszenia modernizacji technicznej sil zbrojnych - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak, otwierając we wtorek Forum Innowacyjności Sił Zbrojnych 2021 na WAT.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Wojsko Polskie MON Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak innowacyjność

600 tys. zł dla Polskich Produktów Przyszłości. Dziś poznamy wyniki konkursu

Twórcy innowacyjnych wyrobów i nowatorskich technologii już po raz 23. otrzymają nagrody pieniężne i szansę na dodatkową promocję swoich rozwiązań. Na zwycięzców konkursu "Polski Produkt Przyszłości", organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, czeka aż 600 tys. zł. Patronem medialnym imprezy jest Polskie Radio.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PARP NCBR konkurs innowacyjność NAUKA przedsiębiorca