Polskie Radio
Section05
innowacyjność

"Polski Produkt Przyszłości". Na twórców najlepszych innowacji czeka 600 tys. zł

Do 1 grudnia trwa nabór do XXV edycji konkursu "Polski Produkt Przyszłości" organizowanego przez Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Celem konkursu jest wyłonienie najbardziej innowacyjnych wyrobów i technologii opracowanych w Polsce. Na uczestników czekają nagrody o łącznej wartości aż 600 tys. zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma PARP NCBR konkurs innowacje

ART. SPONSOROWANY Wsparcie w rozwoju innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań dla przedsiębiorców

Efektywne zarządzanie firmą stanowi wyzwanie dla każdego przedsiębiorcy niezależnie od skali prowadzonej działalności. Wysoka inflacja, zaburzone łańcuchy dostaw i niestabilna sytuacja geopolityczna negatywnie odbijają się na ich działalności. Przedsiębiorcy mogą odpowiadać na te zagrożenia działaniami rozwojowymi i inwestycyjnymi. Finansowanie tych działań nie zawsze jest możliwe ze środków własnych. W związku z tym poszukują wsparcia ze źródeł zewnętrznych. Już niebawem będą mogli liczyć na pomoc ze strony Banku Gospodarstwa Krajowego.
Zobacz więcej na temat:  BGK ekonomia POLSKA innowacyjna gospodarka kredyt przedsiębiorstwo

Mikro innowacje w szkole, czyli wszystko zaczyna się od nauczyciela

Prawny ustrój szkoły ma na nią duży wpływ, jeszcze większy – ludzie, którzy mają z nią styczność na co dzień. Najważniejsi, jeśli chodzi o innowacje w placówkach edukacyjnych są nauczyciele, dyrektorzy, uczniowie i rodzice, a także ich umiejętności, cele, ambicje i nadzieje. Zmiany, często bardzo interesujące, pozytywne i nowoczesne dzieją się już tu i teraz. Gotowe innowacje są do wdrożenia na wyciągnięcie ręki już w istniejącym systemie.
Zobacz więcej na temat:  szkoła edukacja radio dla dzieci radio dla rodziców nowe technologie

Rząd chce pobudzać wzrost inwestycji i produktywność firm. Przyjęto odpowiednią uchwałę w tej sprawie

Rząd przyjął uchwałę w sprawie "Strategii produktywności 2030", która ma być wykorzystywana do pobudzenia wzrost inwestycji i produktywności przedsiębiorstw. Zakłada ona m.in. wsparcie cyfrowej i zielonej transformacji polskich firm - poinformowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inwestycje innowacyjna gospodarka eksport firma firmy produkcyjne

Nowoczesna szkoła przyjazna uczniom?

Szkoła Podstawowa nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy w Gdańsku to jedna z innowacyjnych szkół, w której widać wiele zmian. Jedną z nich jest przeformatowanie przestrzeni edukacyjnych w zgodzie z zasadami proksemiki. Wśród takich przestrzeni znalazła się warsztatownia, która została wyposażona w specjalne stoły i liczne narzędzia. To właśnie tam odbywają się różnorodne zajęcia techniczne. W ramach uczniowskiego klubu sportowego funkcjonuje z kolei ścianka wspinaczkowa.
Zobacz więcej na temat:  szkoła edukacja Strefa Rodzica Podcast Strefa rodzica radio dla rodziców radio bez reklam

"Wierzę, że wejdziemy do czołówki najbardziej innowacyjnych armii świata". Szef MON o modernizacji wojska

- Zwiększenie innowacyjności, ściślejsza koordynacja prac między wojskiem, nauką i przemysłem przyczyni się do przyspieszenia modernizacji technicznej sil zbrojnych - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak, otwierając we wtorek Forum Innowacyjności Sił Zbrojnych 2021 na WAT.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Wojsko Polskie MON Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak