Polskie Radio
Section05
Paweł Lisicki

Paweł Lisicki o religijności Polaków: mierzymy się z falą dechrystianizacji

- Możemy dostrzec w Polakach "oziębłość wiary". Widzimy to poprzez słomiany ogień, skalę zepsucia i skandali uderzających w Kościół katolicki. Zderzamy się z silną falą dechrystianizacyjną. Dziś inna jest też wewnętrzna struktura Kościoła - powiedział redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy", Paweł Lisicki, na antenie Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół katolicki Jan Paweł II Stefan Wyszyński Kościół duchowieństwo Polskie Radio 24 Filip Memches Paweł Lisicki społeczeństwo

Fuzja Orlenu z Lotosem. Lisicki: posłowie opozycji zaraz przykują się do jakiejś stacji Lotosu

Fuzja Orlen-Lotos wzbudziła silny sprzeciw polityków opozycji. W Polskim Radiu 24 redaktor naczelny "Do Rzeczy" Paweł Lisicki stwierdził, że histeria, jaka ogarnęła niektórych z nich, doprowadzi zaraz to tego, że "jakaś grupa posłów przykuje się do jakiejś stacji Lotosu".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Paweł Lisicki POLSKA polityka lotos Grupa Lotos Orlen PKN Orlen fuzja opozycja

Lisicki: kryzys rządowy w Wielkiej Brytanii rzuca cień na stabilność tego kraju

- Awantura wokół rządu brytyjskiego i Borisa Johnsona dotyczyła jakichś rozgrywek wewnętrznych, dla polskiego odbiorcy bardzo trudno zrozumiałych w gruncie rzeczy. (...) To może mieć pośredni wpływ na sytuację na Ukrainie w tym sensie, że pokazuje pewną kabaretowość polityki brytyjskiej - mówił w Polskim Radiu 24 redaktor naczelny tygodnika "Do rzeczy" Paweł Lisicki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Paweł Lisicki Mirosław Skowron ŚWIAT polityka Europa Wielka Brytania Boris Johnson

Paweł Lisicki: obecność prezesa PiS w rządzie miała doprowadzić do lepszej współpracy

- W gruncie rzeczy obecność Jarosława Kaczyńskiego w rządzie miała doprowadzić do lepszej współpracy oraz do zmniejszenia napięcia między premierem Morawieckim i ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro - podkreślił w Polskim Radiu 24 redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy" Paweł Lisicki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Paweł Lisicki Tadeusz Płużański

"Ocenianie jest tożsame z pracą historyków". Paweł Lisicki o przedmiocie historia i teraźniejszość

Ocenianie to praca każdego historyka, a także humanisty, który zajmuje się przeszłością. Zarzuty mówiące o tym, że historyk nie ma prawa oceniać rzeczywistości, są absurdalne - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki, redaktor naczelny "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA Przemysław Czarnek POLSKA edukacja Polskie Radio 24 historia Polski szkoła Paweł Lisicki Wojciech Roszkowski

Ponad 200 polskich czołgów dla ukraińskiej armii. Lisicki: taka pomoc powinna być świadczona pod banderą NATO

- Tego typu operacje jak przekazywanie broni powinny być autoryzowane i wspierane przez NATO i być wyraźnie zadeklarowane przez jego dowództwo. Wtedy Polska jako jego członek może podejmować takie działania. Jednak na własną rękę, moim zdaniem, jest to bardzo ryzykowne - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki (red. nacz. tyg. "Do Rzeczy").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT wojna na Ukrainie wojna 2022 Rosja Ukraina pomoc NATO Europa Paweł Lisicki Mirosław Skowron

Czy sankcje gospodarcze zatrzymają Rosję? Paweł Lisicki tłumaczy

- Wprowadzone do tej pory sankcje nie osiągnęły tego efektu, który miałyby - nie doprowadzą do radykalnego osłabienia Rosji. Sankcje i blokady gospodarcze mogą mieć efekt tylko, gdy są połączone z daleko posuniętymi działaniami - stwierdził na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Ukraina wojna 2022 Rosja Mirosław Skowron Paweł Lisicki sankcje

Polska pomaga uchodźcom. Paweł Lisicki: Bruksela chyba nadal tego nie dostrzega, trzeba wywierać presję

- Nie może być tak, żeby przeciwko Polsce toczyły się jakieś absurdalne postępowania i debaty na temat praworządności, a jednocześnie żeby ponosiła ona tak gigantyczny wysiłek, przyjmując uchodźców z napadniętej przez Rosjan Ukrainy - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki (redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Tomasz Grodzki Senat Tadeusz Płużański Paweł Lisicki Unia Europejska

Misja pokojowa na Ukrainie?. Lisicki: projekt będzie funkcjonował na zasadzie obecności w debacie publicznej

- Jedynym państwem zdolnym zorganizować misję pokojową są Stany Zjednoczone. Jednak one już zabrały głos w tej kwestii. Inne państwa mogą różne rzeczy jedynie deklarować. Wygląda na to, że projekt ten będzie funkcjonował na zasadzie obecności w debacie publicznej - podkreślił w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy". 
Zobacz więcej na temat:  Paweł Lisicki Rosja Ukraina konflikty międzynarodowe wojna na Ukrainie

"Środek nacisku na Ukrainę". Publicysta o uznaniu niepodległości w Donbasie

- Bardziej prawdopodobny rozwój sytuacji jest taki, że zajęcie regionów kontrolowanych przez separatystów będzie dodatkowym środkiem nacisku na Ukrainę. Mamy do czynienia z kolejnym krokiem mającym na celu destabilizację Ukrainy od wewnątrz - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy" Paweł Lisicki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Paweł Lisicki ŚWIAT Europa Rosja Ukraina serwis wschodni Tadeusz Płużański konflikty międzynarodowe Władimir Putin Olaf Scholz

"Koszty byłby gigantyczne, zyski wątpliwe". Lisicki o ewentualnej inwazji militarnej na Ukrainę

- Koszty takiej operacji dla Rosji byłyby gigantyczne, a zyski dosyć albo bardzo wątpliwe. Bo o ile można sobie wyobrazić zajęcie terenu republik, gdzie mieszka ludność rosyjskojęzyczna, to prowadzenie okupacji całej Ukrainy oznaczałoby gigantyczne koszty polityczne, gospodarcze i społeczne. Dlatego wydaje mi się to mało prawdopodobne - podkreślił w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy". 
Zobacz więcej na temat:  Paweł Lisicki ŚWIAT Rosja Ukraina konflikty międzynarodowe

Prezydent chce zmian w SN. Lisicki: najważniejsze jest poparcie środowisk prawicowych

- Zanim złożyłbym taki projekt ustawy, jaki złożył prezydent Andrzej Duda, przeprowadziłbym konsultacje polityczne wśród głównych uczestników tego sporu. Na pewno z przedstawicielami PiS-u, ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro oraz Solidarną Polską - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy". 
Zobacz więcej na temat:  Mirosław Skowron Paweł Lisicki polityka sądownictwo Sąd Najwyższy Andrzej Duda reforma sądownictwa POLSKA

"Mamy do czynienia z pro-imigracyjną ideologią". Lisicki o fałszywych wiadomościach z granicy

- Ta pro-imigracyjna ideologia jest bardzo głęboko zakorzeniona w pewnym ideologicznym projekcie lewicowo-liberalnym i o ile czasami mamy do czynienia z chwilowym odstąpieniem od tego projektu, to potem mamy znowu gwałtowne przyspieszenie. Takie przyspieszenie miało miejsce w 2014 roku, teraz jest trochę wycofanie, ale co będzie w przyszłym roku - nie wiem - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki, redaktor naczelny "Do Rzeczy". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Lisicki kryzys migracyjny imigranci w Europie Mirosław Skowron Unia Europejska

Pracodawca będzie sprawdzał szczepienia pracowników? Jednoznaczna deklaracja Pawła Lisickiego

- Jeśli chodzi o moją redakcję, to nikt nigdy nie będzie sprawdzał czy ktoś z pracowników jest zaszczepiony czy nie jest. Niezależnie od tego, projekt w tej sprawie jest skrajnie szkodliwy dla Polski. To droga prowadząca do skrajnego zamordyzmu - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy". 
Zobacz więcej na temat:  koronawirus epidemia szczepienia Paweł Lisicki COVID-19 POLSKA