Polskie Radio
Section05

Polskie Radio 24

Soboń: rozmowy ws. Turowa nie są łatwe, Czesi wracają do kwestii, które nie były wcześniej podnoszone

- Strona czeska zdaje sobie sprawę z tego, że ma przewagę w negocjacjach. Wraca do takich kwestii, które wcześniej nie były podnoszone - powiedział w Polskim Radiu 24 Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo polityka Czechy energetyka górnictwo Polityka zagraniczna Polski Ministerstwo Aktywów Państwowych Trybunał Sprawiedliwości UE

"Trudne do zaakceptowania". Badzio o słowach Sikorskiego nt. reparacji wojennych

- Radosław Sikorski dbając o własną karierę, stara się pokazać w jak najlepszym świetle pewnym kręgom w Niemczech, które na pewno nie są pozbawione wpływów - mówił Paweł Badzio (Gazeta Obywatelska), o wypowiedziach byłego ministra spraw zagranicznych dotyczących kwestii reperacji wojennych dla Polski.
Zobacz więcej na temat:  reparacje wojenne Niemcy II wojna światowa zbrodnie wojenne pieniądze POLSKA społeczeństwo

Ekspert: Putin już od dłuższego czasu, co zauważyła Merkel, żyje w rzeczywistości równoległej

- Jest to rzeczywistość, która składa się głównie z zagrożeń zagranicznymi spiskami, których celem jest osłabienie Rosji i zmiana władzy. Interes państwa jest tam utożsamiany z interesem prywatnym - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Menkiszak, ekspert ds. Rosji z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Rosja bezpieczeństwo gospodarka rosji pieniądze Władimir Putin ŚWIAT Europa media wybory

Relacje Rosji z Europą Zachodnią. Prof. Grosse: jest postrzegana jako atrakcyjny partner gospodarczy

- W największych krajach Europy Zachodniej mamy perspektywę Rosji jako bardzo atrakcyjnego partnera gospodarczego. Tutaj najbardziej słynnym przykładem tego jest Nord Stream 2. Bardzo często rozdziela się kwestie geopolityczne z gospodarką - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Grosse.
Zobacz więcej na temat:  Rosja USA bezpieczeństwo Unia Europejska NATO dyplomacja ŚWIAT Europa

"Zbudowanie energetyki jądrowej jest niezbędne". Naimski o bezpieczeństwie energetycznym

- Żaden kraj członkowski UE nie może zakazać drugiemu czegokolwiek, jeżeli chodzi o energetykę i bezpieczeństwo energetyczne - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Naimski, pełnomocnik Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej, komentując plany budowy energetyki atomowej w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA odnawialne źródła energii energetyka energia energia odnawialna OZE Piotr Naimski Antoni Trzmiel

"Na pewno zostanie wybrany". Jałowiczor o kandydaturze Mateusza Morawieckiego na wiceprezesa PiS

- Rola Mateusza Morawieckiego w samej partii w dużej mierze oparta jest na poparciu prezesa. Zobaczymy. Gdyby miał być sukcesorem, to siłą rzeczy byłaby to sytuacja, w której Jarosław Kaczyński już by się wycofał - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor, publicysta "Gościa Niedzielnego".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS Prawo i Sprawiedliwość premier Mateusz Morawiecki Ryszard Gromadzki

Historia jednego zdjęcia. Maks Skrzeczkowski o swojej zwycięskiej fotografii

- Jak zrobiłem to zdjęcie, to miałem poczucie, że jest to coś wyjątkowego. Natomiast od pewnego czasu fotografowałem tę naszą rodzinę w różnych okolicznościach, w różne pory roku, o różnych porach dnia, w takich sytuacjach zupełnie zwykłych i wydawałoby się, że banalnych i tak sobie to trwało - mówił w Polskim Radiu 24 Maks Skrzeczkowski (fotograf, animator kultury, dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki w Kazimierzu Dolnym).                          
Zobacz więcej na temat:  fotografia SZTUKA społeczeństwo KULTURA Kazimierz Dolny konkurs

"Chciałbym pełnego zaangażowania, z mandatem politycznym". Halicki o powrocie Tuska

- Bardzo bym się zdziwił, gdyby procent akceptujących powrót Tuska był 80- czy 100-procentowy, bo wtedy oznaczałoby to oczekiwanie także ze strony zwolenników PiS. Myślę, że właśnie ten poziom obawy - bo tak to można również odczytać - dowodzi, że Donalda Tuska przeciwnicy się po prostu boją - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł PO Andrzej Halicki.
Zobacz więcej na temat:  Eliza Olczyk Andrzej Halicki POLSKA Platforma Obywatelska Donald Tusk

"Chcemy, żeby w naszych relacjach powrócił wzajemny szacunek". Jabłoński o stosunkach polsko-izraelskich

- Nie możemy godzić się na sytuację, w której nie rozmawia się o treści ustawy, tylko bez żadnej próby merytorycznej rozmowy przechodzi się do ataków i oskarżeń o czyny niemoralne - ocenił w Polskim Radiu 24 Paweł Jabłoński, wiceminister spraw zagranicznych, komentując reakcje izraelskich polityków na nowelizację ustawy o k.p.a.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Eliza Olczyk Paweł Jabłoński Ministerstwo Spraw Zagranicznych stosunki polsko-żydowskie