Polskie Radio
Section05

pr24

86. miesięcznica katastrofy smoleńskiej. Znów były incydenty

86. miesięcznica katastrofy smoleńska, nowe nagrania w sprawie tzw. afery podsłuchowej, a także zapowiedź wizyty w Polsce amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa. Oto główne tematy, jakie skomentowali goście Podsumowania Dnia w Polskim Radiu 24. Ponadto w audycji przegląd najważniejszych informacji.
Zobacz więcej na temat:  afera podsłuchowa afera taśmowa Smoleńsk Donald Trump katastrofa smoleńska PiS Jarosław Kaczyński USA

"Zapad-2017". Rosyjscy żołnierze opuszczą Białoruś

Rosyjskie wojska natychmiast po zakończeniu manewrów "Zapad-2017" opuszczą terytorium Białorusi. Zapewnił o tym ambasador Rosji na Białorusi Aleksander Surikow. Białoruskie niezależne media pisały m.in. o ryzyku wykorzystania przez Moskwę manewrów, by pozostawić część sił na terytorium sąsiada. Sprawę wrześniowych białorusko-rosyjskich ćwiczeń wojskowych skomentowaliśmy w magazynie "Świat w powiększeniu".
Zobacz więcej na temat:  Rosja Białoruś ćwiczenia wojsko manewry Zapad 2017

Gazoport i Baltic Pipe symbolami zmian w polskiej energetyce

Dywersyfikacja źródeł dostaw, lepsza pozycja przed zbliżającymi się negocjacjami z rosyjskim Gazpromem, a także zapewnienie energetycznego bezpieczeństwa państwa. Oto główne cele, jakie przyświecają polskiemu rządowi przy poszukiwaniu nowych dostawców gazu do naszego kraju. O gospodarczym, a także politycznym wymiarze gazowej polityki państwa mówił dr Maciej Sokołowski, ekspert rynków paliw.
Zobacz więcej na temat:  gaz Świnoujście Gazprom Baltic Pipe gazociąg północny

Będą kolejne taśmy. Donald Tusk ma się czego bać?

– Donald Tusk może być jedną z osób, które drżą przed publikacją kolejnych nagrań – powiedział Piotr Pałka z portalu rebelya.pl. Skomentował w ten sposób opublikowanie nowych rozmów z restauracji "Sowa & Przyjaciele", gdzie w prywatnych i bulwersujących rozmowach nagrani zostali członkowie rządu premiera Donalda Tuska. Do tematu odniósł się w Polskim Radiu 24 również Roman Mańka z Fundacji Fibre.
Zobacz więcej na temat:  afera taśmowa afera podsłuchowa Platforma Obywatelska TVPinfo Donald Tusk POLSKA

Jak przygotować psy i koty do wakacyjnych wyjazdów?

Zbliżają się wakacje, czas wypoczynku i letnich wyjazdów. Wielu Polaków zdecyduje się na zabranie w podróż swoich czworonożnych przyjaciół. Warto jednak pamiętać, że należy im stworzyć odpowiednie warunki, dzięki którym spokojnie pokonają zaplanowaną trasę. Na co należy zwrócić uwagę? Czego musimy unikać? Na te pytania odpowiedzi udzieliła lekarz weterynarz Anna Julia Lewandowska.
Zobacz więcej na temat:  zwierzęta zwierzęta domowe podróże wakacje

24. Poziom: Muzyka do gier coraz popularniejsza

Niedawno w magazynie 24. Poziom mówiliśmy o tworzeniu muzyki do gier. Teraz czas na opowieść o drugim życiu ścieżek dźwiękowych – fani lubią bowiem wracać do ścieżek dźwiękowych, ale już bez odpalania gier, którym pierwotnie towarzyszyły. Gośćmi audycji byli Mariusz Borkowski, współzałożyciel wytwórni fonograficznej Gamemusic Records i Arkadiusz Reikowski, kompozytor autor muzyki do Kholat czy Layers of Fear.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 gry wideo gry komputerowe płyta gramofonowa

Loda Halama - symbol szampańskiego XX-lecia międzywojennego

Gwiazda, tancerka rewiowa, aktorka i celebrytka, która wraz z Hanką Ordonówną, Eugeniuszem Bodo i Aleksandrem Żabczyńskim zdominowała rewię i film. Gościem audycji Wszystko jest Historią była Anna Lisiecka. Dziennikarka jest autorką książki "Loda Halama. Pierwsze nogi Drugiej Rzeczpospolitej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Loda Halama Dwudziestolecie międzywojenne II Rzeczpospolita Eugeniusz Bodo Hanka Ordonówna