Polskie Radio
Section05

ustawa

"Oświadczenia amerykańskich polityków nie powinny wpływać na decyzje Polski". Wiceszef MSZ o ustawie medialnej

- Polski proces legislacyjny, decyzje parlamentu odbywają się w Polsce, a nie poza jej granicami - powiedział wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk. W ten sposób odniósł się do oświadczenia grupy kongresmenów Izby Reprezentantów dotyczącego planowanej nowelizacji ustawy medialnej i losu telewizji TVN.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media polityka Ministerstwo Spraw Zagranicznych USA Stany Zjednoczone TVN Kongres USA

Paweł Krulikowski o postawie prezes SN: jako jedna z niewielu zaczyna brać odpowiedzialność za państwo

- Małgorzata Manowska jako jedna z niewielu osób w tym sporze zaczyna brać odpowiedzialność za państwo. Wyszła z założenia, że to co dzieje się teraz wokół Izby Dyscyplinarnej jest dla Polski dysfunkcyjne - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Krulikowski, publicysta. Gościem "Debaty dnia" był także Robert Knap.
Zobacz więcej na temat:  Sąd Najwyższy prawo Trybunał Sprawiedliwości UE Trybunał Konstytucyjny POLSKA sądownictwo Polskie Radio 24

Ustawa dot. zakazu handlu w niedzielę. Do Sejmu trafił projekt nowelizacji

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji ustawy dotyczący zakazu handlu w niedzielę. Przygotowała go grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości, a przedstawicielem wnioskodawców jest Janusz Śniadek. W uzasadnieniu projektu nowelizacji napisano między innymi, że "przedsiębiorcy prowadzący placówki handlowe omijali zakaz handlu w niedziele powołując się na posiadanie statusu placówki pocztowej".
Zobacz więcej na temat:  handel sklep POLSKA Sejm

Pracodawca sprawdzi, kto z pracowników się zaszczepił? Miziołek: projekt w tej sprawie jest przygotowywany

- W kręgach rządowych powstaje projekt, który ma dać prawo pracodawcy do zweryfikowania, czy jego pracownicy zaszczepili się na koronawirusa - mówiła w Polskim Radiu 24 red. Joanna Miziołek z tygodnika "Wprost". Gościem audycji była też red. Edyta Hołdyńska z tygodnika "Sieci" i telewizji wPolsce.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 rząd Mateusza Morawieckiego szczepienia COVID-19 pracodawcy pracownicy

Pakiet wolności akademickiej. Sejmowa komisja podjęła decyzję

Sejmowa komisja edukacji, nauki i młodzieży pozytywnie zaopiniowała w piątek tzw. pakiet wolności akademickiej. Nowe przepisy zakładają między innymi, że nauczyciel akademicki nie będzie mógł zostać pociągnięty do odpowiedzialności dyscyplinarnej za wyrażanie swoich przekonań religijnych, światopoglądowych lub filozoficznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka NAUKA szkolnictwo wyższe Ministerstwo Edukacji i Nauki