Polskie Radio
Section05

videoMozaika

"Choinki Jedynki 2023". Koncert Kuby Szmajkowskiego na finał akcji

Koncert Kuby Szmajkowskiego - wieńczący tegoroczną odsłonę akcji charytatywnej "Choinki Jedynki" - odbył się w czwartek (28.12) w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Wydarzenie można było śledzić na antenie radiowej Jedynki, stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych stacji. W tym roku wylicytowaliśmy 157 tysięcy 937 złotych.
Zobacz więcej na temat:  Kuba Szmajkowski Choinki Jedynki Choinki Jedynki 2023 koncert koncerty studio im. Witolda Lutosławskiego

Brass Federacja wystąpi w Jazz.PL. "Stawiamy na autorski repertuar"

- Gramy raczej mało coverów, mało hitów. Przynajmniej ich nie nagrywamy, bo na koncertach to różnie bywa. Nasze pierwsze dwie płyty to w 95 procentach nasz autorski repertuar. Większość z nas komponuje kawałki w stylu new orleans, funky i tak dalej - mówił Piotr Wróbel, założyciel i lider zespołu Brass Federacja, który w najbliższy piątek (29.12) wystąpi w ostatniej tegorocznej odsłonie cyklu "Jazz.PL".
Zobacz więcej na temat:  nowy orlean muzyka współczesna koncert Piotr Wróbel Piotr Metz Jazz Dwójka MUZYKA

Boże Narodzenie. Katarzyna Miller: święta mogą być wzmacniające

- Najfajniejsze święta są wtedy, jak spędza się je z przyjaciółmi, cudownie jak jest to rodzina. Są takie pary, które mówią, że współmałżonek czy np. moja mama jest moim najlepszym przyjacielem. Gratuluję wtedy ogromnie, bo wcale to nie jest taki częste - tak o społecznych aspektach Świąt Bożego Narodzenia mówi w radiowej Jedynce psychoterapeutka Katarzyna Miller.
Zobacz więcej na temat:  Anna Will Katarzyna Miller psychoterapia psychologia Boże Narodzenie społeczeństwo

Wigilijny "Czas pogody". Jan Karpiel-Bułecka o góralskich tradycjach [SŁUCHAJ TERAZ]

W wyjątkowym, wigilijnym "Czasie Pogody" odwiedza nas muzyk, multiinstrumentalista, tancerz, architekt, doskonały gawędziarz, popularyzator folkloru góralskiego, związany z zespołem Krywań latem świętującym swoje 50-lecie - Jan Karpiel-Bułecka. Na kilka godzin przed pierwszą gwiazdką rozmawiamy z naszym gościem o góralskich tradycjach i wspólnym kolędowaniu.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Krajewski Jan Karpiel-Bułecka góralska muzyka

Życzenia bożonarodzeniowe Pary Prezydenckiej

- Z okazji świąt Narodzenia Pańskiego składamy wszystkim rodakom, w kraju i za granicą, najserdeczniejsze życzenia zdrowia i spokoju - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodała pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, "pragniemy, by Państwa spotkania z rodziną upłynęły w radosnej atmosferze i harmonii".
Zobacz więcej na temat:  Boże Narodzenie Święta Bożego Narodzenia prezydent Andrzej Duda Agata Kornhauser-Duda społeczeństwo POLSKA

Zakopane. "Jedyne takie miejsce" na święta Bożego Narodzenia

Piękne, zaśnieżone Zakopane to z pewnością bardzo klimatyczne miejsce. Nie tylko ze względu na górski klimat, ale również z powodu góralskich świąt Bożego Narodzenia. - Mamy wielkie szczęście, że siedzimy u podnóża samego Giewontu i możemy codziennie na niego patrzeć - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Zofia Kubiniec-Stanuch, kierownik Zespołu regionalnego im. Klimka Bachledy.
Zobacz więcej na temat:  Patryk Bedliński Maciej Walecki Zakopane góralska muzyka