Polskie Radio
Section05
Michał Karnowski

"Dobrze, że minister rozwoju zadaje takie pytania"

- Nie chodzi tylko o to, by Polska była nowoczesnym, zamożnym krajem z gospodarką dającą ludziom możliwość rozwoju i życia na wysokim materialnym poziomie, ale także o to, by Polacy mogli być dumni z Polski i jej gospodarczych osiągnięć – powiedział podczas Kongresu PiS wicepremier Morawiecki. Dodał, że Polacy nie muszą za wszelką cenę gonić zamożności państw zachodnich. Wyjaśnił, że byłoby lepiej, gdyby skupili się na solidarności. Słowa wicepremiera skomentował w audycji Gorący Temat Artur Bartoszewicz z SGH.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki Ministerstwo Rozwoju Michał Karnowski

Petru kontra Schetyna. Kto zostanie liderem opozycji?

- Dla Ryszarda Petru podstawowym warunkiem próby odbudowania się po wpadce z Portugalią jest zakończenie tematu okupacji mównicy sejmowej – powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Karnowski z tygodnika W Sieci. O przepychankach słownych między liderem Platformy Obywatelskiej Grzegorzem Schetyną, a Nowoczesnej Ryszardem Petru mówiły także Dorota Kania (Gazeta Polska Codziennie) i Eliza Olczyk (Wprost).
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Petru Grzegorz Schetyna Nowoczesna Platforma Obywatelska Michał Karnowski

Afera Amber Gold. Gdzie był nadzór finansowy?

- Istnieje nadzór finansowy, podatnik płaci, dzieją się afery i nikt nie czuje się za nie odpowiedzialny. Mam nadzieję, że w pracach komisji śledczej zostanie pokazane, jak do tego doszło. Nadzór finansowy powinien był wyłapać aferę Amber Gold. Prokuratura, KRS, ABW i wszyscy inni byli wobec tego wtórni. Nadzór finansowy jest od tego, aby nie było afery na 850 mln złotych - mówił w Jedynce Michał Karnowski.
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold komisja nadzoru finansowego komisja śledcza kredyty walutowe Michał Karnowski Michał Kolanko Sejm Wojciech Dąbrowski