X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Zbigniew Gryglas

Strategiczna deklaracja Polski i USA. Dwugłos polityków

- Prezydenci rozmawiali o kwestii strategicznej dla Polski, czyli o suwerenności naszego państwa - podkreślał wagę wizyty Andrzeja Dudy w USA Zbigniew Gryglas z klubu Prawo i Sprawiedliwość. - Mówiono o ogólniakach i nie padły żadne konkrety - stwierdził natomiast Tomasz Rzymkowski z klubu Kukiz'15.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Beata Michniewicz Tomasz Rzymkowski Zbigniew Gryglas ŚWIAT Andrzej Duda Ameryka Donald Trump

"Są nierozwiązane zaszłości historyczne z Niemcami"

– To ważna wizyta (…). To nie jest oczywiste, że prezydent Niemiec przejeżdża do Polski w ramach uroczystości związanych ze stuleciem Niepodległości. Mamy wciąż nierozwiązane zaszłości historyczne – powiedział w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Zbigniew Gryglas z Porozumienia. W Polsce z dwudniową wizytą przebywa Frank-Walter Steinmeier.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Gryglas Polskie Radio 24 Frank-Walter Steinmeier Andrzej Duda relacje polsko-niemieckie Niemcy polityka historyczna Nord Stream 2

Zarobki parlamentarzystów będą niższe. Reakcje polityków

– Każdy człowiek podejmuje suwerenną decyzję, czy chce uczestniczyć w polityce na określonych warunkach – mówił w Rozmowie PR24 Zbigniew Gryglas z Porozumienia. W Polskim Radiu 24 propozycję obniżenia zarobków m.in. posłów i senatorów komentował również Mieczysław Kasprzak z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 PSL Zbigniew Gryglas Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość

"Jacek K. był ciemną postacią rządów PO-PSL"

Były szef Służby Celnej i wiceminister finansów w rządzie PO-PSL Jacek Kapica został zatrzymany przez CBA na polecenie Prokuratury Okręgowej w Białymstoku. Sprawa ma związek w aferą hazardową. O zatrzymaniu Jacka K. mówili w audycji 24 Pytania Zbigniew Gryglas (Porozumienie i Marcin Horała (PiS).
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska PSL CBA prokuratura afera hazardowa przestępczość Zbigniew Gryglas Prawo i Sprawiedliwość

Zbigniew Gryglas: niedziela to dzień dla rodziny

11 marca tego roku to pierwsza niedziela, kiedy nie zrobimy zakupów w większości dużych sklepów w Polsce. Najbliższe niedzielne zakupy będą możliwe 25 marca. Zgodnie z nowym prawem, w każdym miesiącu br. dwie niedziele będą handlowe - pierwsza i ostatnia. O handlu w niedzielę mówił w audycji 24 Pytania wiceprezes Porozumienia Zbigniew Gryglas.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Gryglas handel w niedzielę sklepy krs Sąd Najwyższy Solidarność hipermarket

Rzecznik rządu: Izrael znał projekt ustawy o IPN

- Oczekujemy, że Izrael uzna sformułowanie "polskie obozy śmierci" jako cześć kłamstwa oświęcimskiego. W wielu porządkach prawnych, również w Izraelu, istnieje kara za podobne stwierdzenia. Wyznacznikiem uczciwych relacji powinna być prawda historyczna. W obozach śmierci Niemcy zabijali Żydów, Polaków, Romów i Rosjan. Kto twierdzi inaczej powinien być ukarany, mówi nieprawdę na temat zbrodni przeciwko ludzkości - powiedziała w Rozmowie PR24 Joanna Kopcińska, rzecznik prasowy rządu. W Polskim Radiu 24 o napięciach między Polską a Izraelem w kontekście nowelizacji ustawy o IPN mówił również Zbigniew Gryglas z Porozumienia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Joanna Kopcińska Zbigniew Gryglas II wojna światowa Holokaust Żydzi Niemcy IPN Instytut Pamięci Narodowej POLSKA

Poseł PiS; zachowanie Róży Thun szkodzi Polsce

W piątek premier Mateusz Morawiecki spotka się na kolacji z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem. Zdaniem rzeczniczki KE Miny Andreew głównym tematem, jaki Juncker chce poruszać z nowym szefem polskiego rządu, będzie kwestia praworządności. W audycji Jeden Na Jednego komentarz Zbigniewa Gryglasa - posła PiS i wiceszefa Porozumienia Jarosława Gowina.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Gryglas Unia Europejska Komisja Europejska Jean Claude-Juncker reforma sądownictwa Róża Thun Prawo i Sprawiedliwość kryzys w Unii Europejskiej

Zbigniew Gryglas kandydatem PiS na prezydenta Warszawy?

W przestrzeni medialnej pojawiły się doniesienia o tym, że Prawo i Sprawiedliwość będzie chciało sprawdzić, czy Zbigniew Gryglas miałby szansę na objęcie stanowiska prezydenta Warszawy. W Debacie Dnia komentarz Piotra Gabryela z Do Rzeczy i Sebastiana Gajewskiego z Centrum im. I. Daszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Prawo i Sprawiedliwość wybory samorządowe Piotr Gabryel Nowoczesna Stanisław Karczewski Patryk Jaki Zbigniew Gryglas