Polskie Radio
Section05
gastronomia

Znoszenie kolejnych obostrzeń związanych z koronawirusem. Sprawdź co się zmienia od 30 maja

Rząd ogłosił w środę szczegóły czwartego etapu luzowania obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Od 30 maja, czyli od najbliższej soboty, zniesione będą ograniczenia ilości osób obowiązujące m.in. w sklepach, restauracjach i kawiarniach, od 6 czerwca otwarte zostaną siłownie, baseny i kluby fitness.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Koronawirus w Polsce gastronomia hotel POLSKA

"Nowa normalność" w gastronomii. Restauratorzy zadowoleni, ale klientów jest mniej

W poniedziałek, po dwumiesięcznej przerwie, klienci znów mogli skorzystać z oferty restauracji czy kawiarni serwujących dania na miejscu, a nie tylko na wynos. Lokale gastronomiczne muszą jednak spełnić wytyczne dot. bezpieczeństwa, aby goście mogli usiąść przy stolikach. Restauratorzy zwracają uwagę, że klientów na razie jest mniej niż przed epidemią, ale liczą na poprawę sytuacji. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce gastronomia infografika

Rzecznik MZ o trzecim etapie znoszenia ograniczeń epidemicznych

Od poniedziałku 18 maja znowu będą mogły funkcjonować zakłady fryzjerskie i zakłady kosmetyczne. Częściowo zostaną otwarte usługi gastronomiczne. Kolejny etap łagodzenia obowiązujących regulacji ogłosił premier Mateusz Morawiecki wraz z członkami rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce społeczeństwo Trójka koronawirus wirus Kuba Strzyczkowski Ministerstwo Zdrowia restauracja gastronomia salon fryzjerski