Polskie Radio
Section05

gosp góra

Jest porozumienie LOT-u z częścią związkowców. Co zrobią pozostali?

Polskie Linie Lotnicze LOT porozumiały się z trzema spośród pięciu działających w spółce związków zawodowych. Jeśli do 15 czerwca do porozumienia przystąpią pozostałe dwa związki, to umowa gwarantująca personelowi lotniczemu pobory niezależnie od uziemienia samolotów wejdzie w życie od 1 lipca. W przeciwnym wypadku konieczne będzie zmniejszenie wymiaru etatów.
Zobacz więcej na temat:  lotnictwo LOT związki zawodowe POLSKA GOSPODARKA

Wiceminister Stanisław Szwed: nie ma drastycznego skoku bezrobocia, przybywa za to ofert pracy

Bezrobocie nie rośnie nam tak lawinowo, jak wieszczyli niektórzy eksperci. Pracodawcy poszukują pracowników, w tym cudzoziemców, głównie do prac sezonowych. Na razie do Polski przyjechała ok. 1/3 Ukraińców w porównaniu z rokiem ubiegłym. Pełne otwarcie granic na pewno to zmieni, ale będziemy na bieżąco analizować, czy oferty pracy otrzymują przede wszystkim nasi rodacy - mówił w audycji "Rządy Pieniądza" w Polskim Radiu 24 wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.
Zobacz więcej na temat:  bezrobocie praca Stanisław Szwed POLSKA GOSPODARKA

NASZ WYWIAD Ekspert: konieczne będzie znalezienie równowagi między pracą zdalną a tradycyjną

Ernest Frankowski uważa, że jednym ze skutków pandemii będzie upowszechnienie się pracy zdalnej, ale, z drugiej strony, po minięciu zagrożenia, w wielu sektorach gospodarki po pewnym czasie może nastąpić powrót do "tradycyjnej" pracy, przynajmniej do pewnego stopnia. Ewolucja w kierunku telepracy gwałtownie przyspieszyła, to jest tak dynamiczne przejście w skrajność, że szybko pojawią się głosy, że być może to poszło za daleko, że to może dehumanizować pracę i zaburzać równowagę między życiem zawodowym a prywatnym – mówi ekspert portalowi PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  praca praca zdalna POLSKA GOSPODARKA firma koronawirus rynek pracy