Polskie Radio
Section05
Helsińska Fundacja Praw Człowieka

Kto jest winien niesłusznego skazania Tomasza Komendy?

- Moim zdaniem nikt z prokuratury nie poniesie odpowiedzialności za niesłuszne skazanie Tomasza Komendy - stwierdził na antenie Trójki Marcin Wolny z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Jacek Skała ze Związku Zawodowego Prokuratorów i Prokuratury stwierdził z kolei, że uniewinnienie Komendy trzeba mimo wszystko postrzegać w kategoriach sukcesu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prokuratura sądownictwo Trójka Łukasz Karusta Helsińska Fundacja Praw Człowieka

"Będziemy pomagali cudzoziemce w sporządzeniu i złożeniu skargi na decyzję o zobowiązaniu do powrotu"

Ukrainka o imieniu Daryna miała być z Polski deportowana. Decyzja została wstrzymana. – Będziemy jednak pomagali cudzoziemce w sporządzeniu i złożeniu skargi na decyzję o zobowiązaniu do powrotu, ponieważ naszym zdaniem w ramach postępowania doszło do pewnych nadużyć procedury administracyjnej – mówił w Polskim Radiu 24 prawnik Daniel Witko (Helsińska Fundacja Praw Człowieka). 
Zobacz więcej na temat:  Ukraina uchodźcy Helsińska Fundacja Praw Człowieka Donbas

NASZA RELACJA Mustafa Dżemilew: cena za ustępstwo Rosji może być straszna

Spodziewam się, że Zachód utrzyma sankcje i presje na Rosję – o tym mówił Mustafa Dżemilew, wygnany z Krymu lider Tatarów Krymskich, dysydent z czasów radzieckich, na konferencji w Warszawie. O Krymie opowiadali również Tatarzy Krymscy zajmujący się obroną praw człowieka, prześladowaniami na okupowanym półwyspie.
Zobacz więcej na temat:  Mustafa Dżemilew Krym Tatarzy krymscy Rosja Ukraina Parlament Europejski TYLKO U NAS Abchazja Gruzja Andrzej Grzyb prawa człowieka Helsińska Fundacja Praw Człowieka

Andrzej Pomarański: PO stara się pozyskać elektorat lewicy

Platforma Obywatelska zgłosiła kandydaturę wiceprezesa Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka Adama Bodnara na nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Tak wynika z nieoficjalny doniesień PAP. – PO chce wykorzystać słabe notowania ugrupowań lewicowych – oceniał w Polskim Radiu 24 oceniał Andrzej Pomarański, ekspert ds. wizerunku politycznego.
Zobacz więcej na temat:  Helsińska Fundacja Praw Człowieka Platforma Obywatelska Rzecznik Praw Obywatelskich