Polskie Radio
Section05
Kacper Płażyński

Kacper Płażyński: Polska i polscy obywatele nigdy nie widzieli odszkodowań od Niemiec

- W kwestii reparacji należy twardo prezentować swoje poglądy. Być może trzeba będzie wykorzystać międzynarodowe instytucje sądowe. Polska i polscy obywatele nigdy nie widzieli odszkodowań od Niemiec. O tym mówią również polski rząd i prezydent - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Kacper Płażyński. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Kacper Płażyński Niemcy reparacje wojenne

"Nie można wyobrazić sobie PiS-u bez Jarosława Kaczyńskiego". Horała o wyborach nowych władz partii

- Pozycja pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego jest niepodważalna. Myślę, że nikt nie wyobraża sobie innego prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Bardzo cieszymy się, że będzie on kandydował na kolejną kadencję - powiedział w niedzielę wiceminister infrastruktury Marcin Horała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo polityka PiS Polski Ład Jarosław Kaczyński Marcin Horała Kacper Płażyński

Kłamstwo dot. Kacpra Płażyńskiego. Działacz PO przeprosił za udostępnienie fałszywej informacji

W sieci pojawiła się nieprawdziwa informacja dotycząca rodziny posła Prawa i Sprawiedliwości Kacpra Płażyńskiego. Fake newsa udostępniali m.in. politycy opozycji. Jeden z działaczy PO przeprosił na Twitterze za jego rozpowszechnienie, po czym zaczął blokować użytkowników, którzy zaczęli udostępniać ten wpis. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Daniel Obajtek Kacper Płażyński polityka twitter

Wycinka drzew w Parku Steffensów w Gdańsku. Płażyński: nie zgadzamy się na takie postępowanie

- Polityka przestrzenna Gdańska to tak naprawdę działanie na zlecenie konkretnych deweloperów, konkretnych grup biznesowych. Taka polityka szkodzi mieszkańcom i powietrzu, którym tutaj oddychamy. Domagamy się, by pani prezydent Aleksandra Dulkiewicz zajęła w tej sprawie wyraźne stanowisko - powiedział poseł PiS Kacper Płażyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz Kacper Płażyński przyroda ochrona przyrody regiony pomorskie

"Homoseksualizm nie jest w Polsce dyskryminowany". Kacper Płażyński o rezolucji PE ws. LGBT

- Zdarzają się w Polsce pobicia osób, które są homoseksualistami. Tak samo zdarzają się pobicia ludzi w Polsce za to, że ktoś ma czarny szalik, jest niski, gruby albo może za ładny, za wysoki, albo nie lubi kinematografii Scorsese. (...) Orientacja seksualna nie jest jakąś rzeczywistą przyczyną bycia dyskryminowaną w Polsce grupą społeczną - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Kacper Płażyński. Gościem programu "Dwie strony" była także poseł PO Elżbieta Gapińska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Kacper Płażyński POLSKA polityka LGBT Unia Europejska Europa

TVP.Info: sędzia orzekająca w sprawie Adamowicz protestowała z jej mężem

Sędzia, która wyda wyrok w procesie Magdaleny Adamowicz - żony tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska i europoseł PO - w przeszłości pojawiała się na wiecach obok Pawła Adamowicza - informuje TVP.Info. - Żyjemy dzisiaj niestety w takiej rzeczywistości i to jest duże brzemię - powiedział w rozmowie z portalem prawnik i poseł PiS Kacper Płażyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Kacper Płażyński regiony pomorskie Gdańsk podatki

"Stracimy skarb, którego nie będzie można odzyskać". Płażyński apeluje ws. gdańskiego Brzeźna

- Tereny zielone nad morzem powinny służyć gdańszczanom, nie deweloperom - mówił w piątek w Gdańsku poseł PiS Kacper Płażyński. Zaapelował też do prezydent Aleksandry Dulkiewicz, aby wycofała się z planów zabudowy pasa nadmorskiego w Brzeźnie. - Stracimy skarb, którego nie będzie można odzyskać - podkreślał poseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony pomorskie Gdańsk Kacper Płażyński inwestycje

Płażyński: ojcu trudno byłoby sobie wyobrazić, że PO może zdryfować w kierunku SLD czy Partii Razem

- Mój ojciec nie wyobrażałby sobie sytuacji, w jakiej jego koledzy, którzy dawniej wstępowali do partii bardzo prawicowej pod względem wartości, bo taka była na początku Platforma Obywatelska, że może ona zdryfować do ugrupowania z narożnika SLD czy nawet Partii Razem - powiedział Kacper Płażyński z Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach Kacper Płażyński Platforma Obywatelska aborcja

Protest części mediów. Płażyński: to akcja polityczna pewnej grupy zawodowej

- To akcja polityczna pewnej grupy zawodowej, która nie chce się dzielić z Polakami swoimi zyskami. Podobnie jak kiedyś np. banki walczyły z opłatą bankową - powiedział o środowym proteście mediów Kacper Płażyński z Prawa i Sprawiedliwości. Gościem audycji "Dwie strony" był także Grzegorz Napieralski z Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  media protest telewizja prasa internet ustawa wolność słowa Grzegorz Napieralski Kacper Płażyński POLSKA polityka Polskie Radio 24

Spotkanie ws. Narodowego Programu Szczepień. Kacper Płażyński: trzeba zjednoczyć siły

- Zawsze trzeba być otwartym na poglądy innych stron sceny politycznej, a nuż się pojawią jakieś dobre pomysły, które wspólnie będzie można wykorzystać dla dobra Polski i Polaków. Z drugiej strony pojawiało się bardzo dużo nieprawdziwych informacji z ust polityków różnych partii, więc to był dobry czas, żeby skłonić ich do prezentacji trochę innej linii w tej bieżącej walce politycznej - powiedział w Polskim Radiu 24 Kacper Płużyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Gościem audycji był także Zdzisław Wolski z Lewicy. 
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość społeczeństwo Sejm Koronawirus w Polsce opozycja Platforma Obywatelska Eliza Olczyk lewica Kacper Płażyński COVID-19 szczepionka szczepienia

"Rząd robi, co może, by wspierać przedsiębiorców i pracowników". Płażyński odpowiada na zarzuty KO

- Rząd Zjednoczonej Prawicy nie ma wpływu na to, że nastał kryzys światowy i większość gospodarek jest grubo pod kreską. Rząd robi, co może, aby wspierać przedsiębiorców, pracowników - przekonywał poseł PiS Kacper Płażyński, odnosząc się do zarzutów formułowanych przez KO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce pandemia kryzys gospodarka polska COVID-19 Kacper Płażyński polityka

"Polskie dziedzictwo w Gdańsku zostało uratowane". Płażyński o decyzji MKiDN ws. Gedanii

- Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego unieważniło decyzję o pozwoleniu na budowę dla dewelopera Robyg na historycznym terenie klubu sportowego KS Gedania przy ul. Kościuszki - poinformował w piątek poseł PiS Kacper Płażyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk pomorskie regiony historia Polski II wojna światowa Kacper Płażyński PiS Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Płażyński: powiadomiłem koordynatora służb specjalnych o wpisie szefa mniejszości niemieckiej w Gdańsku

Szef Związku Mniejszości Niemieckiej w Gdańsku Roland Hau zamieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym zapytał gdańszczan, czy nadal chcą "zwierzchności Warszawy" nad ich miastem. W odpowiedzi poseł PiS Kacper Płażyński powiadomił służby. Domaga się też reakcji prezydent Gdańska i ambasady Niemiec.
Zobacz więcej na temat:  Gdańsk Kacper Płażyński mniejszości narodowe POLSKA Mariusz Kamiński

"Została spełniona przesłanka do zastosowania aresztu". Płażyński o pobiciu operatora TVP

- Aleksander K. brutalnie zaatakował dziennikarza wykonującego swoją pracę, a to znaczy, że może być zagrożeniem dla społeczeństwa, dla porządku prawnego. Dlatego została spełniona przesłanka z kodeksu karnego, by zastosować wobec niego areszt - powiedział Kacper Płażyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach Kacper Płażyński Roman Giertych Ryszard Krauze TVP media publiczne telewizja publiczna dziennikarze