X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
odszkodowanie

Reparacje wojenne od Niemiec kartą przetargową?

Z udziałem niemieckich ekspertów odbyła się w Warszawie konferencja poświęcona sprawie odszkodowań za II wojnę światową. To pierwsza tego typu debata, w której uczestniczą naukowcy z Niemiec. Do tej pory niemieckie władze podkreślały, że sprawa reparacji wojennych jest "prawnie i finansowo zamknięta". W Debacie Dnia o tym, czy Warszawa może liczyć na odszkodowanie, rozmawiali Anna Sarzyńska (Telewizja Polska) i Marek Tejchman (Dziennik Gazeta Prawna).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reparacje wojenne Niemcy odszkodowanie Arkadiusz Mularczyk PiS polityka

Jak uzyskać rekompensatę za odwołany bądź opóźniony lot?

Spóźniony samolot lub odwołany lot, strajk pilotów albo katastrofa naturalna - to wszystko może pokrzyżować plany urlopowe czy wyjazd biznesowy. Rekompensata za opóźniony lub odwołany lot i odmowę przyjęcia na pokład przysługuje nam w przypadku, gdy korzystamy z linii lotniczych zarejestrowanych w Unii Europejskiej. Prawo to obowiązuje nawet jeśli startujemy lub lądujemy poza jej terytorium.
Zobacz więcej na temat:  lotnictwo odszkodowanie turystyka gospodarka turystyka