Polskie Radio
Section05

POLSKA

SONDAŻ Zjednoczona Prawica z największą liczbą głosów, opozycja daleko w tyle. Sprawdź najnowszy sondaż

Jak wynika z sondażu Social Changes dla wPolityce.pl, Zjednoczoną Prawicę poparłoby 37 proc. badanych, KO - 27 proc., Polskę 2050 - 12 proc., Konfederację - 9 proc., a Lewicę - 7 proc. Według sondażu gdyby na czele PO stał Rafał Trzaskowski, a nie Donald Tusk na KO zagłosowałoby 29 proc.
Zobacz więcej na temat:  sondaż badanie zjednoczona prawica koalicja obywatelska lewica Szymon Hołownia PSL Kukiz'15 Konfederacja

Polskie manewry Ryś-21. Szef MON: dzięki tym działaniom Polska jest bezpieczna

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak powiedział, że cykliczne ćwiczenia wojskowe mają na celu utrzymanie wyszkolenia żołnierzy na wysokim poziomie i zapewnienie Polsce bezpieczeństwa. Obecnie na poligonie w Nowej Dębie trwają ćwiczenia Ryś-21, w których uczestniczy ponad 4 tysiące żołnierzy.
Zobacz więcej na temat:  Mińsk Mariusz Błaszczak MON służby i bezpieczeństwo wojsko ćwiczenia armia Wojsko Polskie

Protest medyków. Wiceminister zdrowia apeluje: spotkajmy się, niech dojdzie do tych rozmów

- Spotkajmy się, spiszmy to, co nas różni, co nas nie różni i dajmy sobie perspektywę czasową, bo zmiany w ochronie zdrowia wymagają perspektywy czasowej, nie da się ich wprowadzić tu i teraz - powiedział wiceminister zdrowia Piotr Bromber, pytany o postulaty protestujących pracowników ochrony zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  polityka zdrowie medycyna protest protesty w Warszawie Ministerstwo Zdrowia służba zdrowia strajki szpital

POLSKI ŁAD "Zmniejszają obciążenia dla średnio zarabiających". Kuźmiuk o rozwiązaniach podatkowych Polskiego Ładu

- W kieszeniach podatników zostaje 16,5 mld złotych, w związku z tym mówienie o tym, że Polski Ład to rozwiązania obciążające dodatkowo Polaków, to są księżycowe porównania, których nie rozumiem - mówił w Polskim Radiu 24 Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS. Gościem "Dwóch stron" był również Jakub Kulesza, polityk Konfederacji.
Zobacz więcej na temat:  PiS Polski Ład podatki ekonomia Zbigniew Kuźmiuk Stanisław Janecki

Zandberg: w polskiej służbie zdrowia narasta kryzys kadrowy, brakuje nie tylko lekarzy

– Sytuacja jest poważna, mamy w Polsce narastający kryzys kadrowy w ochronie zdrowia, on dotyczy nie tylko lekarzy, także pielęgniarek. Za moment będzie dotyczyć ratownictwa medycznego, bardzo wielu zawodów medycznych – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Adrian Zandberg, poseł Lewicy Razem.
Zobacz więcej na temat:  opozycja polityka Trójka Adrian Zandberg lewica Lewica Razem Bartłomiej Graczak służba zdrowia protest