Polskie Radio
Section05

pr24

Szczepionka przeciw COVID-19 dopuszczona w UE. Beata Płomecka: korzyści większe niż ryzyko

- Jak mówią przedstawiciele Europejskiej Agencji Leków, korzyści z podania szczepionki są znacznie większe niż ryzyko - powiedziała o dopuszczeniu w UE pierwszej szczepionki na koronawirusa Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia w Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  szczepionka koronawirus COVID-19 pandemia Komisja Europejska Unia Europejska ŚWIAT Europa Polskie Radio 24 Beata Płomecka

Jakub Jałowiczor o orzeczeniu ws. aborcji: sprawę rozwleczono i zawisła w powietrzu

- Teraz sprawę rozwleczono i ona trochę zawisła w powietrzu - powiedział Jakub Jałowiczor z Gościa Niedzielnego. Odniósł się tym samym do braku publikacji orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego o niezgodności z konstytucją zapisu o tzw. aborcji eugenicznej.
Zobacz więcej na temat:  aborcja Trybunał Konstytucyjny prawo Prawo i Sprawiedliwość Ryszard Terlecki POLSKA polityka Polskie Radio 24 dzieci ciąża

Prof. Biskup: PSL nie ma dużego interesu, żeby być w twardej opozycji

- Wydaje się, że Zjednoczona Prawica daje do zrozumienia ludowcom: możemy z wami rozmawiać, mamy wspólne tematy. Polskie Stronnictwo Ludowe zadeklarowało, że w sprawach europejskich negocjacji poprze PiS. O koalicjach doraźnych można myśleć, można o nich mówić - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Bartłomiej Biskup, politolog.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Polskie Radio 24 zjednoczona prawica PSL PSL-Koalicja Polska

Prof. Jan Żaryn: młodzież jest coraz bardziej oddalona od narodowego dziedzictwa kulturowego

- Od dłuższego czasu jesteśmy bombardowani z jednej strony przez szeroko pojętą lewicę dawką pomyj, degradowania człowieczeństwa. Widzę to w takich kategoriach. Z drugiej strony poszukiwanie odpowiedzi, i to mnie bardziej zajmuje i interesuje, jak wyjść z tego niebezpieczeństwa degradacji polskiej kultury - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Jan Żaryn, historyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Jan Żaryn społeczeństwo strajk kobiet Gazeta Wyborcza edukacja młodzież

"Kampanie informacyjne muszą apelować i do serca, i do rozumu". Ekspert o szczepieniach na COVID-19

- Badania nad szczepionkami nowego typu wcale nie są nowe. Mają znacznie dłuższą historię niż szczepionka przeciw COVID-19. Europa to miejsce, gdzie jest wysoki poziom postaw sceptycznych wobec szczepień. Wynika to m.in. z kryzysu zaufania do nauki - powiedziała Maria Libura, ekspert Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego ds. zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo koronawirus COVID-19 szczepionka Antoni Trzmiel

Dr Winkler o nowym szczepie koronawirusa: wcześniej czy później dotrze do większości krajów

- Brytyjskie służby zajmujące się ochroną zdrowia donosiły, że pierwsze przypadki nowego szczepu koronawirusa pojawiły się już we wrześniu. Teraz nastąpiła eksplozja zachorowań. Należałoby całkowicie zamknąć przepływ ludzi między państwami i unieruchomić gospodarkę, by nie pozwolić na jego rozprzestrzenianie - powiedział dr Krzysztof Winkler z Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Wielka Brytania koronawirus Tadeusz Płużański

"Nie ma wpływu na skuteczność szczepień". Prof. Gut o nowej mutacji koronawirusa

-  Mutacja wskazuje na jedno, że z jakiegoś punktu wyszły zakażenia i się rozprzestrzeniły. Mutacja nie ma wpływu na skuteczność szczepień i szerzenie się zakażań - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Włodzimierz Gut, specjalista w dziedzinie mikrobiologii i wirusologii.
Zobacz więcej na temat:  szczepionka COVID-19 pandemia koronawirus Koronawirus w Polsce POLSKA kwarantanna Wielka Brytania

"To był sztuczny, jednorazowy twór". Piotr Kaleta o Strajku Kobiet

- Nie przypominajmy Strajku Kobiet, tego już nie ma, to było wydarzenie jednorazowe, które nie przyniosło jakiegokolwiek efektu, poza wypromowaniem chamskich wypowiedzi i zachowań poszczególnych liderów tego przedsięwzięcia - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Kaleta, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Gościem audycji była również Karolina Pawliczak z Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość lewica Mirosław Skowron strajk kobiet społeczeństwo