Polskie Radio
Section05

pr24

POLSKIE RADIO 24 PKW odrzuca sprawozdanie PiS. "Jesteśmy w trudnej sytuacji"

PKW odrzuciła roczne sprawozdanie finansowe PiS. - To próba zagłodzenia partii politycznej, która wygrała wybory 15 października ubiegłego roku. Jesteśmy w trudnej sytuacji. Przed nami wybory prezydenckie. A każdy wie, że bez pieniędzy nie da się prowadzić kampanii - powiedział w Polskim Radiu 24 Mariusz Gosek, poseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka POLSKA Prawo i Sprawiedliwość PKW

POLSKIE RADIO 24 PiS bez subwencji? "Straciliśmy za mniejsze przewinienie"

PKW odrzuciła roczne sprawozdanie finansowe PiS. - Jeśli komisja podjęła taką decyzję, to widocznie są do tego przesłanki. Na podstawie faktów, o których donosiły media, można stwierdzić, że partia straci subwencję. My ponad 20 lat temu straciliśmy ją za dużo mniejsze naruszenie - powiedział w Polskim Radiu 24 Henryk Kiepura, wiceminister edukacji narodowej i poseł PSL.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka POLSKA Prawo i Sprawiedliwość PKW Polskie Stronnictwo Ludowe

Polskie Radio 24 Użytkownicy X przechodzą na BlueSky. "Sprzeciw wobec Muska"

- Ta wielka przesiadka z serwisu X na BlueSky spowodowana jest m.in. sprzeciwem wielu osób wobec działań Elona Muska. Pytanie, ile ten opór potrwa. Historia wszystkich bojkotów konsumenckich internetu uczy nas, że raczej nie jest to długotrwały proces - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Wąsowski, zastępca redaktora naczelnego portalu money.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT technologia media społecznościowe twitter

Polskie Radio 24 USA wydały zgodę na ataki Ukrainy w głębi Rosji. "To nie będzie przełom"

- Dotąd Rosja miała dużą swobodę w koncentrowaniu sił i środków w odległości 100-150 km od frontu. Teraz zmieni się sytuacja operacyjna na poszczególnych odcinkach frontu. To duża pomoc, ale nie będzie przełomu, który pozwoli wygrać wojnę - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Talaga z Warsaw Enterprise Institute.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone Ukraina wojna na Ukrainie Rosja wojna 2024 Europa Jakub Kukla Andrzej Talaga

Polskie Radio 24 Czarnek kandydatem PiS na prezydenta? "Postać jaskrawa"

- Uważam, że z obawy przed Przemysławem Czarnkiem Platforma Obywatelska stara się go niszczyć i atakować, dlatego że wiedzą, jakim jest politykiem, jaki jest sprawny - mówił w Polskim Radiu 24 wicerzecznik PiS Jacek Ozdoba. Podkreślił, że kandydat PiS na prezydenta jeszcze nie jest wybrany.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Roch Kowalski Jacek Ozdoba wybory prezydenckie Przemysław Czarnek

Polskie Radio 24 Afera Collegium Humanum. Kwiatkowski: to był zorganizowany proceder

- W Polsce mieliśmy dobrze działający system egzaminu państwowego uprawniającego do zasiadania w radach nadzorczych. Kadrom PiS-owskim zdawanie tych egzaminów nie szło, wielu je oblewało. Dlatego wymyślono, że wystarczy dyplom MBA - mówił w Polskim Radiu 24 senator KO Krzysztof Kwiatkowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Roch Kowalski Krzysztof Kwiatkowski POLSKA polityka oszustwa NAUKA

Powrót Cyberpunka. Czy to wizja świata w którym będziemy żyć?

 - Filmy takie jak np."13 piętro", "Matrix", "Terminator", "Kosiarz umysłów", były wyraźnie zainspirowane pop kulturą cyberpunkową - powiedzieli w Polskim Radiu 24: Jerzy Rzymowski, redaktor naczelny "Nowej Fantastyki", Michał Wiśniewski, sekretarz redakcji tego pisma, związany także z serwisem Gram.pl i Paweł Hekman, dziennikarz technologiczny, dziś reprezentujący studio True Games Syndicate.
Zobacz więcej na temat:  PolskieRadio 24 internet komputer gra gaming

STREFA WPŁYWÓW Sędzia zastraszana przez prokuraturę ws. śmierci ojca Ziobry. "Widać rękę ówczesnego ministra"

- Na etapie postępowania aktywności Zbigniewa Ziobry nie widać, natomiast fakt, że zostało ono zainicjowane dwa dni przed ogłoszeniem wyroku, oraz konieczność kontynuowania tego postępowania budzi bardzo poważne wątpliwości. Chodziło o to, aby zastraszyć sędzię Agnieszkę Pilarczyk - mówiła w "Strefie Wpływów" prokurator Katarzyna Kwiatkowska, dyrektorka Departamentu Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Krajowej, komentując sprawę śmierci ojca Zbigniewa Ziobry.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio POLSKA Roch Kowalski Renata Grochal Jacek Czarnecki Zbigniew Ziobro prokuratura sądownictwo

Nowa administracja Donalda Trumpa. Co to może oznaczać dla świata?

- Marco Rubio jest najmniej kontrowersyjną postacią w nowej administracji Donalda Trumpa, ale jest w niej wielu wyznawców prezydenta-elekta, którzy nie mają doświadczenia, aby pełnić te funkcje, co nadrabiają wiernopoddańczymi deklaracjami - powiedziała w Polskim Radiu 24 prof. Małgorzata Zachara-Szymańska z Uniwersytetu Jagiellońskiego. 
Zobacz więcej na temat:  PolskieRadio 24 USA Donald Trump Jan Białostocki administracja Kongres USA Republikanie

POLSKIE RADIO 24 Woreczki z nikotyną coraz większym problemem. Sięgają po nie młodzi ludzie

- Problem woreczków z nikotyną to nie tylko sam problem braku akcyzy. Ta forma przyjmowania używki jest silniejsza niż palenie papierosów, a nikotyna jest silnie uzależniającą substancją psychoaktywną. Nie powinna być sprzedawana młodym ludziom - mówili w Polskim Radiu 24 w audycji "Saldo" dr Konrad Henning i Maria Mazurek, redaktor naczelna next.gazeta.pl.
Zobacz więcej na temat:  PolskieRadio 24 podatek akcyza alkohol nikotyna GOSPODARKA POLSKA społeczeństwo

STREFA WPŁYWÓW Co z ekstradycją Sebastiana M.? "Mamy to pod kontrolą"

- Można pomyśleć, że ten, kto ma duże pieniądze i znajomych prawników, może sobie siedzieć w Dubaju i włos mu z głowy nie spadnie. Natomiast wobec obywatela, który np. ukradnie batonik, są wnioski o tymczasowe aresztowanie. Sprawa Sebastiana M. w niedługim czasie nabierze tempa - zapewniała w "Strefie Wpływów" prokurator Katarzyna Kwiatkowska, dyrektorka Departamentu Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Generalnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio POLSKA Roch Kowalski Renata Grochal Jacek Czarnecki Dubaj sądownictwo prokuratura

Przemoc w Chinach. Czy to efekt frustracji z polityki "jednego dziecka" ?

- Akty przemocy w Chinach pokazują narastające frustracje społeczne, ale chińscy komuniści mają na to tylko jedną receptę: jeszcze więcej kontroli nad obywatelami, aby zapobiegać takim zdarzeniom przez coraz powszechniejsze wykorzystanie sztucznej inteligencji - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Bogusz z Ośrodka Studiów Wschodnich. 
Zobacz więcej na temat:  PolskieRadio 24 Zobacz także Daleki Wschód Chiny Marcin Pośpiech

Dylematy Netanjahu. Wojna z Hamasem broni go przed zarzutami o korupcję

- Premier Izraela Netanjahu jest pod ogromną presją, bo padają zarzuty o zignorowaniu ostrzeżeń wywiadu o planie ataku Hamasu z 7 października ubiegłego roku, a rodziny zakładników uważają, że ich niewola daje mu pretekst do kontynuowania wojny bez końca - powiedział w Polskim Radiu 24 Mariusz Borkowski, ekspert od polityki bliskowschodniej.
Zobacz więcej na temat:  PolskieRadio 24 Bliski Wschód Izrael Marcin Pośpiech