Polskie Radio
Section05

ŚWIAT

"Protesty się uspokajają ale nie wygasają". Bartosz Tesławski o sytuacji na Białorusi

- Paliwem protestów jest to, że Białorusini po raz pierwszy się "policzyli". Protesty na Białorusi przeciwko władzy się zdarzały, tak jak i fale migracji. Jednak Białorusini po raz pierwszy zaprotestowali przeciwko swojej władzy w takiej skali i choć władza odpowiedziała w miarę ostro, zobaczyli, że jest ich aż tylu - mówił w Polskim Radiu 24 Bartosz Tesławski, naczelny portal Na Wschodzie.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Władimir Putin Białoruś Europa Aleksander Łukaszenka Swiatłana Cichanouska

"To jest również interes USA". Tadeusz Antoniak o kontynuacji projektu Trójmorza

- W ciągu czterech lat nie dojdzie do radykalnego popsucia tego, co zostało zbudowane przez administrację Donalda Trumpa - mówił w Polskim Radiu 24 Tadeusz Antoniak, działacz polonijny w Pensylwanii, szef klubu Gazety Polskiej w Filadelfii.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka USA wybory prezydenckie w USA Donald Trump Ameryka Północna Joe Biden relacje polsko-amerykańskie Tadeusz Płużański

"Chcą wzmocnić sojusz rosyjsko-niemiecki". Macierewicz o działaniach Niemiec w sprawie NS2

- Niemcy dążą do strukturalnego utrzymania, wzmocnienia sojuszu rosyjsko-niemieckiego. Pokazuje to kwestia dążenia do zakończenia projektu Nord Stream 2. To prawdziwy kierunek polityki niemieckiej - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej. 
Zobacz więcej na temat:  Antoni Macierewicz Polskie Radio 24 Niemcy Rosja Nord Stream 2 Stany Zjednoczone