Polskie Radio
Section05
Bartłomiej Biskup

"Nie chce dać o sobie zapomnieć po wyborach". Dr Bartłomiej Biskup o Koalicji Obywatelskiej

- KO chce wykorzystać moment wzmożenia wyborczego i aktywności obywatelskiej i nie chce dać o sobie zapomnieć. Być może Rafał Trzaskowski zechce stać się liderem ruchu samorządowego. Dzięki liczbie otrzymanych głosów czuje się teraz bardzo mocny - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Biskup, politolog z UW.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA wybory prezydenckie 2020 polityka wybory w Polsce kampania prezydencka Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Bartłomiej Biskup Dorota Kania

NASZ WYWIAD "Wyborcy potrzebują silnej osobowości". Dr Biskup o słabym wyniku Kosiniaka-Kamysza i Biedronia

- Ludzie mogą zagłosować na PSL w wyborach parlamentarnych i samorządowych, ale w prezydenckich potrzebują silnej osobowości, a tego nie miał Władysław Kosiniak-Kamysz - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl dr Bartłomiej Biskup. Politolog z Uniwersytetu Warszawskiego odniósł się również do słabego wyniku Roberta Biedronia i stwierdził, że Lewica popełniła błąd, nie stawiając na Adriana Zandberga.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce polityka Władysław Kosiniak-Kamysz PSL lewica Robert Biedroń Bartłomiej Biskup

"Prezydent nie musi się z nikim konsultować". Bartłomiej Biskup o wyborze I Prezesa SN

- Przepisy są dość jasne. Sąd Najwyższy przedstawia pięciu kandydatów i spośród nich prezydent wybiera tego, który ma stanąć na czele SN. Głowa państwa ma w tej kwestii prerogatywę, czyli takie uprawnienie, dzięki któremu swojej decyzji nie musi z nikim konsultować - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Biskup, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Bartłomiej Biskup Sąd Najwyższy prezydent Andrzej Duda Senat

Dr Bartłomiej Biskup: wyborów nie chcą ci, którzy mają gorsze notowania

- Ci, którzy dzisiaj mają lepsze notowania, chcą wyborów. Ci, którzy mają gorsze notowania, nie chcą, czekając na lepsze czasy, czy próbując to odwlec do czasów, kiedy notowania im wzrosną - mówi w Programie 1 Polskiego Radia politolog dr Bartłomiej Biskup, odnosząc się do planowanych na 10 maja wyborów prezydenckich. 
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz polityka koronawirus Bartłomiej Biskup wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020

10 lat od katastrofy smoleńskiej. Politolog: tylko chwilowo zmieniła społeczeństwo na lepsze

- Katastrofa smoleńska zmieniła społeczeństwo i wpłynęła na politykę, ale nie wywróciła jej do góry nogami. Stanowiła tąpnięcie, które pozwoliło na początku na nieco inny niż wyczekiwany scenariusz polityczny, bo np. w 2010 r. kandydatem na prezydenta był Jarosław Kaczyński, ale nie spowodowała przewrotu. Według mnie największy wpływ miała na politykę zagraniczną - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl dr Bartłomiej Biskup, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa smoleńska polityka społeczeństwo Bartłomiej Biskup Smoleńsk Smoleńsk 2020

Dr Biskup: posłowie, jak każdy z nas, obawiają się o swoje zdrowie

- Posłowie, jak każdy z nas, obawiają się o swoje zdrowie. Szczególnie jeśli ktoś ma różne inne czynniki, które mogą sprzyjać zakażeniu, czy ciężkiemu przebiegowi koronawirusa - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia dr Bartłomiej Biskup, odnosząc się do planowanego na dziś posiedzenia Sejmu. Miało ono odbyć się w trybie zdalnym, ale nie zgodzili się na to politycy PO i Konfederacji. Część posłów nie zamierza pojawić się na Wiejskiej i - jak informują media - przesyła usprawiedliwienia. 
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz polityka koronawirus Bartłomiej Biskup

Dr Bartłomiej Biskup: koronawirus wpływa na kampanię wyborczą

- W wymianie zdań i poglądów między sztabami i kandydatami jest on używany. Prezydent Andrzej Duda widzi już zagrożenie komunikacyjne związane z koronawirusem - zwrócił się do marszałek Sejmu z prośbą o zwołanie specjalnego posiedzenia. To nadaje rangę temu zjawisku, zagrożeniu - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia politolog, dr Bartłomiej Biskup.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz polityka wybory prezydenckie 2020 koronawirus Bartłomiej Biskup