Polskie Radio
Section05
Mariusz Krzemiński

Co przyniesie czterodniowe posiedzenie KRS?

– Przyspieszenie przesłuchań pozwoli na szybszy powrót Sądu Najwyższego do normalnej pracy – powiedział na antenie Trójki poseł PiS Bartłomiej Wróblewski. Arkadiusz Myrcha z PO stwierdził z kolei, że jest to celowe działanie, by zdążyć przed Trybunałem Sprawiedliwości UE.
Zobacz więcej na temat:  Mariusz Krzemiński Trójka Arkadiusz Myrcha krs Bartłomiej Wróblewski Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość sądownictwo Sąd Najwyższy Krajowa Rada Sądownictwa POLSKA

Eksperci komentują spotkanie premiera z "Solidarnością"

– Powinno się najpierw przeprowadzić audyt w administracji państwowej, a dopiero później mówić o podwyżkach – stwierdził w audycji "Puls Trójki" Arkadiusz Pączka z organizacji Pracodawcy RP. Andrzej Berezowski z "Tygodnika Solidarność" zwrócił natomiast uwagę na to, że "S" szykuje się do protestów. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Mariusz Krzemiński Arkadiusz Pączka Solidarność Mateusz Morawiecki

Gorąca sytuacja wokół Sejmu. "Opozycja jest trochę bezradna"

– Politycy opozycji w żaden sposób nie skrytykowali takiego działania, takiego wandalizmu (tj. sprejowania budynku Sejmu), tak samo nie było krytyki odnośnie akcji z bagażnikiem – mówił na antenie radiowej Trójki Samuel Pereira (tvp.info). – Można krytycznie podchodzić do działań, które podejmują niektórzy politycy opozycji, natomiast można sobie zadać pytanie: co oni mają robić? – stwierdził Piotr Szumlewicz (publicysta, OPZZ). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Piotr Szumlewicz Samuel Pereira Prawo i Sprawiedliwość Sejm reforma sądownictwa Sąd Najwyższy protest Joanna Schmidt Mariusz Krzemiński