Polskie Radio
Section05

POLSKA

Ceny paliw na Wielkanoc. Jest szansa na tańsze tankowanie, ale analitycy nie są zgodni

Analitycy próbują przewidzieć ceny paliw na stacjach benzynowych podczas zbliżających się świąt. Wielkiej Nocy. Niestety ich opinie nie są zgodne – według ekspertów e-petrol.pl będziemy mogli zobaczyć nieco niższe ceny, jednak BM Reflex studzi optymizm, uważając, iż wprowadzenie całkowitego lockdownu w Polsce nie spowoduje spadków cen paliw.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ceny paliw

"Mamy do czynienia z ochroną własnego interesu". Samuel Pereira o reakcjach na materiał dot. Soku z Buraka

- Problemem w całej sprawie jest to, że w roli komentatorów i oceniających rewelacje i informacje, które ujrzały światło dzienne, występują politycy, którzy albo współpracowali osobiście, albo ich partie współpracowały w sposób bardzo ścisły z Sokiem z Buraka - powiedział w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira, szef tvp.info.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo obostrzenia Roman Giertych opozycja SokzBuraka TVPinfo Platforma Obywatelska Michał Rachoń

"Wspieramy nie tylko kino historyczne". Prof. Gliński w liście do czytelników tygodnika "Sieci"

- Od pięciu lat rząd polski, poprzez tworzenie konkretnych instytucji zmiany społecznej, walczy o wzmocnienie polskiej tożsamości i polskiej wspólnoty - pisze w liście do czytelników tygodnika "Sieci" wicepremier i minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, prof. Piotr Gliński.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego II wojna światowa IPN

Waldemar Kraska: zostańmy w domu i spędźmy te święta tylko w gronie najbliższych

- W tej chwili mamy do dyspozycji 39 tys. łóżek dla pacjentów z COVID-19. Zajętych jest 29 tys. Wszystko zależy od tego, jak będziemy się zachowywać - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, apelując o odpowiedzialność. 
Zobacz więcej na temat:  zdrowie wirus społeczeństwo koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia Katarzyna Gójska Waldemar Kraska

Krytyka ujawnienia kulis działania Soku z Buraka. Sakiewicz: to przejaw mentalności komunistycznej

- Mówimy o Romanie Giertychu, który działa w sferze publicznej i działa na politykę. Mówienie w sferze publicznej, że nie można publikować rzeczy pokazujących kulisy tych działań jest przejawem mentalności komunistycznej - powiedział o krytyce ujawnienia powiązań adwokata z właścicielem Soku z Buraka Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  SokzBuraka media opozycja Roman Giertych nagrania społeczeństwo Polskie Radio 24

"Mijają lata, a te publikacje się ciągle ukazują". Wiśniewska o oskarżaniu Polaków o udział w Holokauście

– To jest absolutnie skandaliczna sprawa, szkalowanie polskiego narodu. To Polacy mają największy wkład, jeśli chodzi o ratowanie Żydów w czasie okupacji – powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia Jadwiga Wiśniewska, europoseł PiS, komentując artykuł oskarżający Polaków o masowy udział w Holokauście. 
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Jadwiga Wiśniewska polityka historyczna Holokaust II wojna światowa Bartłomiej Graczak

Nieuregulowane faktury wciąż są wielkim problemem dla firm. Pandemia podnosi koszty działalności

Co trzeci przedsiębiorca skarży się na nieuregulowane faktury, a blisko 30 proc. firm przyznaje, że nie reguluje na czas swoich zobowiązań, z czego połowa tłumaczy się słabą sytuacją finansową – wynika z badania Krajowego Rejestru Długów. Ponad 70 proc. przedsiębiorców poniosło w związku z pandemią dodatkowe koszty.
Zobacz więcej na temat:  firma faktury koronawirus GOSPODARKA

Kazimierz Smoliński: temperatura sporu politycznego jest w Polsce bardzo wysoka

- Temperatura sporu politycznego jest bardzo wysoka. Jako politycy powinniśmy się uderzyć we własne piersi. Myślę, że ja i poseł Marcin Kulasek jesteśmy przykładami polityków, którzy raczej nie podnoszą tej temperatury. Nasze wypowiedzi są wyważone i racjonalne - podkreślił w Polskim Radiu 24 Kazimierz Smoliński, poseł PiS. Gościem audycji był także Marcin Kulasek z Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  pandemia Koronawirus w Polsce PiS obostrzenia lockdown lewica Mirosław Skowron Kazimierz Smoliński