Polskie Radio
Section05
Piotr Wąż

Wiceminister: projekty reformy sądownictwa w ciągu pół roku

Resort sprawiedliwości pracuje nad reformą sądownictwa. Zmiany mają przyczynić się m.in. do przyspieszenia postępowań. – Dostrzegamy możliwości uproszczenia procedur, ograniczenia kognicji. Mamy konkretne projekty, myślę, że to kwestia półrocza, kiedy je pokażemy  - mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Warchoł Polskie Radio 24 Piotr Wąż sądownictwo krs Ministerstwo Sprawiedliwości

Współpraca SKW z FSB. "Rosjanie nie byli szczerzy"

– W tamtych okolicznościach podjęcie współpracy z FSB było niedopuszczalne – oceniał w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Marek Opioła, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Przewodniczący sejmowej komisji ds. służb specjalnych odniósł się do umowy zawartej między SKW a FSB w 2010 roku. Dokument zakładał współdziałanie przeciwko zagrożeniom dotyczącym którejkolwiek ze stron.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość FSB Marek Opioła Donald Tusk katastrofa smoleńska Rosja Piotr Wąż prokuratura Służba Kontrwywiadu Wojskowego Afganistan NATO POLSKA

"Unia Europejska bez Polski będzie ułomna"

– Zapewniam, że jesteśmy eurorealistami, widzimy mocną pozycję Polski w Unii Europejskiej – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Jan Mosiński, poseł PiS. Gość odniósł się do spekulacji, które pojawiły się po ostatnim szczycie Wspólnoty w Brukseli. Zgodnie z nimi rząd PiS miałby chcieć Polexitu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość PiS polityka Unia Europejska Piotr Wąż Beata Szydło Donald Tusk Rada Europejska POLSKA

"Donald Tusk nie zablokuje Europy dwóch prędkości"

 - Donald Tusk, jako przewodniczący Rady Europejskiej, zajmuje się problemami wąskiej grupy elit brukselskich, problemami liberalnych demokracji. My zajmujemy się realnymi problemami Polaków i Europejczyków – powiedział w programie 24 Pytania minister w Kancelarii Premiera Rady Ministrów Paweł Szefernaker.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Rada Europejska Jacek Saryusz-Wolski Piotr Wąż Unia Europejska Paweł Szefernaker PiS

"Sędzia, który uprawia politykę powinien odwiesić togę"

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z przedstawicielami środowisk prawniczych. Spotkanie dotyczyło zmian w wymiarze sprawiedliwości, a konkretnie - proponowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości reformy sądownictwa. – Sędzia, który zaczyna uprawiać politykę powinien odwiesić togę gdzieś w szafie i wystartować w wyborach.  Nie powinniśmy z aprobatą przyjmować wypowiedzi stricte politycznych sędziów, bo to naruszenie konstytucyjnego trójpodziału władzy – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Paweł Mucha, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Paweł Mucha kancelaria prezydenta Piotr Wąż POLSKA

"Jestem za ograniczeniem kadencyjności w samorządach"

– Ograniczenie liczby kadencji w samorządach jest potrzebne – przekonywał w Rozmowie Poranka Stanisław Karczewski, marszałek Senatu. Gość Polskiego Radia 24 na naszej antenie mówił również o trwającym sporze na linii rząd-opozycja i reformie służby zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  polityka Stanisław Karczewski Piotr Wąż Konstanty Radziwiłł służba zdrowia Sejm protest PiS Platforma Obywatelska Nowoczesna ordynacja wyborcza sondaże POLSKA

"Kryzys w Sejmie spowodował marszałek Kuchciński"

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński zwrócił się o wyjaśnienia do posłów PO i Nowoczesnej, którzy rozpoczęli 16 grudnia protest w sali posiedzeń. Zarzucił im uczestnictwo w działaniach uniemożliwiających pracę Sejmu w tym miejscu. – Kuchciński zamiast próbować załagodzić to co się stało z jego winy, próbuje spor eskalować – mówił senator Marek Borowski w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Wąż marek borowski PiS Sejm protest Marek Kuchciński Platforma Obywatelska Nowoczesna