Polskie Radio
Section05
Tadeusz Płużański

"Dobry dzień dla polskiej wsi". Sławomir Skwarek o konwencji PiS poświęconej wsparciu dla rolników

- Na konwencji padło wiele korzystnych zapowiedzi dla polskiej wsi. Mnie, jako mieszkańca Lubelszczyzny, szczególnie cieszy, że dopłaty dla rolników będą kierowane do małych i średnich gospodarstw - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Sławomir Skwarek, poseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polski Ład rolnictwo wieś Prawo i Sprawiedliwość Tadeusz Płużański Polskie Radio 24

Iwo Bedner o działaniach Łukaszenki: jedynym językiem, jaki tam rozumieją, jest język demonstracji siły

- Mogę się domyślać, że nasz rząd już wcześniej wiedział o tym, co szykuje dla nas Aleksander Łukaszenka oraz że sytuacja na wschodzie będzie napięta. Jedynym językiem, jaki tam rozumieją, jest język faktów i język demonstracji siły - kupienie najlepszych na świecie 250 czołgów - powiedział w Polskim Radiu 24 Iwo Bender (dziennikarz, Eternal Word Television Network Polska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Polityka zagraniczna Polski relacje polsko-amerykańskie granica kryzys migracyjny Aleksander Łukaszenka służby i bezpieczeństwo

"Świadoma prowokacja". Antoni Macierewicz o manifestacji zapowiedzianej przez Donalda Tuska

- Wiadomo, że co miesiąc spotykamy się w Warszawie chcąc uczcić poległych nad Smoleńskiem, a Tusk na ten sam termin zwołuje wiec przeciwko polskiej konstytucji. Nie mam wątpliwości, że jest to prowokacja - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz. Na niedzielę (10.10) lider PO wezwał do manifestacji przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk Trybunał Konstytucyjny katastrofa smoleńska miesięcznica katastrofy smoleńskiej Platforma Obywatelska Antoni Macierewicz Tadeusz Płużański Polskie Radio 24

"Na wyróżnienie z tej siódemki zasługuje przetwórstwo". Publicyści o rządowym programie dla rolników

- Trzeba uwolnić energię, która drzemie w naszych rodakach mieszkających poza miastami. Przez 30 lat rozwijały się wielkie miasta, takie jak Warszawa, a to co poza tym było mniej ważne - powiedział w Polskim Radiu 24 Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej Codziennie". Gośćmi audycji byli również Andrzej Potocki z tygodnika "Sieci" oraz Wojciech Reszczyński. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tadeusz Płużański Wojciech Reszczyński Adrian Stankowski rolnictwo Polski Ład polityka konwencja PiS

Dr Karol Nawrocki: jednym z głównych celów IPN jest przywrócenie sprawiedliwości transformacyjnej

- Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu wystąpiła z blisko 150 wnioskami o uchylenie immunitetu dla sędziów i prokuratorów orzekających w czasie stanu wojennego i w latach 80. - mówił w Polskim Radiu 24 dr Karol Nawrocki, prezes Instytutu Pamięci Narodowej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka IPN Karol Nawrocki Instytut Pamięci Narodowej Tadeusz Płużański Polskie Radio 24 historia Polski historia PRL Powązki

"Polsce nie grożą żadne kary finansowe". Prof. Gontarski o możliwych konsekwencjach orzeczenia TK

- Orzeczenie TK jest odpowiedzią na te zapędy instytucji unijnych, które wychodziły poza ich kompetencje. Nie grożą nam w związku z nim żadne konsekwencje finansowe - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Gontarski, adwokat, rektor Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Trybunał Konstytucyjny Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska prawo Tadeusz Płużański

Anna Zalewska: Łukaszenka jest niebezpiecznym człowiekiem

- Udało się wprowadzić kilka zmian do rezolucji Parlamentu Europejskiego w sprawie Białorusi, m.in. złagodzić poprawki posła Biedronia, któremu bardzo zależało, aby Polskę przedstawić w niewłaściwym świetle. Przyjmujemy tę rezolucję - zapowiedziała w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Anna Zalewska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Białoruś kryzys migracyjny polityka granica Tadeusz Płużański Anna Zalewska

Decyzja TSUE ws. przenoszenia sędziów. Andrzejewski: kolejny etap konfrontacji

- To kolejny etap konfrontacji. Ma ona na celu pokazanie, że konstytucja i polski system ustrojowy funkcjonowania państwa muszą podlegać ręcznemu sterowaniu z organizacji międzynarodowej, jaką jest Unia Europejska - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Andrzejewski (sędzia Trybunału Stanu). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Tadeusz Płużański Piotr Andrzejewski sądownictwo Sąd Najwyższy Trybunał Stanu Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska konstytucja

"Główne decyzje zapadają w Moskwie". Prof. Piotr Grochmalski o działaniach Łukaszenki i Putina

- Element wojny hybrydowej jest tak skonstruowany, żeby uszczelnić granice strony białoruskiej. Chodzi o stworzenie muru pomiędzy Białorusią, a tymi Białorusinami, którzy uciekli przed reżimem Łukaszenki i Putina - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Piotr Grochmalski (politolog, ekspert ds. międzynarodowych).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański wojna hybrydowa migracja Białoruś Aleksander Łukaszenka Rosja Władimir Putin reżim ŚWIAT Europa

Rozszerzone uprawnienia kombatanckie. Kasprzyk: hołd dla mieszkańców dumnej Warszawy

- Od 77. rocznicy zakończenia Powstania Warszawskiego wszystkie osoby, które przeszły przez Dulag 121 w Pruszkowie, otrzymują uprawnienia osób represjonowanych, a więc stają się podopiecznymi Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Józef Kasprzyk, szef UdsKiOR. - Jest to hołd państwa polskiego dla tych, którzy cierpieli represje ze względu na to, że byli dumnymi mieszkańcami, dumnej Warszawy - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  kombatanci Tadeusz Płużański Powstanie Warszawskie historia Polski społeczeństwo Warszawa

"Czarne listy nie mogą dotyczyć dziennikarzy". Repetowicz o zatrzymaniu Ziemkiewicza

- Jeżeli państwa demokratyczne zaczną nawzajem nie wpuszczać swoich obywateli, bo komuś się wydaje, że coś mu się nie podoba w wypowiadanych przez dane osoby poglądach, to te listy mogą być długie - powiedział w Polskim Radiu 24 dziennikarz Witold Repetowicz, komentując zatrzymanie na londyńskim Heathrow publicysty Rafała Ziemkiewicza. 
Zobacz więcej na temat:  Rafał Ziemkiewicz Tadeusz Płużański ŚWIAT Wielka Brytania

Jourova znowu straszy Polskę. Prof. Grabowska: trudno traktować takiego urzędnika poważnie

- Pani Jourova nie powinna stosować takich "bazarowych" metod wobec państwa członkowskiego. Trudno traktować takiego urzędnika poważnie - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Genowefa Grabowska, ekspert prawa międzynarodowego, odnosząc się do kolejnych zapowiedzi wiceszefowej KE dot. zawieszenia funduszy dla Polski.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Europejska Unia Europejska Europa Vera Jourova Genowefa Grabowska Tadeusz Płużański Polskie Radio 24 ŚWIAT

"To było coś wyjątkowo obrzydliwego". Stankowski o zachowaniu opozycji w czasie debaty w Sejmie

- Obserwowałem czwartkową debatę w Sejmie i chyba żałuję, że to zobaczyłem. To było coś wyjątkowo obrzydliwego. Znaczna część parlamentarzystów stanęła w tym sporze po stronie Alaksandra Łukaszenki - mówił w Polskim Radiu 24 Adrian Stankowski (publicysta "Gazety Polskiej"). Gośćmi audycji byli także Sławomir Jastrzębowski (portal Salon24.pl) oraz Andrzej Rafał Potocki (tygodnik "Sieci").
Zobacz więcej na temat:  granica Białoruś opozycja Tadeusz Płużański Adrian Stankowski Polskie Radio 24 POLSKA polityka

Rulewski: to było pierwsze zgromadzenie demokratyczne ludzi pracy w całej Europie Wschodniej

- To było pierwsze zgromadzenie demokratyczne ludzi pracy w całej Europie Wschodniej. Nie było takiego zgromadzenia wtedy, potem, a nawet dzisiaj, w którym brało udział 900 osób i 3000 gości - mówił w Polskim Radiu 24 o pierwszym Zjeździe Delegatów NSZZ "Solidarność" Jan Rulewski, opozycjonista z czasów PRL. Gośćmi audycji byli również Andrzej Rozpłochowski oraz Andrzej Michałowski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tadeusz Płużański Solidarność PRL zgromadzenia

"Nie ma żadnego powodu, by Polska ustępowała przed czeską kampanią wyborczą". Macierewicz o sporze o Turów

- Turów jest jednym z kluczowych dostarczycieli energii dla całej Polski, więc takie ustępstwa, jakich żąda się wyborczo od Polski, są niemożliwe i wróci się do negocjacji, gdy Czesi nie będą na sznurku swoich okoliczności wyborczych - powiedział w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, wiceprezes PiS i były szef MON. - Nie ma żadnego powodu, by Polska ustępowała przed czeską kampanią wyborczą - podkreślił. 
Zobacz więcej na temat:  Antoni Macierewicz Tadeusz Płużański Czechy górnictwo energetyka infografika ŚWIAT