Polskie Radio
Section05

Włochy

Najpiękniejszy samochód 2022 roku? Zagato prezentuje wyjątkową Alfę Romeo

Wydawało się, że kolejny motoryzacyjny rok już za nami i nic nie zdąży nas zaskoczyć. Zagato wraz z Alfą Romeo zaprezentowali jednak wyjątkowy samochód, który może konkurować w kategorii najpiękniejszego auta 2022r.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 alfa romeo tuning Włoch półwysep apeniński

Relacje Polska-Włochy. Minister Rau: przed nami okazja do głębokiego partnerstwa strategicznego

Zbigniew Rau powiedział, że przed Polską i Włochami otwiera się wyjątkowa okazja stworzenia głębokiego partnerstwa strategicznego. Szef polskiego MSZ udzielił wywiadu włoskiemu lewicowemu dziennikowi "La Repubblica". Wyraził opinię, że Komisja Europejska i Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej naruszają suwerenność Polski swoimi wezwaniami i sankcjami związanymi z praworządnością.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Zbigniew Rau

Premier Morawiecki w "La Stampa": Polacy i Włosi mają dość dyktatu europejskiej biurokracji

Włądze Polski i Włoch chcą odnowy Unii Europejskiej "poprzez powrót do jej ideowych korzeni" - przekonywał w rozmowie z "La Stampa" premier Mateusz Morawiecki. - Europa ojczyzn zamiast europejskiego superpaństwa - zapewne obydwoje podpisalibyśmy się pod takim postulatem. Polacy i Włosi mają dość dyktatu europejskiej biurokracji i chcą prawdziwej demokracji - argumentował szef polskiego rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki premier Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej

Giorgia Meloni wskazuje na potrzebę zmiany polityki migracyjnej UE. "Włochy są jedynym portem dla przybyszów"

Premier Włoch powiedziała, że jej kraj nie może być nadal jedynym państwem, które przyjmuje migrantów docierających do Europy przez Morze Śródziemne. Giorgia Meloni przedstawiła w Senacie stanowisko, jakie zajmie w najważniejszych kwestiach na czwartkowym szczycie unijnym w Brukseli. O szczegółach korespondent Polskiego Radia we Włoszech Piotr Kowalczuk.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Giorgia Meloni Unia Europejska uchodźcy imigranci w Europie Piotr Kowalczuk

Igor Mitoraj. "Kiedy odczuwam potrzebę tworzenia, rzeźby pojawiają się same"

- Jakiś czas temu w rozmowie z bliską mi osobą padło stwierdzenie o pomyśle napisania książki o Igorze Mitoraju i muszę się przyznać, że nie byłam na początku bardzo entuzjastyczna, bo wydawało mi się, że coś już zostało napisane na ten temat, bo wydawało mi się niemożliwe, by nie było biografii takiego twórcy - mówiła na antenie Dwójki Agnieszka Stabro, autorka książki "Igor Mitoraj. Polak o włoskim sercu".
Zobacz więcej na temat:  Dwójka rzeźba Toskania Rzym SZTUKA

Współpracowały z najpotężniejszą organizacją przestępczą we Włoszech. Trzy Polski zatrzymane

"Łowcy cieni" z Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z mazowiecką Krajową Administracją Skarbową zatrzymali trzy Polki poszukiwane Europejskimi Nakazami Aresztowania przez włoski wymiar sprawiedliwości. Są one podejrzane o udział w mafii 'Ndrangheta i prania pieniędzy. Wobec kobiet została już wszczęta procedura ekstradycyjna.
Zobacz więcej na temat:  Europa przestępczość Mafia POLSKA