Polskie Radio
Section05
Dorota Piotrowska

Bogna Kowalska: "To uznanie dla pełnionej misji". Polskie Radio uhonorowane Feniksami

Na Zamku Królewskim w Warszawie ruszyły XXVIII Targi Wydawców Katolickich. Oprócz aspektów stricte wydawniczych, wydarzenie stanowi okazję do spotkań z liczącymi się autorami. Zwieńczeniem imprezy jest gala wręczania Nagrody Feniksa, która wyróżnia publikacje o dużych walorach katolickich. W tym roku specjalne wyróżnienie za swoją działalność otrzymało Polskie Radio.
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA Polskie Radio Targi Wydawców Katolickich Katarzyna Cygler Dorota Piotrowska

"Tu się przychodzi jak do domu". Marzena Trybała o Teatrze Polskiego Radia

- Jestem z pokolenia, które na radiu Szarotka słuchało radiowych audycji i dla mnie radio jest szalenie bliskie. Jest to medium, które ciągle pobudza wyobraźnię. Teatr Polskiego Radia pamiętam od najmłodszych lat, gdzie człowiek, słuchając głosu, interpretacji danych postaci wyobraża sobie, jak wygląda ten dom i ci ludzie. Cieszę się, że tego się nie traci - mówiła podczas poniedziałkowej (5.12) gali nagród Teatru Polskiego Radia Marzena Trybała, laureatka Wielkiego Splendora.
Zobacz więcej na temat:  Teatr Polskiego Radia Splendory Dorota Piotrowska Dwójka KULTURA Marzena Trybała Leszek Teleszyński

"Był geniuszem piosenki". Ostatnie pożegnanie Jerzego Połomskiego

W warszawskiej bazylice Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu zakończyły się uroczystości pogrzebowe Jerzego Połomskiego, piosenkarza i aktora, gwiazdy polskiej estrady w latach 60. i 70. Artysta spoczął na Cmentarzu Powązkowskim w grobie rodzinnym w Alei Zasłużonych. 
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Połomski Maria Szabłowska Paweł Sztompke Agnieszka Osiecka Wojciech Młynarski piosenka Dorota Piotrowska Alicja Majewska Irena Santor

Maraton Chopinowski. "Takie wydarzenie po raz pierwszy rozegra się w eterze"

Polskie Radio na uświetnienie 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz jubileusz pięciolecia istnienia Polskiego Radia Chopin organizuje Maraton Chopinowski. To wyjątkowe wydarzenie, które rozpocznie się już dziś o godz. 16.00, potrwa aż 28 godzin. - Chopin w dalszym ciągu potrzebuje bardzo czułej i serdecznej pielęgnacji - mówi Janusz Olejniczak, jeden z najwybitniejszych współczesnych chopinistów.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Świątek Daniel Wydrych Marcin Gmys Dorota Piotrowska Fryderyk Chopin Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego Maraton

Ogłoszono nominacje do tytułu Mistrza Mowy Polskiej. Wśród nominowanych Maria Szabłowska

W sali koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie już po raz 20. wręczono nominacje do tytułu Mistrza Mowy Polskiej. Publiczna prezentacja nominatów, wśród których znaleźli się dziennikarka muzyczna radiowej Jedynki Maria Szabłowska oraz wybitny pianista i kompozytor Leszek Możdżer, oznacza rozpoczęcie ogólnopolskiego plebiscytu.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA język polski Maria Szabłowska Leszek Możdżer Zamek Królewski Dorota Piotrowska Piotr Łodej Trójka

Akcja "Matki Matkom" - licytacja. "Dzieci z Ukrainy stały się dorosłe"

– To są dzieci wojny, które niestety przeżywają ten ból i tragedię wojny razem ze swoimi rodzicami – mówi Andrij Deszczycia, ambasador Ukrainy w Polsce. W Dzień Matki (26.05) na antenie radiowej Jedynki odbędzie się, w ramach akcji "Matki Matkom", charytatywna licytacja na rzecz Narodowego Szpitala Dziecięcego w Kijowie. Można w niej wylicytować unikatowe przedmioty przekazane m.in. przez pierwszą damę Agatę Kornhauser-Dudę, tenisistkę Igę Świątek czy piłkarza Roberta Lewandowskiego.  
Zobacz więcej na temat:  Ukraina pomoc dzieci Polskie Radio szpital Kijów Dorota Piotrowska

Kijowska Orkiestra Symfoniczna na próbach w Studiu im. Lutosławskiego

- Kultura ukraińska, w tym przypadku kultura muzyczna, przyćmiona i propagandą, i naszą nieuwagą, w tych okrutnych okolicznościach wychodzi na plan pierwszy i zasługuje na to - mówiła Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, dyrektor - redaktor naczelna Programu 2 Polskiego Radia. Ponad stuosobowa grupa muzyków, pracowników Kyiv Symphony Orchestra i ich rodzin przyjechała do Polski, by tu przygotowywać się do zagrania koncertów po raz pierwszy od początku wojny.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Dwójka Ukraina orkiestra KULTURA Dwójka Dorota Piotrowska

Album Polskiego Radia poświęcony kardynałowi Wyszyńskiemu

12 września podczas uroczystej mszy świętej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie zostaną beatyfikowani kardynał Stefan Wyszyński (1901-1981) i matki Elżbieta Róża Czacka (1876-1961). Z tej okazji Polskie Radio oddaje w ręce słuchaczy niezwykły, dwupłytowy album. Dziś premiera wydawnictwa zatytułowanego "Kardynał Stefan Wyszyński w służbie Kościoła i Ojczyzny".
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego beatyfikacja Piotr Firan Polskie Radio album Stefan Wyszyński Kościół historia Polski PRL komunizm Dorota Piotrowska

"Lord Jim" Josepha Conrada nową pozycją na kanale "Radiobook"!

Jedno z najwybitniejszych dzieł we wspaniałym dorobku Josepha Conrada, angielskiego powieściopisarza polskiego pochodzenia, powieść "Lord Jim" (w interpretacji aktora Mieczysława Voita), to kolejne dzieło, jakie przedstawiamy w cyklu Polskiego Radia "Radiobook", w ramach którego prezentowane są w formie dźwiękowej najwybitniejsze i najciekawsze dzieła literatury polskiej i światowej.
Zobacz więcej na temat:  Radiobook literatura KSIĄŻKA książki KULTURA Trójka Piotr Łodej Dorota Piotrowska

W. Kołodziejski: Karta Ochrony Dzieci w Reklamie to samoregulacja rynku

- Tutaj rynek sam się porozumiał. Tak naprawdę chodzi o to, żeby rynek się ze sobą porozumiał, wypracował pewne zasady i później solidarnie je stosował - mówił o podpisanej w środę "Karcie Ochrony Dzieci w Reklamie" szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski. Nowy dokument jest samoregulacją, której przestrzegania pilnować będą nadawcy i reklamodawcy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo media KRRiT Dorota Piotrowska reklama Polskie Radio 24