Polskie Radio
Section05
legislacja

Adopcja nie dla par jednopłciowych. Prezydent: liczę, że mój projekt poprze także część PO

- Mam nadzieję, że propozycja zmiany konstytucji, wprowadzająca przepis o wykluczeniu adopcji dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym, zostanie poparta nie tylko przez Zjednoczoną Prawicę, ale również PSL, Konfederację i część PO - powiedział w Starachowicach prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda wybory prezydenckie 2020 kampania wyborcza legislacja dzieci

"Chcieliśmy jeszcze więcej". Senator PO o wyniku Rafała Trzaskowskiego

- Celem Rafała Trzaskowskiego było doprowadzenie do takiej sytuacji, aby główni kandydaci opozycji uzyskali w sumie lepszy rezultat niż Andrzej Duda. I to się udało - stwierdził w Polskim Radiu 24 Bogdan Zdrojewski, senator Platformy Obywatelskiej . - Rafał Trzaskowski jest bardzo blisko Andrzeja Dudy w drugiej turze - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 kampania prezydencka Senat ustawa wybory prezydenckie 2020 koalicja obywatelska legislacja polityka Andrzej Duda wiek emerytalny w Polsce Rafał Trzaskowski

"Sytuacja budżetu była inna niż obecnie". Paweł Poncyljusz o podwyższeniu wieku emerytalnego

- Rafał Trzaskowski na długi czas zapamięta zamieszanie wokół podwyższenia wieku emerytalnego - stwierdził w Polskim Radiu 24 poseł Paweł Poncyljusz, wiceprzewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej. - Za 10-15 lat temat emerytur nas nie minie. To będzie dla budżetu problem - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 kampania prezydencka Senat ustawa wybory prezydenckie 2020 koalicja obywatelska legislacja polityka Andrzej Duda śmieciówki wiek emerytalny w Polsce Rafał Trzaskowski

"Jesteśmy otwarci na współpracę". Zakończyło się spotkanie klubów parlamentarnych ws. wyborów

W Sejmie zakończyło się spotkanie klubów parlamentarnych w sprawie najbliższych wyborów prezydenckich. Rozmowy dotyczyły tego, jak zorganizować je bezpiecznie i zgodnie z konstytucją. Strony umówiły się na kolejne spotkanie, tym razem z udziałem senatorów. Do tego czasu opozycja przygotuje propozycje poprawek do ustawy dotyczącej tegorocznych wyborów prezydenckich, którą wczoraj uchwalił Sejm.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 legislacja

"Burzy wszelkie zasady parlamentaryzmu". Stanisław Karczewski o głosowaniu w Senacie

- Głosowanie ws. ustawy o wyborach korespondencyjnych było nagle i niespodziewane, marszałek Senatu Tomasz Grodzki na Konwencie Seniorów zapewniał, że głosowanie będzie w środę po południu. To burzy wszelkie zasady parlamentaryzmu - powiedział wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski z PiS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA legislacja Stanisław Karczewski polityka Senat głosowanie korespondencyjne infografika

Jest rozporządzenie MSZ ws. głosowania za granicą. Utworzono 103 obwody wyborcze

Na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano we wtorek projekt rozporządzenia Ministra Spraw Zagranicznych w sprawie utworzenia obwodów głosowania w wyborach Prezydenta RP w 2020 r. dla obywateli polskich przebywających za granicą. Zakłada on utworzenie 103 takich obwodów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka rząd wybory w Polsce wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 legislacja głosowanie korespondencyjne MSZ