Polskie Radio
Section05
New York Times

Trudna sytuacja humanitarna w Strefie Gazy. "NYT": Hamas ukrywa żywność i paliwo przed cywilami

Zarówno źródła arabskie, jak i zachodnie potwierdzają doniesienia Izraela o ukrywaniu przez palestyńską organizację terrorystyczną Hamas żywności i paliwa przed cywilami ze Strefy Gazy - poinformował amerykański dziennik "New York Times".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Bliski Wschód konflikt w Strefie Gazy Strefa Gazy Izrael Palestyna Autonomia Palestyńska Hamas New York Times żywność paliwa społeczeństwo

"NYT": wojna na Ukrainie przyspiesza przesunięcie środka ciężkości Europy na wschód

Polska była głównym lobbystą, który próbował przekonać niechętny Berlin do wysłania niemieckich czołgów na Ukrainę i upoważnienia do tego innych krajów, a środek ciężkości Europy, od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji, przesuwa się na wschód kontynentu - oceniono w artykule "New York Times".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa prasa POLSKA Leopard wojna na Ukrainie wojna 2023 New York Times

Najemnicy Grupy Wagnera masowo giną na wojnie. "NYT": liczba nagrobków zwiększyła się siedmiokrotnie

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy siedmiokrotnie zwiększyła się liczba nagrobków na cmentarzu rosyjskiej prywatnej firmy wojskowej Grupa Wagnera, utworzonym w Kraju Krasnodarskim na południowym zachodzie Rosji - napisał amerykański dziennik "New York Times", powołując się na zdjęcia satelitarne i fotografie z miejsca pochówków.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT wojna na Ukrainie Ukraina New York Times

Zachód wysyła coraz więcej broni na Ukrainę. "NYT": pokonywane są kolejne bariery

Zachód przełamuje kolejne bariery, wysyłając na Ukrainę broń, której dostarczanie uważano dotąd za zbyt prowokacyjne - czytamy w "New York Times". "Zachodni urzędnicy coraz bardziej obawiają się, że Ukraina ma mało czasu i niewielkie możliwości przygotowania się do odparcia wiosennej ofensywy" - podano.
Zobacz więcej na temat:  New York Times broń Rosja Ukraina Europa wojna na Ukrainie wojna 2022 wojna 2023 ŚWIAT

"NYT": sankcje zachodu nie wstrzymały zbrojeń w Rosji. Kreml znalazł sposoby na zdobycie półprzewodników

Niektóre pociski manewrujące, wystrzelone pod koniec listopada przez rosyjskie wojska przeciwko celom cywilnym na Ukrainie, zostały wyprodukowane latem lub nawet we wrześniu, świadczy to o tym, że produkcja uzbrojenia w Rosji trwa niezależnie od zachodnich sankcji - oznajmił "New York Times" za niezależnymi dziennikarzami śledczymi.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina wojna 2022 ŚWIAT Rosja wojna na Ukrainie Europa New York Times

The New York Times: Пентагон разместил в Польше ремонтный центр для артиллерийских орудий, использовавшихся в Украине

Около трети из 350 гаубиц западного производства, переданных Украине, были полностью выведены из строя, – сообщает The New York Times.
Zobacz więcej na temat:  New York Times война в Украине международная поддержка Украине

"Niemcy stały się sługą rosyjskiego reżimu". Felietonista "NYT": największy błąd strategiczny w historii Europy

"Niemcy stały się sługą rosyjskiego reżimu" - twierdzi amerykański felietonista "New York Timesa" Bret Stephens. Na łamach "Bild" ocenia skutki wieloletniej zażyłości rosyjskiego prezydenta Władimira Putina z kanclerzami Niemiec - Gerhardem Schroederem i Angelą Merkel.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Niemcy New York Times Rosja gaz ziemny import bezpieczeństwo energetyczne Angela Merkel ŚWIAT Europa

"Bezpośrednie uderzenie w bezpieczeństwo Polaków". Rzecznik SG o szkalowaniu funkcjonariuszy

- W obliczu toczącej się wojny na wschodzie szkalowanie funkcjonariuszy Straży Granicznej jest bezpośrednim uderzeniem w bezpieczeństwo Polaków - stwierdziła rzecznik Straży Granicznej por. Anna Michalska. W rozmowie z portalem tvp.info odniosła się do zmanipulowanych publikacji medialnych o działaniach SG i fałszywych oskarżeniach kierowanych pod adresem funkcjonariuszy w mediach społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo straż graniczna uchodźcy media fake news Gazeta Wyborcza New York Times

"Przez błędy wywiadu zginęło tysiące cywilów". "NYT" ujawnia tajne raporty ws. wojny na Bliskim Wschodzie

Amerykański dziennik "New York Times" ujawnia tajne akta Pentagonu, z których wynika, że wywiad USA podczas wojny przeciwko terrorystom na Bliskim Wschodzie popełniał poważne błędy przy wskazywaniu celów dla ataków dronów. Dokumenty pokazują wadliwe działanie wywiadu, złe wybieranie celów, przypadki śmierci cywilów w danych latach i rzadkość sytuacji, gdy kogokolwiek pociągnięto do odpowiedzialności - pisze gazeta.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód Ameryka Stany Zjednoczone USA New York Times wojsko misja w Afganistanie Pentagon