Polskie Radio
Section05
nowe technologie

24. Poziom: Studio Kool2Play i jego niecodzienne gry wideo

W najnowszej audycji „24. Poziom” gośćmi Przemka Pawełka i Kasi Gizińskiej byli Michał Marzęcki i Paweł Miłaszewicz z warszawskiego studia Kool2Play, zajmującego się wydawaniem gier mobilnych, PC i konsolowych. Przedstawiciele studia mówili o znaczeniu oryginalności pomysłów przy próbie wejścia na tak konkurencyjny rynek, jak sektor gier wideo oraz o tym, czym wyróżniają się ich produkcje.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 gry wideo gry aplikacje mobilne technologie it Katarzyna Gizińska innowacyjność smartfony nowe technologie

Galileo – alternatywa dla systemu GPS

– Galileo powstał po to, by zapewnić Europie bezpieczeństwo w kluczowym obszarze nawigacji satelitarnej – wskazywał w Panoramie Europejskiej Andrzej Hładij z portalu "space24.pl". O projekcie, konkurencyjnym względem takich systemów, jak amerykański GPS, czy też rosyjski GLONASS, w Polskim Radiu 24 mówił również Marcin Kamassa, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Strzałkowski Joachim Ciecierski gps nawigacja wojsko nowe technologie

Tablet na święta. Jak korzystać z nowoczesnych technologii?

Wśród prezentów pod choinką bardzo często pojawiają się smartfony, tablety, czy smartwatche. Trafiają przede wszystkim do młodych ludzi, ale nie tylko. O tym, jak efektywnie korzystać z nowoczesnych technologii mówili w audycji 24 Poziom dr Justyna Jasiewicz (Uniwersytet Warszawski) i Andrzej Tucholski (Uniwersytet SWPS).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 nowe technologie prezenty święta Boże Narodzenie smartfony tablet

Cyberbezpieczeństwo. "Obecnie granice nie istnieją"

Globalna sieć komputerowa to nie tylko korzyści, takie jak szybki przepływ informacji. To także zagrożenia, związane m.in. z tym, że poufne dane przesyłane drogą elektroniczną mogą zostać wykradzione. W audycji 24. Poziom o niebezpieczeństwach, jakie niesie za sobą cyberprzestrzeń, mówili dr Andrzej Kozłowski z serwisu „Cyberdefence24.pl” i Wojciech Lorenz z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 nowe technologie cyberagrożenia cyberbezpieczeństwo Wojciech Lorenz USA Hillary Clinton