TYLKO U NAS PiS domaga się przeprosin od "GW" i dziennikarki oko.press. Fogiel: granica została przekroczona Prawo i Sprawiedliwość wezwało "Gazetę Wyborczą" do sprostowania i przeprosin w związku z publikacjami dotyczącymi prezesa Orlenu Daniela Obajtka. Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że w tej sprawie wysłano wezwanie przedsądowe. Zobacz więcej na temat: Radosław Fogiel Prawo i Sprawiedliwość Gazeta Wyborcza sądownictwo
Trzeci stopień zagrożenia lawinowego w Tatrach. TOPR wydał ostrzeżenia W Tatrach obowiązuje ogłoszony przez TOPR trzeci- najwyższy stopień zagrożenia lawinowego. Oznacza to, że pokrywa śnieżna na wielu stromych stokach jest związana umiarkowanie bądź słabo z podłożem. Zobacz więcej na temat: Tatry góry służby i bezpieczeństwo TOPR
Krajowy Plan Odbudowy. Jakóbik: ponad jedna trzecia inwestycji ma służyć ochronie klimatu - To państwa członkowskie zdecydują czy Krajowy Plan Odbudowy zyska poparcie, czy dostaniemy środki na jego realizację. Będzie głosowanie w tej sprawie. Dlatego dokument ten musi być dostosowany do europejskich celów w tym zakresie - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Jakóbik z portalu BiznesAlert.pl. Zobacz więcej na temat: Krajowy Plan Odbudowy ekologia Unia Europejska GOSPODARKA Komisja Europejska klimat
Rada Ministrów przyjęła Narodowy Program Zdrowia na lata 2021–2025. Poznaj jego główne założenia Podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat czynników determinujących zdrowie ma m.in. na celu projekt Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025, przyjęty we wtorek przez Radę Ministrów. Zobacz więcej na temat: polityka zdrowie społeczeństwo
Czarnek: Giertych powinien zostać usunięty z listy adwokatów za kontakty z Sokiem z Buraka - Tego rodzaju zachowanie i doradzanie tego rodzaju hejterom nie mieści się w moim przekonaniu w etyce zawodu adwokata - mówił o Romanie Giertychu minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Według niego powodem do usunięcia adwokata z zawodu ma być jego "pomoc w procederze hejtowania" dla twórcy profilu Sok z Buraka . Zobacz więcej na temat: Roman Giertych Przemysław Czarnek sądownictwo
Spór o odpady. Ministerstwo środowiska obaliło narrację warszawskiego ratusza Warszawa w prowadzonej obecnie kampanii nt. zmiany opłat za odpady rzetelnie przedstawia m.in. zapisy ustawy o czystości i porządku w gminach - przekazał we wtorek stołeczny magistrat. Wcześniej ministerstwo środowiska informowało, że sprzeciwia się rozpowszechnianiu przez Warszawę nieprawdziwych informacji. Zobacz więcej na temat: Warszawa polityka ministerstwo środowiska
Śpiewak: podwyższenie składek i większe opodatkowanie bogatych to sposób na dobrze działającą służbę zdrowia - Jedyną drogą jest budowa powszechnej, bezpłatnej, publicznej ochrony zdrowia. Tego się inaczej nie da zrobić niż poprzez podwyższenie składek i prawdopodobnie podwyższenie opodatkowania bogatych - powiedział w Polskim Radiu 24 socjolog i działacz miejski Jan Śpiewak. Zobacz więcej na temat: Jan Śpiewak służba zdrowia zdrowie Polskie Radio 24
Polska utrzyma zaangażowanie w ramach Koalicji do Walki z ISIS. Jest deklaracja szefa MSZ Szef MSZ Zbigniew Rau zapewnił podczas debaty szefów MSZ Małej Grupy Globalnej Koalicji do Walki z Daesh, że Polska utrzyma swoje zaangażowanie w ramach Koalicji do Walki z Daesh, a jako członek NATO będzie kontynuować udział w misji szkoleniowo-doradczej w Iraku - poinformowało MSZ. Zobacz więcej na temat: Zbigniew Rau polityka Ministerstwo Spraw Zagranicznych ISIS
Trzecia fala pandemii. "Polacy poważniej niż dotychczas traktują sytuację" - Z jednej strony widać ten ogromny wzrost zakażeń i to niebezpieczeństwo, jakie stanowi ta trzecia fala koronawirusa, wzmożona przez tę brytyjską mutację wirusa. To sprawia, że Polacy troszkę się przestraszyli tego wszystkiego, zaczęli na poważnie traktować pandemię. Z tego wynika to, że chcą się testować - ocenił w Polskim Radiu 24 Tomasz Walczak z "Super Expressu". Gościem "Debaty dnia" był także Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika "Sieci". Zobacz więcej na temat: Polskie Radio 24 Mirosław Skowron Jacek Karnowski pandemia COVID-19 Koronawirus w Polsce obostrzenia lockdown szczepienia
Efekty szczepień coraz bardziej widoczne. Lawinowy spadek zachorowań na COVID-19 w DPS-ach Kancelaria Premiera opublikowała na Twitterze grafikę, w której zestawiony został przyrost zakażeń w DPS-ach i ogólna liczba zakażeń w Polsce. Na wykresie zaznaczono, że po szczepieniach w domach pomocy zaobserwowano w nich widoczny spadek zachorowań. Z grafiki wynika, że wzrostu zakażeń w DPS-ach nie zaobserwowano również mimo trwającej trzeciej fali epidemii. Zobacz więcej na temat: szczepienia - raport szczepienia szczepionka społeczeństwo kancelaria premiera
Tragedia na Podkarpaciu. Matka miała zabić dwoje dzieci i siebie Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności tragicznego zdarzenia, w wyniku którego śmierć poniosła kobieta i dwoje jej dzieci. Nieoficjalnie wiadomo, że 30-letnia kobieta miała zabić 5-letniego syna i 6-letnią córkę, a następnie odebrać życie sobie. Zobacz więcej na temat: podkarpackie policja śmierć
Ile osób zostało zaszczepionych w Polsce? Minister zdrowia przedstawił najnowszy raport "Wtorkowy raport z godziny 15.00 pokazuje przekroczenie liczby 4 mln pacjentów, którym podano pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19, a 2 mln z nich podano również drugą dawkę. W sumie to 6 mln szczepień" - poinformował na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski. Zobacz więcej na temat: Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 służba zdrowia zdrowie szczepionka szczepienia Adam Niedzielski
"Prawa mniejszości muszą być przestrzegane". Apel komisarza UE ws. Polaków na Białorusi Unijny komisarz do spraw sąsiedztwa i rozszerzenia zaapelował o uwolnienie działaczy Związku Polaków na Białorusi, aresztowanych przez reżim w Mińsku. Wskazał na "niedopuszczalne traktowanie przedstawicieli mniejszości polskiej przez białoruskie władze". Zobacz więcej na temat: Polacy na Białorusi Unia Europejska Białoruś Europa ŚWIAT prawa człowieka
Pięcioraczki z Gniezna opuściły szpital. Wielkanoc spędzą w domu - Ostatnie dwie dziewczynki z urodzonych w poznańskiej klinice pięcioraczków opuściły we wtorek szpital - powiedział rzecznik ginekologiczno-położniczego szpitala klinicznego w Poznaniu Lesław Ciesiółka. Jako pierwsza szpital opuściła Wiktoria. Było to na początku marca. Zobacz więcej na temat: regiony Gniezno Poznań dzieci rodzina wielkopolskie
Tomasz Latos: jedynym programem PO jest chęć obalenia rządu Zjednoczonej Prawicy - Platforma Obywatelska nie pokazuje dobrych pomysłów, programu. Koncentruje się tylko na hejcie, na atakowaniu. Jedynym hasłem programowym dla PO jest obalenie rządu Zjednoczonej Prawicy. A w demokracji potrzeba konstruktywnej opozycji - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Tomasz Latos. Zobacz więcej na temat: polityka Polskie Radio 24 opozycja zjednoczona prawica Tomasz Latos Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska
PROGNOZA POGODY Wysokie temperatury, burze i deszcz ze śniegiem. Najbliższe dni przyniosą pogodową huśtawkę - We wtorek wieczorem i w nocy będzie dosyć pogodnie. Jedynie na południowym wschodzie mogą występować słabe opady deszczu. Natomiast na Pomorzu i krańcach wschodnich mogą się tworzyć mgły - poinformował synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Szymon Ogórek. Przedstawiamy też prognozę na najbliższe. Zobacz więcej na temat: pogoda prognoza pogody
Szef MZ: nie widać jeszcze żadnych symptomów hamowania tendencji przyrostu liczby zachorowań - Musimy zwiększyć liczbę osób zaszczepionych tak, żeby dojść do tych poziomów, które staną się naturalną barierą dla rozwoju pandemii - oświadczył minister zdrowia. Adam Niedzielski podkreślił na wtorkowej konferencji prasowej, że sytuacja pandemiczna pozostaje cały czas bardzo trudna. Zobacz więcej na temat: Koronawirus w Polsce koronawirus pandemia COVID-19 Ministerstwo Zdrowia Adam Niedzielski
List otwarty w obronie prof. Budzyńskiej. Szef MEiN: nauczyciel ma prawo do wyrażania swoich przekonań - Nauczyciel akademicki ma prawo do wyrażania swoich przekonań światopoglądowych, filozoficznych i religijnych w życiu publicznym - podkreślił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, dziękując sygnatariuszom listu otwartego w sprawie prof. Ewy Budzyńskiej. Zobacz więcej na temat: szkoła edukacja Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki