Polskie Radio
Section05

videoMozaika

Koncert w Zakopanem. Jedyny taki na trasie "Lata z Radiem"

Jubileuszowa 50. edycja "Lata z Radiem" jest pełna emocji, muzycznych wrażeń, niezwykłych konkursów i niespodzianek. Tak samo będzie w sobotę (18 września) podczas wielkiego finału trasy koncertowej. - To jest koncert finałowy, bardzo uroczysty, ze względu na to, że wreszcie zobaczymy się z publicznością - mówi dyrektor Programu 1 Polskiego Radia Marcin Kusy.
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem 2021 Marcin Kusy Zakopane Sylwia Grzeszczak LemON koncert Patryk Michalski

Festiwal "Dwa Teatry" 2021. Kuśmider: Witkacy dla aktora jest dużym wyzwaniem

W Zamościu trwa XX Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry". Podczas tego wydarzenia nie zabraknie dzieł stworzonych przez Stanisława Ignacego Witkiewicza. - Witkacy daje coś takiego, co dla aktora jest dużym wyzwaniem - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Szymon Kuśmider, który wyreżyserował słuchowisko "Oni".
Zobacz więcej na temat:  Patryk Michalski Zamość Dwa Teatry Martyna Podolska Stanisław Ignacy Witkiewicz Dwa Teatry 2021 KULTURA TEATR

Otyłość może powodować ponad 200 różnych powikłań

Niemal 60 proc. dorosłych Polaków waży za dużo, co bardzo źle wpływa na ich zdrowie. - Onkolodzy alarmują, że wraz ze wzrostem masy ciała, wzrasta ryzyko wielu chorób nowotworowych - mówi prof. dr hab. n. med. Paweł Bogdański z Katedry i Zakładu Leczenia Otyłości, Zaburzeń Metabolicznych oraz Dietetyki Klinicznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, prezes Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości. Na co jeszcze wpływają nadwaga i otyłość?
Zobacz więcej na temat:  Artur Wolski zdrowie otyłość żywność

Gorzkowski: "Jeden dzień Iwana Denisowicza" dobrze wpisuje się w teatr radiowy

- Decyzja, by to opowiadanie adaptować i przełożyć na teatr radiowy była świadoma. Razem z reżyserem dźwięku Andrzejem Brzoską wydawało się nam, że możemy zanurzyć się w tej rzeczywistości całkowicie odcinając się od muzyki, bazując wyłącznie na dźwiękach rzeczywistych; na przestrzeni, w której zamknięci są ci ludzie - mówił reżyser słuchowiska "Jeden dzień Iwana Denisowicza". Premiera w piątek (17.09) o godz. 17 w Dwójce.
Zobacz więcej na temat:  Igor Gorzkowski Aleksander Sołżenicyn Dwójka Jakub Kukla TEATR

"Żeby nie było śladów". Premiera filmu o zabójstwie Grzegorza Przemyka

"Bijcie tak, żeby nie było śladów" - takie rady dawali sobie milicjanci z posterunku przy ul. Jezuickiej na warszawskiej Starówce, gdzie 12 maja 1983 roku bestialsko skatowali Grzegorza Przemyka. 16 września wieczorem odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu - w reżyserii Jan P. Matuszyńskiego - opowiadającego historię śmierci 19-letniego maturzysty.
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Przemyk Barbara Sadowska komunizm służba bezpieczeństwa PRL Wojciech Jaruzelski Czesław Kiszczak Jerzy Urban kino film polski