X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Jacek Liziniewicz

Wybory samorządowe. Jakie koalicje w sejmikach?

21 października wybierzemy swoich przedstawicieli do samorządów. Na antenie Polskiego Radia 24 publicyści komentowali gorący okres przedwyborczy oraz prognozowali możliwości koalicyjne partii politycznych. W "Debacie poranka" rozmawiali: Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska Codziennie), Łukasz Rogojsz (Gazeta.pl), Mirosław Skowron (Superexpress).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory samorządowe 2018 kampania wyborcza Jacek Liziniewicz Dorota Kania polityka

Debata Poranka. Co dla Polski oznacza skarga KE do TSUE?

- Myślę, że polski rząd teraz czeka na wszystkie decyzje, werdykty Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, by zobaczyć, w jakim aspekcie będzie musiał zrobić krok w tył, a w jakim będzie mógł pójść do przodu - oceniał w Polskim Radiu 24 Mirosław Skowron z "Super Expressu". W Debacie Poranka o sporze wokół reformy sądownictwa mówił również Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej Codziennie". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Trybunał Sprawiedliwości UE reforma sądownictwa Komisja Europejska Jacek Liziniewicz polityka

Uroczystości na Westerplatte bez Wojska Polskiego?

- Jeżeli ktoś się w tej sprawie skompromitował to nie Wojsko Polskie, ale Paweł Adamowicz. Wydaje się, że to do niego dotarło i teraz jego zapowiedź wycofania się ze wcześniejszych ustaleń - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej Codziennie". Prezydent Gdańska zdementował informację jakoby miał nie zaprosić przedstawicieli wojska na uroczystości z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Zobacz więcej na temat:  Polityka PR24 POLSKA Paweł Adamowicz Gdańsk Westerplatte II wojna światowa Karol Guzikiewicz Jacek Liziniewicz

Publicyści o kampanii wyborczej w Warszawie

Oficjalna kampania przed wyborami samorządowymi jeszcze nie wystartowała, a w Warszawie trwa już rywalizacja kandydatów o władzę w stolicy. W „Debacie poranka” w Polskim Radiu 24 rozmawiali o tym Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska Codziennie"), Mirosław Skowron ("Superexpress") i Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna").
Zobacz więcej na temat:  Jacek Liziniewicz Dorota Kania polityka Sąd Najwyższy Rafał Trzaskowski Patryk Jaki Jan Śpiewak

"Przypadek sędziego Iwulskiego jest jednym z wielu"

Jak wynika z akt Instytutu Pamięci Narodowej, sędzia Józef Iwulski miał uczestniczyć w latach 80-tych w wydaniu siedmiu wyroków na opozycjonistów. Ujawnienie jego przeszłości stało się przyczynkiem do dyskusji na temat dekomunizacji sądów. Między innymi na ten temat w "Debacie poranka" rozmawiali: Mirosław Skowron (Super Express), Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska Codziennie) oraz Tomasz Żółciak (Dziennik Gazeta Prawna).
Zobacz więcej na temat:  Sąd Najwyższy dekomunizacja polityka Dorota Kania Jacek Liziniewicz dziennik gazeta prawna Gazeta Polska Codziennie

Rocznica mordu w Jedwabnem. Należy wznowić ekshumacje?

10 lipca 1941 roku w Jedwabnem doszło do pogromu ludności żydowskiej. Zdaniem ekspertów Instytutu Pamięci Narodowej, to hitlerowcy mieli podżegać mieszkańców miasta do zbrodni. Z drugiej strony, Jan Tomasz Gross w książce "Sąsiedzi" obarczył winą Polaków. W Debacie Poranka m.in. o tym, czy kwestia mordu w Jedwabnem wymaga kolejnych wyjaśnień, rozmawiali Tomasz Żółciak z "Dziennika Gazety Prawnej", Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej Codziennie" i Mirosław Skowron z "Super Expressu".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jedwabne Jan Tomasz Gross Jan Żaryn Jacek Liziniewicz Dorota Kania Żydzi Izrael

Debata Poranka: Publicyści o zawieszeniu Stanisława Pięty

Poseł Stanisław Pięta został zawieszony w prawach członka partii i klubu PiS. Parlamentarzysta został również wycofany z prac komisji śledczej ds. Amber Gold, a także komisji ds. służb specjalnych. W Debacie Poranka Polskiego Radia 24 komentarz Jacka Liziniewicza z „Gazety Polskiej Codziennie”, Mirosława Skowrona z „Super Expressu” i Marka Króla, publicysty.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość Stanisław Pięta Marek Król Jacek Liziniewicz

Protest opiekunów osób niepełnosprawnych. Komentarze

- Jeśli problem rodziców osób niepełnosprawnych nie zostanie rozwiązany, cały program Morawieckiego będzie niewiarygodny. To realny problem, który musi zostać rozwiązany przed wyborami samorządowymi – powiedział w Debacie Poranka politolog prof. Kazimierz Kik. Gośćmi audycji byli także Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska Codziennie) i Jakub Kapiszewski (Dziennik Gazeta Prawna).
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki niepełnosprawni niepełnosprawność Kazimierz Kik Jacek Liziniewicz Sejm protest

„Smoleńsk był pierwszą odsłoną wojny informacyjnej na taką skalę”

Dzisiaj mija osiem lat od katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka. Obchody 8. rocznicy katastrofy rozpoczęła wtorkowa msza św. w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa Oblubieńca, w której brali udział prezes PiS Jarosław Kaczyński, marszałek Senatu oraz ministrowie i politycy PiS. O katastrofie smoleńskiej mówili w audycji Debata Poranka Tomasz Sakiewicz (red. nacz. „Gazety Polskiej”), Jacek Liziniewicz („Gazeta Polska Codziennie”) i publicysta Wojciech Korkuć.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Smoleńsk katastrofa smoleńska Lech Kaczyński Rosja Tomasz Sakiewicz Jacek Liziniewicz

Nowe Prawo Łowieckie podpisane przez prezydenta. Komentarze

Osoby poniżej 18. roku życia nie będą mogły brać udziału w polowaniach, nie będzie można wykorzystywać żywych zwierząt w szkoleniach ptaków łowczych i psów myśliwskich, zwiększy się też nadzór ministra środowiska nad Polskim Związkiem Łowieckim. Takie rozwiązania przewiduje podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja Prawa łowieckiego. Rozmawiali o niej w Debacie Poranka Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska Codziennie) i publicysta Przemysław Witkowski.
Zobacz więcej na temat:  prezydent Andrzej Duda Jacek Liziniewicz Przemysław Witkowski

Debata Poranka: Komentatorzy o relacjach między Zachodem a Rosją

Dotychczas szesnaście krajów Unii Europejskiej zdecydowało się na wydalenie ze swojego terytorium części rosyjskich dyplomatów. Na podobny krok zdecydowały się również m.in. Stany Zjednoczone i Kanada. W Debacie Poranka Polskiego Radia 24 sprawę komentowali: Jacek Liziniewicz z „Gazety Polskiej Codziennie”, Bogumił Kolmasiak, publicysta, a także prof. Kazimierz Kik, politolog.
Zobacz więcej na temat:  Władimir Putin Rosja Unia Europejska Moskwa Siergiej Skripal sankcje Unii Europejskiej Wielka Brytania Jacek Liziniewicz Kazimierz Kik

„Maleje gotowość eurodeputowanych do głosowania za art. 7”

Dziennik „Rzeczpospolita” donosi, że nie ma większości potrzebnej do przegłosowania art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej dot. praworządności w Polsce. Rozmawiali m.in. o tym w Debacie Poranka prof. Kazimierz Kik (Uniwersytet im. Jana Kochanowskiego), Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska Codziennie) oraz publicyści - Wojciech Korkuć i Bogumił Kolmasiak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Holokaust Parlament Europejski Unia Europejska Kazimierz Kik Dorota Kania reforma sądownictwa Jacek Liziniewicz

Kto wygra wybory samorządowe? Komentarze publicystów

W styczniu, wśród osób deklarujących chęć udziału w wyborach do Sejmu, 42 proc. zadeklarowało zamiar głosowania na PiS, na PO - 14 proc., a na Kukiz'15 i Nowoczesną po 7 proc. badanych, 5 proc. oddałoby głos na SLD - wynika z najnowszego badania Kantar Public. O poparciu dla partii w kontekście wyborów samorządowych mówili w audycji Debata Poranka Grzegorz Łaguna (Superstacja), Jacek Liziniewicz („Gazeta Polska Codziennie”) i publicysta Wojciech Korkuć.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory samorządowe wybory w Polsce Jacek Liziniewicz Dorota Kania

"Zjawiska nazizmu są marginalne w Polsce"

- Bardzo ucieszyło mnie i pozytywnie zaskoczyło to, jak wiele osób kojarzonych z prawą stroną sceny politycznej z powagą potraktowało wydarzenia na tegorocznym Marszu Niepodległości. Wychodzi to poza logikę plemiennego sporu, która dominuje w naszych mediach – powiedział w Debacie Poranka Adam Ostolski z Krytyki Politycznej. O wszczęciu przez Prokuraturę Rejonową Warszawa-Śródmieście śledztwa ws. propagowania faszyzmu lub nawoływania do nienawiści podczas Marszu Niepodległości mówili także publicysta Marek Król i Jacek Liziniewicz z Gazety Polskiej Codziennie.
Zobacz więcej na temat:  nazizm Marsz Niepodległości prokuratura faszyzm 11 listopada Święto Niepodległości policja Marek Król Jacek Liziniewicz rasizm

Wybory samorządowe. "Dadzą szanse opozycji?"

- Najważniejszym wydarzeniem 2018 roku będą wybory samorządowe, gdyż otwierają one cykl wyborczy 2019 roku – powiedział w Debacie Poranka prof. Kazimierz Kik. O najważniejszych wydarzeniach nadchodzącego roku, w tym m.in. o debacie nad zmianą konstytucji i publikacji raportu dotyczącego katastrofy smoleńskiej, rozmawiali także Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska Codziennie) i Grzegorz Łaguna (Superstacja).
Zobacz więcej na temat:  wybory samorządowe Jacek Liziniewicz Kazimierz Kik rekonstrukcja rządu

„Petru nie umie wcielić się w rolę byłego lidera”

- Skoro Ryszard Petru nie umie się wcielić w rolę byłego lidera, zwykłego, szeregowego posła i ma większe ambicje, chce to pokazywać i tworzy nowe twory z własnym nazwiskiem w nazwie, to może powinien zdecydować się pójść na całość i odłączyć się z Nowoczesnej z posłami, którzy go wspierają – powiedział w Debacie Poranka Grzegorz Łaguna z Superstacji. O Planie Petru, rekonstrukcji rządu i relacjach Polska – Unia Europejska, rozmawiali także Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska Codziennie) i publicysta Wojciech Korkuć.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 rekonstrukcja rządu Mateusz Morawiecki Ryszard Petru Nowoczesna PiS Sejm Jacek Liziniewicz