Polskie Radio
Section05

bezpieczeństwo

Niemcy wprowadzą rozszerzone kontrole na granicy z Polską i Czechami. "To działanie na pokaz"

Minister spraw wewnętrznych Niemiec Nancy Faeser poinformowała, że wprowadzone zostaną rozszerzone kontrole na granicy z Polską i Czechami. Ma to ograniczyć możliwości przekraczania granic przez nielegalnych migrantów. Strona polska uważa, że to próba odwrócenia uwagi od problemów wewnętrznych Niemiec, gdzie wkrótce odbędą się wybory lokalne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Słowacja granica kryzys migracyjny 2023 Rafał Bochenek Zbigniew Kuźmiuk straż graniczna imigranci w Europie

Szkodliwa polityka Tuska podziału kraju na Polskę A i B. Rusza akcja informacyjna PiS

- W środę odbędą się konferencje pokazujące szkodliwą politykę Donalda Tuska podziału kraju na Polskę A i B. Zaplanowaliśmy też akcję informacyjną z mobilnymi billboardami w powiatach na wschodzie kraju, które de facto zostały spisane na straty przez rząd PO-PSL- przekazał rzecznik PiS Rafał Bochenek. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość wybory w Polsce kampania wyborcza Donald Tusk Platforma Obywatelska Rafał Bochenek Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak wojsko Wojsko Polskie

"Nie można ufać ludziom, którzy chcieli oddać pół Polski w ręce wroga". Politycy PiS o doktrynie obronnej PO

- Nie można ufać ludziom, którzy dopuszczali oddanie pół Polski w ręce wroga. Tylko Prawo i Sprawiedliwość może powstrzymać Donalda Tuska - podkreślili w środę politycy PiS. Według nich, ustawienie obrony Polski na linii Wisły w trakcie rządów Tuska to zdrada mieszkańców Polski Wschodniej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska kampania wyborcza

Minister Czarnek o planach obrony na linii Wisły: zdrada znaczącej części Polski

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek ocenił, że plany rządów PO-PSL obrony terytorium Polski na linii Wisły "to jest zdrada znaczącej części społeczeństwa polskiego". - Mieszkańcy wschodnich regionów to wiedzą - stwierdził były wojewoda lubelski. - Byliśmy pozostawieni sami sobie - dodał w rozmowie z Polską Agencją Prasową.
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Czarnek POLSKA regiony Polska Wschodnia polityka Prawo i Sprawiedliwość

"Ich autorytety to ludzie zamieszani w organizowanie migracji". Wiceszef MSZ zareagował na materiał TVN

Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński uważa, że autorytety TVN to ludzie zamieszani w organizowanie migracji do Europy, którzy są powiązani z podejrzanymi osobami w Ugandzie. To odpowiedź na materiał telewizji dotyczący rzekomej sprzedaży polskich wiz w Ugandzie. "Ale nawet te autorytety nie wystarczyły - ten materiał został dodatkowo zmanipulowany" - napisał wiceszef MSZ w mediach społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  TVN media imigranci w Europie Paweł Jabłoński POLSKA społeczeństwo

"Niech pan się nie wtrąca w polskie sprawy". Premier Morawiecki zareagował na wypowiedź Scholza

Premier Mateusz Morawiecki odniósł się do wypowiedzi Olafa Scholza. - To, co teraz mówi kanclerz Niemiec, być może jest przygotowaniem pod scenariusz zamknięcia granicy. Niech pan się dowie, jaka jest faktyczna sytuacja, i nie wtrąca w polskie sprawy - powiedział szef polskiego rządu.
Zobacz więcej na temat:  imigranci w Europie Olaf Scholz Mateusz Morawiecki Polityka zagraniczna Polski granica Niemcy ŚWIAT Europa

"Polacy byliby skazani na zdarzenia jak z Buczy". Premier ostrzega przed doktryną PO dot. obrony Polski

- Nie można dopuścić do władzy tak nieodpowiedzialnych i nieobliczalnych ludzi jak politycy PO. My Polacy nie możemy liczyć na taką władzę. To oni chcą na pastwę Rosjan oddać ogromną część naszego kraju, która broniona jest przez naszych żołnierzy. Musimy bronić dobrego imienia Polski - to nasz obowiązek - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki służby i bezpieczeństwo

Róża Thun, europoseł Polski 2050, przeciwna zaporze na granicy . "Jestem dumna, że poparłam pakt migracyjny"

Róża Thun, europoseł Polski 2050 (przez lata związana z Platformą Obywatelską) stwierdziła podczas niedzielnego briefingu prasowego w Warszawie, że jest dumna z tego, że poparła pakt migracyjny. Ponadto dodała, że jest przeciwna zaporze na granicy polsko-białoruskiej. - To znak braku szacunku dla ludzkiego życia - oznajmiła.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Róża Thun Polska 2050 polityka opozycja migracja granica imigranci w Europie kryzys migracyjny 2023 straż graniczna Białoruś

Jarosław Kaczyński: tylko PiS jest gwarantem braku zgody Polski ws. przymusowej relokacji nielegalnych imigrantów

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział na konwencji partii w Gdyni, że tylko PiS jest gwarantem, iż nie będzie zgody Polski w sprawie przymusowej relokacji nielegalnych imigrantów do naszego kraju.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość PiS opozycja Platforma Obywatelska PO Donald Tusk migracja granica imigranci w Europie kryzys migracyjny 2023