Polskie Radio
Section05
dzieci

Ferie zimowe 2021. Zobacz, jak będzie wyglądała przerwa od szkoły w czasie pandemii

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił na konferencji prasowej, jak będą wyglądały najbliższe ferie zimowe. Wbrew wcześniejszym zwyczajom, w dobie pandemii uczniowie ze wszystkich województw będą mieli wolne od szkoły w tym samym czasie. Ten zabieg ma ograniczyć podróże turystyczne. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA COVID-19 szkoła Koronawirus w Polsce dzieci Ferie zimowe Mateusz Morawiecki premier pandemia

Nasze Muzyczne Źródełko. Zakończył się etap przyjmowania zgłoszeń

Tylko do 22 listopada można było przesłać zgłoszenie do konkursu "Nasze Muzyczne Źródełko". Radiowe Centrum Kultury Ludowej oraz Polskie Radio Dzieciom zaprosiło do wzięcia udziału w konkursie  dzieci od 3. do 15. roku życia, muzykujące rodziny oraz zespoły amatorskie. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Zobacz więcej na temat:  dzieci kultura ludowa folk konkurs

Na czym grała św. Cecylia i czy to mogły być dudy?

Dziś dzień św. Cecylii dlatego "Źródełko" wypełniły opowieści o muzyce! Brygida Sordyl i Kuba Gołdyn poprosili dudziarza – Marcina Blachurę, by opowiedział o niezwykłym instrumencie z baaardzo długą tradycją – o dudach. Kaja i Janusz Prusinowscy przypomnieli, kim była św. Cecylia i zastanawiali się, na czym mogłaby zagrać w ich pełnym muzyki domu. Ponadto Leon z Akademii Sztuk Dziecięcych zadał interesujące pytanie na temat... zwierzaków w domu na wsi.
Zobacz więcej na temat:  dzieci folk folklor Hanna Szczęśniak Piotr Kędziorek